Muusika ajalugu 2001-2020

 • Olav Ehala Eesti Heliloojate Liidu esimees

  Olav Ehala Eesti Heliloojate Liidu esimees
  Aastast 1991 on Olav Ehala Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud (1998 dotsent, 2004 professor) ning alates 2001 Eesti Heliloojate Liidu esimees.
 • alustas Eesti Muusikaõpetajate Liit muusikaolümpiaadide korraldamist.

  alustas Eesti Muusikaõpetajate Liit muusikaolümpiaadide korraldamist.
  1. aastal alustas Eesti Muusikaõpetajate Liit koostöös EV Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga muusikaolümpiaadide korraldamist. Iga kahe aasta järel toimuvad olümpiaadid loovad nii põhikooli- kui gümnaasiumiõpilastele võimaluse ja motivatsiooni muusikaliseks arenguks ning loovaks eneseväljenduseks. Kõikide muusikaolümpiaadide patrooniks on EMTA rektor.
 • CD-väljaanne “Eesti rahvamuusika antoloogia”

  CD-väljaanne “Eesti rahvamuusika antoloogia”
  “Eesti rahvamuusika antoloogia” annab ülevaate eesti vanemast rahvamuusikatraditsioonist. Tegemist on antoloogia kolmanda versiooniga. Algne väljaanne, Herbert ja Erna Tampere ning Ottilie Kõiva koostatud “Eesti rahvalaule ja pillilugusid”, ilmus viie vinüülplaadi ja tekstivihikuna 1970. aastal. Selle põhjal valmis 2003. aastal täiendatud CD-väljaanne “Eesti rahvamuusika antoloogia”
 • Pankrot (Toe Tag)

  Pankrot (Toe Tag)
  "Pankrot" on eesti hiphopansambli Toe Tag laul. Lugu ilmus 2004.aasta.
 • Eino Tambergi Tuubakontserdi esmaesitus

  Eino Tambergi Tuubakontserdi esmaesitus
  Eino Tambergi Tuubakontserdi esmaesitus 1. IV – selles žanris Eesti esimene. Eino Tamberg (27. mai 1930 Tallinn – 24. detsember 2010 Tallinn) oli eesti helilooja.
 • Igavik (muusikateos)

  Igavik (muusikateos)
  "Igavik" on eesti helilooja Erkki-Sven Tüüri 2006. aastal loodud muusikateos. Muusikateose pikkus on 6 minutit. Teose kandsid esimest korda ette 26. märtsil 2006 Lennart Meri matusetseremoonial Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Filharmoonia Kammerkoori meesrühm ja Tallinna Kammerorkester (dirigent Tõnu Kaljuste).
 • Ilmus tuntud lugu "Äike päike".

  Ilmus tuntud lugu "Äike päike".
  "Äike päike" on Niki 2007. aastal ilmunud teine stuudioplaat. Plaadi väljaandjaks on plaadifirma TopTen. Kairit Tuhkanen (esinejanimega Niki, sündinud 15. mail 1980 Sindis) on eesti laulja ja telesaatejuht. Ta sai tuntuks 2006. aasta kevadel, kui ta valiti Kanal 2 uudistesaate "Reporter" ilmateadustajaks ja horoskoobilugejaks.
  Ta ei ole kunagi laulmist õppinud. Niki nime all on Kairit musitseerinud alates 2004. aasta sügisest, debüütalbum "Teistmoodi" nägi ilmavalgust 2005. aasta novembris.
 • Ilmus Mamma Mia!

  Ilmus Mamma Mia!
  "Mamma Mia!" on 2008. aastal linastunud Ameerika Ühendriikide ja Suurbritannia muusikafilm, mille lavastas Phyllida Lloyd. Linateos põhineb samanimelisel muusikalil.
 • Ilmus Terminaatori "Ingli puudutus".

  Ilmus Terminaatori "Ingli puudutus".
  "Ingli puudutus" on ansambli Terminaator akustilise kontserdi CD ja DVD. Välja antud 2009
  Salvestatud 25.november 2008, Nukuteatris
  Pikkus 87 min
 • Suri Eesti helilooja Eino Tamberg.

  Suri Eesti helilooja Eino Tamberg.
  Tambergi muusika – see on ülevate ja dramaatiliste tunnete teatraalne ja poeetiline maailm. Mõned kujundid selles korduvad läbi aegade: erutunud trompetihüüd, helge tonaalne kadentsikeerutus, säravad, salapärased ja ohtlikud orkestrivärvid.
 • Ilmus Getter Jaani "Jõuluvalgus"

  Ilmus Getter Jaani "Jõuluvalgus"
  "Jõuluvalgus" on Getter Jaani stuudioalbum, mille andis välja Moonwalk 2011. aastal.
 • Lady Gaga kontsert Tallinna Lauluväljakul maailmaturnee "The Born This Way Ball" raames

   Lady Gaga kontsert Tallinna Lauluväljakul maailmaturnee "The Born This Way Ball" raames
  Lady Gaga (pärisnimega Stefani Joanne Angelina Germanotta, sündinud 28. märtsil 1986 New Yorgis) on ameerika laulja ja helilooja, häälerühmalt kontraalt. Lady Gaga alustas karjääri New Yorgi kesklinna klubides. Esialgu töötas Gaga eelkõige heliloojana. Oma häälega pälvis ta Akoni tähelepanu, kelle plaadifirmaga Kon Live Distribution Gaga koostööd tegema hakkas.
 • Suri Eesti muusik Ivo Varts.

