24289318

Independent Ukraine

 • Перший Президент незалежної України

  Перший Президент незалежної України
  1 грудня 1991 року відбулись перші Вибори Президента України з використанням системи абсолютної більшості. До виборчого бюлетеня було включено шість кандидатів, а у голосуванні взяли участь близько 32 млн громадян. Леонід Кравчук посів 1-ше місце у всіх регіонах, за винятком трьох областей Галичини, де переміг В'ячеслав Чорновіл, і став першим всенародно обраним Президентом України.
 • Державна символіка: гімн, герб та прапор України

  Державна символіка: гімн, герб та прапор України
  Написаний Павлом Чубинським восени 1862 року вірш «Ще не вмерла Україна» пройшов шлях від «відкинутого варіанту» до головної пісні країни, затвердженої Верховною радою 15 січня 1992 року як гімн України. Того ж року офіційно з’явився державний герб (19 лютого 1992 року) із центральною геральдичною фігурою у вигляді Тризуба князя Володимира, та прапор - синьо-жовтий біколор набув статусу офіційного 28 січня 1992 року.
 • Перший приборкувач 6-метрової позначки

  Перший приборкувач 6-метрової позначки
  13 липня 2012 року виповнилося 27 років знаменитому стрибку українського легкоатлета Сергія Бубки. У 1985 році на змаганнях у Парижі Бубка першим у світі подолав у стрибках з жердиною шестиметрову позначку, а згодом, у 1994 році, побив свій власний рекорд, взявши висоту у 6 м 14 см – позначка, яка і досі жодному спортсменові не підкорилася. Нині Сергій Бубка - президент Національного олімпійського комітету України і єдиний український спортсмен, який має пам'ятник за життя.
 • Україна у Раді Європи

  Україна у Раді Європи
  З 9 листопада 1995 року Україна є постійним членом Ради Європи і представлена в усіх його органах. З травня по листопад 2011 року Україна вперше за майже 16-річну історію свого членства в Комітеті Міністрів Ради Європи головувала в цій організації, визначивши пріоритетними цілями дотримання прав дитини, а також розвиток місцевого самоврядування.
 • 1996 рік: Незалежна Україна отримує свій основний закон

  1996 рік: Незалежна Україна отримує свій основний закон
  28 червня 1996 року було прийнято першу в українській історії Конституцію незалежної держави України, яка остаточно закріпила правові основи нашої держави, її суверенітет і територіальну цілісність. Цей день став державним святом України і відзначається щороку. Цікавим є те, що основний закон України було «створено» лише за ніч, що, мабуть, і поклало початок тенденції ухвалення багатьох важливих державних рішень у темну пору доби.
 • Впровадження гривні

  Впровадження гривні
  2 - 16 вересня 1996 року, відповідно до Указу Президента України Леоніда Кучми, в Україні була проведена грошова реформа, результатом якої стало впровадження в обіг національної валюти України гривні та її сотої частки — копійки, що прийшли на зміну купонокарбованцям. Зарубіжні аналітики вітали здійснення грошової реформи у нашій державі, розглядаючи введення гривні як свідчення початку стабілізації української економіки.
 • Українець у Космосі

  Із 19 листопада по 5 грудня 1997 року у Космосі «гостював» перший космонавт незалежної України – щоправда, на американському шатлі. Леонід Каденюк – нині Народний Посол і Герой України - учасник місії STS-87 БТКК «Колумбія», спрямованої на проведення спільних українсько-американських дослідів, що мали на меті вивчення впливу стану невагомості на природні процеси у рослин. Цікавий факт: шатл «Колумбія» був живою декорацією у відомому голівудському фільмі «Армагеддон».
 • Бойкот Президентові: Україна без Кучми

  Бойкот Президентові: Україна без Кучми
  Оприлюднення 28 листопада 2000 року матеріалів, що компрометували Леоніда Кучму як державного діяча та свідчили на користь версії, згідно з якою саме Кучма виступив замовником викрадення та вбивства 16 вересня 2000 року опозиційного журналіста Георгія Гонгадзе, дало поштовх кампанії протестів, відомої як «Україна без Кучми». Спрямована передовсім на відставку діючого президента, кампанія була організована політичною опозицією і тривала з листопада 2000 по березень 2001 року.
 • Літо 2001-го: Папа в Україні

