Slide 4

Українські землі наприкінці 50-х років XVII - на початку XVIII століття

  • Period: to

    Правління Івана Виговського

    21 жовтня 1657 року гетьманом України обрали Івана Виговського, за якого біли здійснені події, які в подальшому вплинули на розвиток історії України. В 1659 році зрікся булави.
  • Укладання Гадяцького договіру

    Укладання Гадяцького договіру
    У 1658 році пройшло укладення Гадяцького договіру (союз Гетьманщини та Речі Посполитої), в результаті якого прогреміла війна.
  • Period: to

    Україно-Московська війна

    Після укладання Гадяцького договіру між Річчю Посполитою та Гетьманщиною пройшла війна з Україною та Московією, через те, що Московія почала втручатись в українські міжусобиці. Остання битва пройшла під містом Конотоп. В результаті була повна перемога козаків.
  • Period: to

    Правління Юрія Хмельницького

    В 1659 Україна обирає нового гетьмана - Юрія Хмельницького, який був сином дуже відомого на той час полководця Богдана Хмельницького. У 1663 році Юрія Хмельницького відіслали до Мальборського замку, в якому він знаходився до 1667 року.
  • Підписання Переяславських статтей

    Підписання Переяславських статтей
    17 жовтня 1659 року було підписано Переяславські статті (угода миру Гетьманщини та Московії).
  • Period: to

    Період Руїни

    Взагалі Руїна -це період історії України другої половини XVII століття, що відзначився розпадом української державності, загальної занепадом, поділенням України на Право та Лівобережну та кровопролитними війнами на території України. Цей період охоплює понад 27 років.
  • Укладання Слободищенської угоди

    Укладання Слободищенської угоди
    У 1660 році Юрій Хмельницький уклав Слободищенську угоду з Польщею, в результаті якої Велике князівство Руське перестало існувати.
  • Period: to

    Правління Петра Дорошенка

    Одним з найвидатніших діячів цього періоду став Петро Дорошенко, якого також прозвали "Сонцем Руїни" за те, що в 1668 році він оголосив похід на Лівобережжя з ціллю об'єднання. Зі сторони Речі Посполитої було дуже багато повстань, тому Дорошенко повертається на Правобережжя для їх придушення. Похід обертається повним провалом.
  • Укладання Андрусівського перемир'я

    Укладання Андрусівського перемир'я
    9 лютого 1667 року поділ України на дві частини остаточно закріпився підписанням Андрусівського перемир'я. За його умовами Правобережна Україна належала Річ Посполитій, а Лівобережна - Московії. Також на півдні залишалася Запорізька Січ та належала Гетьманщині.
  • Підписання Корсунських статтей

    Підписання Корсунських статтей
    В 1669 році було підписано Корсунські статті, за яких Україна була під протекторатом Туреччини.
  • Period: to

    Правління Івана Самойловича

    17 червня 1672 гетьманом України стає Іван Самойлович, який запровадив дуже важливі події.
  • Запровадження Бучацького договіру

    Запровадження Бучацького договіру
    У 1672 році Іван Самойлович запровадив Бучацький договір (Річ Посполита + Туреччина + Петро Дорошенко) та Україну було поділено так:-Пн.Київщина належала Річ Посполитій; -Зах.Поділля - Туреччині та Сх.Поділля - Дорошенку.
  • Укладання Бахчисарайського миру

    Укладання Бахчисарайського миру
    У 1681 році Московія запровадила укладання Бахчисарайського миру із Туреччиною. Згодом таким чином уклала мир із Річ Посполитою.
  • Перший кримський похід

    Перший кримський похід
    У 1687 році Іван Самойлович прийняв рішення зробити похід на Крим, який згодом окрестили як "Перший". Після цієї події гетьманом України став Іван Мазепа, і період Руїни остаточно завершений.
  • Запровадження "Вічного миру"

    Запровадження "Вічного миру"
    6 травня пройшло укладання "ВІчного миру" між Московією та Річчю Посполитою. Московія зробила так по-перше для того, щоб відібрати землі, які належали Туреччині. В подальшому часі відбувся перший кримський похід.