Wenger

The Wenger era

• Wenger érkezése

A trófeák tekintetében az Arsenal legsikeresebb edzője, míg a lejátszott meccseket tekintve a klubban leghosszabb ideig dolgozó edző. Wenger az egyetlen nem brit edző Josep Guardiola mellett, akinek sikerült egy szezon alatt megnyernie a Premier League-t és az FA Kupát, mégpedig 1998-ban és 2002-ben. 2004-ben pedig az FA Premier League történetében egyedülálló módon sikerült veretlenül megnyernie az angol bajnokságot.
  • Period: to

Első bajnoki cím

• Henry leigazolása

Henry leigazolása
    Rögtön az első Londonban töltött idényében 18 gólt szerzett 31 mérkőzésen, és csapatával az UEFA-kupa döntőjéig jutott, majd a következő szezonban is rúgott 17-et, ami a góllövőlista harmadik helyéhez volt elég.

Második bajnoki cím

The Invincibles

Az Arsenal 2003/2004-es szezont veretlenül nyerte meg végül, amire az előtt és az után sem volt eddig példa a történelemben.

A kupák nélküli időszak

• Vesztes Bajnokok ligája döntő

• FA kupa győzelem

A mérkőzést a Wembley Stadionban rendezték, Londonban. Mindkét csapat szurkolói egyenlő elosztásban 25 ezer-25 ezer jegyhez jutottak, míg 17 ezer belépőt kaptak a Wembley Club tagjai és a stadion bérletesei. A jegyárak 50-120 font között mozogtak.

Az Arsenal nyerte a labdarúgó FA Kupát, miután a szombati, Wembley Stadionban megrendezett fináléban 2-1-re legyőzte a bajnok Chelsea-t.
    A találkozón a bajnokságban csak hatodikként zárt Ágyúsok szereztek vezetést Alexis Sánchez góljával a 4. percben, majd az első negyed óra végén a kapufát is eltalálták. A bajnok Chelsea nem igazán volt veszélyes londoni riválisa kapujára.