  Літо 2001-го: Папа в Україні
  На запрошення Президента України, Єпископів Українських Греко-Католицької та Римо-Католицької церков 23-27 червня 2001 року Україну відвідав Папа Іван Павло II. Урочистий проїзд понтифіка у «папамобілі» вулицями українських міст зчинив чималий ажіотаж, а наша країна чи не вперше в історії впродовж кількох днів посідала перші місця у світових новинах.
 • Євробачення – 2004: «Дикі танці» Європі посмакували

  Євробачення – 2004: «Дикі танці» Європі посмакували
  Набравши 280 балів, українська співачка Руслана перемагає на пісенному конкурсі Євробачення, що відбувся 2004 року у Стамбулі. Запальний сингл Wild Dances дарує Україні право приймати ювілейний 50-й конкурс рік потому.
 • Українська футбольна гордість

  Українська футбольна гордість
  У 2004 році легендарний український футболіст Андрій Шевченко отримує «Золотий М’яч» - приз найкращому футболісту Європи, поповнюючи свій вже чималий послужний список: заслужений майстер спорту України з 2003 року, Герой України та перший українець, який виграв Лігу чемпіонів. Один із найрезультативніших бомбардирів єврокубкових турнірів за всі сезони, він також найкращий бомбардир національної збірної України в історії.
 • Orange Revolution

  Orange Revolution
  The Orange Revolution was a series of protests and political events that took place in Ukraine from late November 2004 to January 2005, in the immediate aftermath of the run-off vote of the 2004 Ukrainian presidential election, which was claimed to be marred by massive corruption, voter intimidation and electoral fraud.Kiev, the Ukrainian capital, was the focal point of the movement's campaign of civil resistance, with thousands of protesters demonstrating daily.
 • Україна – парламентсько-президентська

  Україна – парламентсько-президентська
  8 грудня 2004 року Верховною Радою був прийнятий Закон «Про внесення змін до Конституції України», за який проголосували 402 народних депутати. Відразу ж у сесійній залі його підписав Президент. Ці зміни стосувалися, насамперед, переходу до такої форми державного правління як парламентсько-президентська республіка. Багато змін запроваджувалося стосовно повноважень Президента та Верховної Ради. Україна вступила у новий етап свого розвитку.
  https://24tv.ua/ukrayina_tag1119/
 • Ближче до Європи

  Ближче до Європи
  У травні 2005 року Україна перейшла на нові стандарти освіти згідно з Болонським процесом, що спрямований на створення спільної Зони європейської вищої освіти. Рішення було ухвалене 19 травня 2005 року на конференції міністрів освіти країн Європи, яка відбувалася в норвезькому місті Берґен.
 • Шампанське «без газу» у новорічну ніч

  Шампанське «без газу» у новорічну ніч
  Прихід нового 2006 року Україна зустрічала у напрузі. Російсько-український газовий конфлікт, що виник на фініші 2005-го, перейшов критичну межу, зробивши газову тему однією з пріоритетних в українських та європейських новинах. Відхиливши ультиматум прийняти умови Росії, Україна опинилася на межі припинення газопостачання Газпромом вже зранку 1 січня 2006 року. В ніч з 3 на 4 січня конфлікт було завершено підписанням угоди, що стало причиною відправки уряду Юрія Єханурова у відставку.
 • Вступ до СОТ: пріоритетне завдання виконано

  Вступ до СОТ: пріоритетне завдання виконано
  озпочавшись ще 17 грудня 1993 року, процес приєднання України до Світової Організації Торгівлі досяг позитивного для нашої країни завершення 5 лютого 2008 р., коли на засіданні Генеральної Ради Світової організації торгівлі було прийнято рішення про приєднання України до Марракеської угоди про заснування СОТ. Того ж дня Президент України Віктор Ющенко та керівники СОТ підписали угоду про вступ нашої країни до організації.
 • Чудо-брати

  Чудо-брати
  Феноменальне явище в українському та світовому боксі: брати Клички у 2008 році встановили світовий рекорд — вперше в історії професійного боксу чемпіонами у важкій ваговій категорії за версіями найпрестижніших світових організацій IBF, WBC та WBO стали одночасно два рідних брати.