Allalaaditud fail

Filmide ajalugu alates 2000

By Une04
 • Lotte reis lõunamaale

  Lotte reis lõunamaale
  Eesti 2000. aasta animafilm. Filmi režissöörid on Janno Põldma ja Heiki Ernits. Filmi tootis Eesti Joonisfilm. Filmi peategelane on koeratüdruk Lotte. Filmi stsenaristide hulgas oli Andrus Kivirähk, kes kirjutas ka samanimelise raamatu (ilmus 2002).
 • Karu süda

  Karu süda
  Noor kütt Niika siirdub Siberisse taigakütiks, kohtub mitme kena naisega ja askeldab kohalike põhjarahvastega. Filmi süžee põhineb Nikolai Baturini romaanil "Karu süda".
 • Nimed marmortahvlil

  Nimed marmortahvlil
  Eesti sõjafilm, mis põhineb Albert Kivika romaani "Nimed marmortahvlil" ainetel. Film keskendub Eesti Vabadussõjas sõdinud koolipoiste saatusele. Filmi võtted algasid 8. veebruaril 2002 ning kestsid kaks kuud.
 • Vanad ja kobedad saavad jalad alla

  Vanad ja kobedad saavad jalad alla
  Eesti 2003. aastal valminud komöödiafilm. Film on tehtud teleseriaali "Vanad ja kobedad" ainetel. Filmi režissöör on Rando Pettai, filmi pikkuseks 100 minutit.
 • Veepomm paksule kõutsile

  Veepomm paksule kõutsile
  Läti-Eesti film aastast 2004. Film esilinastus Lätis 5. märtsil 2004 ja Eestis 19. märtsil 2004. Film pälvis Läti filmiauhinna Lielais Kristaps 2005. aastal.
 • Malev

  Malev
  Eesti film aastast 2005. Film näitab humoorikalt eestlasi 13. sajandi Euroopa poliitikas. Filmi alapealkiri on "Läti Henrik valetas!", mis viitab Läti Henriku kroonikale.
  https://www.youtube.com/watch?v=7NEixKgWFxo
 • Ruudi

  Ruudi
  Ruudi on poiss, kellele meeldivad viikingid ja kõik nendega seonduv. Tallinnas sündinud Ruudi elab koos konstaablist emaga Rannakülas. Poisi parim sõber on Viki, õige nimega Viktooria. Viki isa on müüja. Päris oma isa! Ühel päeval tabab Ruudit ōnn: Kuressaare laadal sōidab päris ehtne viikingilaev! Poisi rōōm aga hääbub, kui selgub, et väikesi poisse lastakse pardale vaid isaga. Sōpradel tuleb mōttesse korraldada isa leidmiseks papakonkurss.
  https://www.youtube.com/watch?v=W8WDjOergVQ
 • Kuhu põgenevad hinged

  Kuhu põgenevad hinged
  1. aastal linastunud Eesti draamafilm, mis põhineb Aidi Valliku romaanil "Mis sinuga juhtus, Ann?". Filmi stsenaristid on Aidi Vallik, Rainer Sarnet ja Peeter Sauter, kunstnikutöö on teinud Liina Keevallik.
 • Mina olin siin. Esimene arest

  Mina olin siin. Esimene arest
  Ilmar Raagi ja René Vilbre film, mis on tehtud Sass Henno samanimelise romaani põhjal. 2008. aasta jooksul kogus film Eesti kinodes 46 561 vaatajat.
 • Buratino

  Buratino
  1. aasta Eesti ja Venemaa koostöös valminud komöödiafilm, mille on lavastanud Rasmus Merivoo. Film põhineb Aleksei Tolstoi lasteraamatul "Kuldvõtmeke ehk Buratino seiklused". Filmi võtted kestsid 1. juulist 19. augustini 2008 Venemaal Peterburis ja Kroonlinnas. "Buratino" sünd oli raske.
 • Punane elavhõbe

  Punane elavhõbe
  Eesti 2010. aasta põnevusfilm, mille on lavastanud Andres Puustusmaa. Film põhineb Andres Anvelti esikromaanil "Punane elavhõbe", Anvelt on kirjutanud ka filmi stsenaariumi ja oli võtteplatsil konsultant. Filmi võtted kestsid 2009. aasta 6. augustist 15. septembrini.
 • Surnuaiavahi tütar

  Surnuaiavahi tütar
  1. aastal valminud Eesti mängufilm, mille režissöör on Katrin Laur. Filmis mängisid Maria Avdjuško, Rain Simmul, Kerttu-Killu Grenman ja Arvo Kukumägi. Filmi tootsid ettevõtted Estinfilm ja Content Provider. 2011. aasta jooksul kogus film "Surnuaiavahi tütar" Eesti kinodes 6291 vaatajat.
 • Rat King

  Rat King
  1. aastal esilinastunud Eesti-Soome põnevusfilm.
 • Väikelinna detektiivid ja Valge Daami saladus

  Väikelinna detektiivid ja Valge Daami saladus
  1. aasta Eesti mängufilm. Filmi režissöör on René Vilbre. Filmi tootsid Baltic Entertainment Company ja Eesti Rahvusringhääling. Filmis uurivad neli last suvisel koolivaheajal Haapsalus kohaliku antiigipoe vargust, mille käigus varastati antiiksed kellad.
 • Kirsitubakas

  Kirsitubakas
  1. aastal linastunud Eesti draamafilm. Selle lavastajad on Andres Maimik ja Katrin Maimik. Filmis kujutatakse suhtedraamat esimesest armumisest. Filmi võtted toimusid 2013. aasta augustis ja oktoobris.
 • 1944

  1944
  1. aastal esilinastunud Eesti sõjafilm, mille on lavastanud Elmo Nüganen. Filmi keskmes on Teise maailmasõja sündmused Eestis 1944. aastal, ulatudes ajaliselt Sinimägede lahingust juulis kuni Sõrve sääre vallutamiseni Punaarmee poolt novembris.
 • Klassikokkutulek

  Klassikokkutulek
  1. aastal valminud Eesti mängufilm. Film on Taanis 2011. aastal valminud komöödia "Klassefesten" korduslavastus, mis lavastati 2015. aastal ka Soomes pealkirjaga "Luokkakokous". Film valiti 2016. aastal Eesti Meelelahutusauhindade jagamisel parimaks filmiks.
 • Sangarid

  Sangarid
  1. aastal esilinastunud Eesti mängufilm. Hoogne seikluskomöödia viib 1980. aastatesse. Kolm Eesti noormeest põgenevad Nõukogude Liidust välismaale, et vabas maailmas elada just nii ägedat elu, nagu ON nähtud telesarjades "Miami Vice", "Knight Rider" ja "Santa Barbara".
 • Tuliliilia

  Tuliliilia
  "Tuliliilia" on Eesti 2018. aasta põnevusfilm. Filmi režissöör on Maria Avdjuško.
 • Kiirtee põrgusse

  Kiirtee põrgusse
  esimene Eesti kinolevisse jõudnud täispikk kodumaine õudusfilm. Filmi keskmes on suure kiirtee lähedal asuvasse, vanadest lautadest ümber ehitatud suvemajja tööle tulnud vennad Markus ja Tom.