Haiti 2010 quake

Maavärinad 2001-2012

  • Peruu

    Peruu
    Peruud tabas laupäeval 7,9-magnituudine maavärin, milles sai surma vähemalt 47 inimest ning vigastada 550,
    Enim purustusi tekitas värin pealinnast Limast pisut üle tuhande kilomeetri kaugusel asuvate Moquegua ja Arequipa linnade ümbruses. Arequipa linnas said kannatada paljud kesklinna mälestised, linna katedraalilt kukkus alla üks torn. Tacnas said aga meedia teatel kannatada enam kui pooled hooned, mõnes väiksemas asulas aga üle kolmveerandi elamutest.
  • Period: to

    Maavärinad

  • Sumatra maavärin

  • Jaava maavärin

    Jaava maavärin
    6,3 magnituudilise maavärina ametlik ohvrite arv oli esmaspäeva hommikul 5136.Indoneesia valitsuse teatel on vigastatuid 2155, kuid UNICEFi andmeil on viga saanud 20 000 inimest ja 130 000 inimest on jäänud kodutuks, neist 40% lapsed.Haiglate nimekirjad näitavad ka ebaproportsionaalselt suurt laste ja vanurite suurt osa hukkunute seas, sest neil oli raskem kokkukukkuvatest hoonetest välja pääseda.
  • Sumatra maavärin

    Sumatra maavärin
    Indoneesias asuvat Sumatra saart raputas täna järjekordne maavärin, mille tugevuseks mõõdeti 6,0 magnituudi Richteri skaala järgi, kuid inimohvritest ja kahjustustest teateid pole.
    Esialgsele maavärinale järgnes veel 5,7magnituudine järeltõuge, kuid tsunaamihoiatust ei antud, vahendas Reuters. Maavärina epitsenter asus Bengkulu provintsist 129 kilomeetri kaugusel edelas. Sumatra saarel on maavärinad tavapärased. Tänavu septembris räsis Bengkulut 8,4magnituudine maavärin, mille tõttu hukkus 25
  • Hiina maavärin

    Hiina maavärin
    Hiina edelaosas asuvat Sichuani provintsi tabas täna ülitugev maavärin, mida oli tunda ka rohkem kui tuhande kilomeetri kaugusel Pekingis ja Shanghais ning isegi Tai pealinnas Bangkokis.Hiina lõunaosas täna toimunud võimas maavärin ajas inimesed tänavatele ka pealinnas Pekingis.Eesti aja järgi kella poole kümne ajal toimunud maavärina kese jäi saja kilomeetri kaugusele kiiresti kasvavast Chengdu suurlinnast, kus elab kümme miljonit inimest.
  • Haiti maavärin

    Haiti maavärin
    1. jaanuaril 2010 toimunud maavärina magnituud Richteri skaalas, mis väljendab vabanenud energia hulka, ei olnud väga suur. Näiteks 2004. aastal Sumatra maavärin, mis vallandas 300000 hukkunut põhjustanud tsunami, oli magnituudiga 9.3, 2008. aasta Hiina Sichuani maavärina magnituudiks määrati 7.9.
  • Tsiili maavärin

    Tsiili maavärin
    Tšiili maavärin lühendas Maa päevade kestvust?
    Nädalavahetusel Tšiilit räsinud tugeva maavärina tõttu ei pruukinud kannatada saada vaid inimesed ja majad – NASA teadlaste sõnul võivad nüüdsest olla lühemad ka meie päevad.8,8-magnituudise maavärina järel on koduta jäänud üle kahe miljoni inimese, looduskatastroofi tõttu sai surma üle 700 inimese ning Vaikse ookeani rannikuäärsetele aladele anti tsunamihoiatus.
  • Jaapani maavärin

    Jaapani maavärin
    1. aasta Sendai maavärin (Higashi Nihon Daishinsai 'Suur Ida-Jaapani maavärin') oli 9-magnituudine maavärin[1], mis toimus Jaapanis reedel, 11. märtsil 2011 kell 14.46 kohaliku aja järgi (7.46 Eesti aja järgi).