מלחמות עולם

Timeline created by chani marantz
In History
 • Period: to

  מלחמת העולם הראשונה

  מלחמת העולם הראשונה, מלחמה אשר התחוללה בין השנים 1914–1918, והייתה המלחמה הגדולה ביותר עד זמנה בעולם. השתתפו בה מדינות על-פני יותר מחצי מכדור הארץ, והיא נקראה אז המלחמה הגדולה, אף שהשם "מלחמת העולם הראשונה" נטבע כבר בשנת 1920 על ידי סגן-אלוף צ'ארלס רפינגטון בספרו "The first world war, 1914–1918”.[1] נהרגו בה למעלה מ-16.5 מיליון בני אדם, מתוכם כ־40% אזרחים.
 • Period: to

  מלחמת העולם השניה

  מלחמת העולם השנייה הייתה עימות צבאי עולמי שנמשך בין השנים 1939–1945. המלחמה הגדולה ביותר בהיסטוריה האנושית, מלחמת העולם השנייה הקיפה שלוש יבשות, כללה את גיוסם של מאות מיליוני בני אדם והובילה לכ-64.5 מיליון אבידות בנפש,במהלך מלחמת העולם השנייה התרחשה גם השואה – רצח עם שיטתי בו נרצחו על ידי הנאצים ועוזריהם כשישה מיליון יהודים, או כשליש מאוכלוסיית יהודי אירופה באותה עת.
 • מלחמת העולם השלישית

  מלחמת העולם השלישית
  מלחמת עולם שלישית הוא מונח לתיאור מלחמת עולם עתידית היפותטית, בסדר גודל של מלחמת העולם הראשונה או השנייה או אף גדולה מהן. ישנן התייחסויות רבות לאפשרות התרחשותה של מלחמה כזאת. אחת ההתבטאויות המפורסמות אודות מלחמה כזאת הייתה של אלברט איינשטיין שאמר כי אינו יודע באיזה נשק ישתמשו במלחמת העולם השלישית, אך ברביעית ישתמשו במקלות ואבנים. אמירה זו באה להביע את דעתו כי מלחמת עולם שלישית תביא להרס הציוויליזציה.