Tanuláselmélet

  • Behaviorizmus tanuláselmélet

    Behaviorizmus tanuláselmélet
    Fejlesztendő kompetenciák: a viselkedés és kognitív tudományok eredmé-nyeinek, különösen a tanulással kapcsolatos ismereteknek az alkalmazási ké-pessége, elkötelezettség a tanuláselméleti megalapozottságú tanításelemző és -tervező feladatok elvégzése iránt, a pedagógiai folyamat tervezése, a tanulási folyamat szervezése és irányítása.
  • Radikális behaviorizmus tanuláselmélet

    Radikális behaviorizmus tanuláselmélet
    A radikális behaviorizmus Burrhus Skinner amerikai pszicho-lógus nevéhez köthető, aki a Thorndike által először alkalmazott instrumentális vagy operáns kondicionálás módszerét fejlesztette tovább.
  • Kognitivizmus tanuláselmélet

    Kognitivizmus tanuláselmélet
    Fejlesztendő kompetenciák: a viselkedés és kognitív tudományok eredmé-nyeinek, különösen a tanulással kapcsolatos ismereteknek az alkalmazási ké-pessége, a tanítási-tanulási folyamatoknak megfelelő tanulási források kiválasz-tásának képessége, a pedagógiai folyamat tervezése, a tanulási folyamat szervezése és irányítása.
  • Konstruktivizmus tanuláselmélet

    Konstruktivizmus tanuláselmélet
    Fejlesztendő kompetenciák: az egész életen át tartó tanulást megalapozó kompetenciák hatékony fejlesztése, a tanítási-tanulási folyamatoknak megfele-lő tanulási források kiválasztásának képessége, a pedagógiai folyamat tervezé-se, a tanulási folyamat szervezése és irányítása.
  • Konnektivizmus tanuláselmélet

    Konnektivizmus tanuláselmélet
    Fejlesztendő kompetenciák: a viselkedés és kognitív tudományok eredményeinek, különösen a tanulással kapcsolatos ismereteknek az alkalma-zási képessége és tudása (nemcsak ismerete), az oktatási stratégiák specifikálá-sa; a tanítási-tanulási folyamatoknak megfelelő tanulási források kiválasztása, az egész életen át tartó tanulás megalapozása.