-
Kuningas Louis XVI oli tahtnud maksusüsteemi ümberkorraldada, aga ta ei saanud seda teha ilma seisusliku esinduskogu toetuseta nii, et ta otsustas taaselustada notaablite assambliee.
-
Generaalstaadid kutsuti kokku, sest uute maksude kehtestamiseks polnud notaablite assamblieel õigust ja nad olid öelnud, et kuningas pöörduks nende poole.
-
Bastille’ vallutamist peetakse SPR alguseks
-
Vana korra likvideerimisel kaotati aadli seisus, teotöö ja teised talupoegade isiklikud kohustused aadlike suhtes. Uue korra ehk ”Inimese ja kodaniku deklaratsioonis kehtestati haldus reform ja müüdi kiriku maad oksjonil maha.
-
Koostati kui vaimulike ja kolmanda astme seisused ühinesid.
-
Asutatav Kogu on ümber nimetatud Rahvuskogu, mille eesmärk oli luua uus poliitiline süsteem.
-
Jakobiinide valitsusajal hukati sadades tuhandetes inimesi. Maximilien Robespierre’ oli rahvapäästekomitee eesotsas ja talle oli antud võim elu ja surma üle. Giljotiini all suri ligi 18000 inimest ning Robespierre järgnes koos oma 115 toetajaga.
-
Seadusandlik kogu peatas kuninga volitused ja pärast seda kuulutati välja vabariik
-
Kuningas Louis XVI hukati giljotiinil riigi reetmise pärast.
-
Viiest liikmest koosnev valitsus, mis kukutati Napoleon Bonaparte poolt.