  Suri Eesti muusik Ivo Varts.
  Ivo Varts (1. detsember 1961 Rakvere – 15. jaanuar 2013 Tallinn) oli eesti trummar. Ta on mänginud ansamblites Ruja, Kaseke, Haak, Propeller, Apelsin, In Spe, Mahavok, Compromise Blue.Ivo oli (aastast 2000) Rocca al Mare kooli kehalise kasvatuse õpetaja ja trummiringi eestvedaja.
 • Tallinna lauluväljakul esines David Guetta

  Tallinna lauluväljakul esines David Guetta
  David Guetta, sünninimega Pierre David Guetta (sündinud 7. novembril 1967 Pariisis) on prantsuse DJ ja produtsent. Ta on DJ-na tegutsenud aastast 1984.
 • 2015 on muusika-aasta!

  2015 on muusika-aasta!
  Muusika-aasta raames toimuvad erinevad kontserdid, festivalid, konkursid, konverentsid, koolikontserdid, loengud, näitused jpm. 2015. aastal saab helilooja Arvo Pärt 80. aastaseks ja helilooja Veljo Tormis 85, traditsiooniliselt toimub 1. oktoobril ka üle-Eestiline rahvusvahelise muusikapäeva tähistamine. Muusika-aasta 2015 – kõlab häasti.
 • Eesti Laul 2016

  Eesti Laul 2016
  Eesti Laul 2016 oli kaheksas Eesti Laulu võistlus ja 23. Eurovisiooni lauluvõistluse Eesti eelvoor. Toimus kaks poolfinaali – 13. ja 20. veebruaril ja finaal 5. märtsil 2016. Võistluse võitja Jüri Pootsmann lauluga "Play" esindas Eestit 61. Eurovisiooni lauluvõistlusel Rootsi pealinnas Stockholmis.
 • EV100 muusika tähtsündmused

  EV100 muusika tähtsündmused
  2017-2020 jõuavad kuulajateni EV 100. sünnipäevale pühendatud muusikaelu tähtsündmused ja mitmed spetsiaalselt selleks tellitud ja kirjutatud uued heliteosed. Need moodustavad EV100 muusika tähtsündmuste tuumiku, kuid programm on mahukam. EV 100. sünnipäeva ilmestavad muusikasündmused piirist piirini.Viime ellu muusikasündmuste ideekonkursi 10 võidutööd:
  „Eestimaa atmosfäärid“ - toimumisaeg 31. detsember 2017
 • Suri Eesti viiuldaja ja muusikaõpetaja Marta Toona.

  Suri Eesti viiuldaja ja muusikaõpetaja Marta Toona.
  Marta Toona (3. aprillil 1918 Peterburi – 16. jaanuar 2018[1]) oli eesti viiuldaja ja muusikaõpetaja.Ta töötas viiuliõpetajana Tallinna Laste Muusikakoolis, seejärel Tallinna Muusikakeskkoolis alates selle loomisest 1961. aastal. Hiljem töötas ta pedagoogina Tallinna Riiklikus Konservatooriumis.
  Tema õpilased olid teiste seas Paul Mägi, Andres Mustonen ja Eri Klas.
 • Narva Ooperipäevad. Händeli ooper "Orlando"

  Narva Ooperipäevad. Händeli ooper "Orlando"
  Georg Friedrich Händeli ooperi „Orlando“ lugu pärineb eeposest „Raevunud Roland", mille nimikangelast võiksime pidada Lääne-Euroopa Herakleseks. Orlandos ühinevad piiritu füüsiline jõud ja kangelaslikkus ning hullumiseni viiv habras igatsus armastuse järele. Sest neid, keda armastatakse, ei pruugi sageli endale saada, ning siis vangutakse rõõmu-ja armujoobumuse juurest võimu-ja isegi verejoovastusse. Toimus 06.09 kell 19 / Narva Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk.
 • Viljandi pärimusmuusika festival 2020

  Viljandi pärimusmuusika festival 2020
  Toimub 23.7.2020 13:00 - P 26.7.2020 23:59. Viljandi pärimusmuusika festival on:
  4 päeva pärimuspidu
  ligi 100 kontserti
  800 artisti, kelle hulgas nii tuntud välismaiseid artiste, muusikuid tõeliselt eksootilistest kultuuridest, eesti pärimusmuusika maastiku legendaarseid tegijaid ning värsket verdpillimängu, tantsu ja laulu õpitoadrikkalik kõrvalprogramm nii suurtele kui väikesteleenam kui 25 000 külastajat.