Film.pixabay

Filmide ajalugu alates 2000

 • Lotte reis lõunamaale

  Lotte reis lõunamaale
  On eesti 2000 aasta animafilm.Filmi režisöörid on Janno Põldma ja Heiki Ernits.Filmi tootis Eesti Joonisfilm.Filmi peategelane on koeratüdruk Lotte.Filmi stenaristide hulgas oli ka Andrus Kivirähk, kes kirjutas ka samanimelise raamatu.
 • Saamueli internet

  Saamueli internet
  2000 aasta Eesti animafilm.Filmi režisöör on Riho Unt.Filmi tootis Nukufilm.Jäärapäine Eesti taluperemees Saamuel Pliuhkam satub koos oma ustava ja nutika kaaslase roosa põrsaga kogemata internetti, kus neid ootab ees palju seiklusi ja võitlusi.
 • Karu süda

  Karu süda
  On 14.millioni kroonise eelarvega eesti film.mis oli selle valmimise ajal kõige kallim Eesti film.Siberi lummus toob kütt Niika tagasi põhjarahvaste maale. Kuigi kohalikud nganassaanid ta külalislahkelt vastu võtavad, tuleb välja, et noormehe saatus ei ole enam tema enda kätes - seda määravad nüüd looduse väed. Ta võib enese uuesti leida, kuid selleks tuleb tal kogeda kirge, valu, meeleheidet ja andestamatut süüd.
 • Head käed

  Head käed
  2001 aasta Eesti ja Läti koostöös valminud film.Mille on lavastanud Peeter Simm.Kui professionaalne Riia taskuvaras Margita pärast ebaõnnestunud džiibivargust satub Vineeri väikelinna Eestis, ei kavatse ta sinna kuigi kauaks redutama jääda. Kuid tema kaasosalise telefon Riias ei vasta. Vaikses linnakeses kohtab ta kolme eesti meest, kes oma veidratest maneeridest hoolimata äratavad temas huvi ja sümpaatiat. Tagatipuks jääb tema hoolde 8-aastane Pavo.
 • Nimed marmortahvlil

  Nimed marmortahvlil
  Tegemist on Eesti sõjafilmiga mis põhineb Albert Kivika romaani ainetel.Albert Kivikase samanimelisel romaanil põhinev, Eestis kõik senised vaatajarekordid löönud sõjadraama koolipoistest, kes vabatahtlikena läksid Vabadussõja rindele kaitsma oma kodumaad ja aateid. See on kaasakiskuv lugu mehistumisest, esimesest armastusest ja vabaduse rängast hinnast. Kas saavad nad tasuks armastuse ja isamaa või jäävad neist mälestuseks vaid nimed marmortahvlil.
 • Rebasenaine

  Rebasenaine
  Priit Tenderi animafilm.Rebasenaine" põhineb mapuche-indiaanlaste samanimelisel muinaslool. See on lugu rebasest, kes läheb taevasse oma onule külla, kuid ta heidetakse sealt armutult alla.
  Film tervikuna peaks mahtuma žanriliselt määratluselt komöödia alla ning on mõeldud eelkõige teismelistele.
 • Vanad ja Kobedad saavad jalad alla

  Vanad ja Kobedad saavad jalad alla
  On valminud eestis 2003. aastal komöödiafilm.Film räägib lihtsatest inimestest: meie naabritest, kolleegidest, tuttavatest, nende ambitsioonidest, vajadustest – inimestest, kelles ei ole kadunud inimlikkus. Täpsemalt on see lugu kahest raadio DJst, kes teevad oma rutiinset kuuldemängu, kus nende väljamõeldud tegelased üritavad hakkama saada nii linnas kui maal. Korraga lööb nende maailma välguna sisse tõeline armastus. Õnneliku lõpu nimel peab sekkuma lausa NATO.
 • Täna öösel me ei maga

  Täna öösel me ei maga
 • Malev

  Malev
 • Meeletu

  Meeletu
  2006.aastal valminud Jaan Tätte näidendi põhjal.Neljakümneaastane edukas ettevõtja Toomas otsustab teha aastase pausi - jätta naine, poeg ja äri ning asuda elama üksildase metsajärve äärde vanasse talumajja. Peatselt koputab uksele naabrimees, tema järel ka teine, ja näib, et terve küla värvikad elanikud vajavad temalt sõnumit, millele vihjab salapärane metsaneid. Toomas tunneb eneses tõekuulutaja väge ja vaimu. Kui aga abikaasa ja äripartner teda külastavad, tuleb loosse ootamatu pööre
 • Klass

  Klass
  See on lugu aust ja väärikusest. Üks kuueteistaastane poiss satub olukorda, kus ta astub klassi peksupoisi kaitseks välja. Hiljem ei saa ta enam oma teost taganeda ja peab jätkama tolle kaitsmist, mis tähendab talle teiste, nn normaalsete klasssikaaslastega vastandumist: ta tõugatakse noorte mikroühiskonnast välja. Sellest hetkest on loo põhiküsimus ülekohtus. Kui palju lubab inimese väärikus kannatada ülekohut? Ja millisest hetkest muutub vastuhakk ise vägivallaks?
 • Detsembrikuumus

  Detsembrikuumus
  Pealtnäha on elu Eesti vabariigis rahulik, kuid vana rindehunt kindral Põdder aimab halba. Tallinn kubiseb konspiratiivkortereist ja piiri taha on kogunemas mässulisi. Märulidraama 1924. aasta 1. detsembri kommunistlikust riigipöördekatsest ning verise öö sündmustest, kus kaalul on noore vabariigi ja noore abielupaari saatus.
 • Pangarööv

  Pangarööv
  Vanglaväravad avanevad ja saatus pakub rusikakangelasele Madisele uue võimaluse. Ootav kirjapruut ja rahulik seaduskuulekas elu maal on nii käegakatsutavad - seekord ei saa miski viltu minna. Teekaaslaseks saab ta õepoja, kohmetu teismelise Hannese, kelle suurim soov on Madise omale risti vastupidine. Algab mäng, kus nii tugev kui nõrk saavad üha uusi võimalusi ja võitja pole lõpuni selge.