-
De eerste mensen wonen in het oosten van Afrika en beginnen zich te verspreiden over de rest van het continent. -
Vanwege een uitbarsting van een vulkaan op Sumatra, Indonesië, is er een dip in de bevolking.
-
De mensen gaan trekken naar Azië, en naar Zuid-Europa. -
De mensen steken de Beringstraat over en komen aan in Amerika. Daar verspreiden ze zich over het hele continent. Op dit moment wonen er rendierjagers in Nederland. Zij jagen op rendieren en everzwijnen.
-
Ongeveer 11,000 jaar geleden beginnen de mensen in de vruchtbare cirkel aan landbouw. Door klimaatverandering en bevolkingsgroei hadden mensen een betrouwbaardere bron van voedsel nodig.
-
De landbouw verspreidt zich. Ook in Nederland wonen steeds meer boeren.
-
Door de uitvinding van het wiel werd ploegen steeds makkelijker. Hierdoor werd meer eten geproduceerd.
-
Ongeveer 5.000 jaar geleden ontstond de Trechterbekercultuur in Nederland. Dit volk heeft de hunebedden gemaakt. -
Door het ontstaan van het schrift eindigt hier de prehistorie. -
Nippur, een stad die langs de Eufraat ligt, groeit enorm. De mensen versterkten de stad en ze bouwden een tempel: de ziggoerat.