Украина флаг

Важливі дати в історії сучасної незалежної України

 • Прийняття Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України

  Прийняття Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України
  24 серпня 1991 р. Верховна Рада України прийняла Іс­торичний документ виняткового значення для долі укра­їнського народу — Акт проголошення незалежності України.
  За Акт проголосувала абсолютна більшість депутатів Верховної Ради. УРСР перестала існувати. На геополітичній карті світу постала нова самостійна держава — Україна.
 • Створення Збройних сил України

  Створення Збройних сил України
  Створення національних Збройних сил характеризувалося одночасним формуванням правової основи діяльності Збройних сил, реорганізацією структур, створенням відповідних систем управління й забезпечення та інших елементів, необхідних для їх функціонування. Крім того, становлення Збройних сил України супроводжувалося значним скороченням військових структур, чисельності особового складу, кількості озброєнь та військової техніки.
 • Прийняття Конституції Україи

  Прийняття Конституції Україи
  Основний закон держави України був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття. На пам'ять про прийняття Конституції в Україні щорічно святкується державне свято — День Конституції України.
 • Запровадження гривні

  Запровадження гривні
  Відповідно до Указу Президента України Леоніда Кучми та статей 99 і 102 Конституції України протягом 2–16 вересня 1996 року в Україні була проведена грошова реформа. В обіг введено національну валюту України гривню та її соту частку — копійку. Літерний код валюти — UAH, цифровий код — 980, скорочене позначення — грн. Емісійний інститут — Національний банк України.
 • Остаточна зупинка ЧАЕС

  Остаточна зупинка ЧАЕС
  14 грудня реактор був запущений на 5% потужності для церемонії зупинки і 15 грудня 2000 о 13:17 за наказом Президента України під час трансляції телемосту Чорнобильська АЕС — Національний палац «Україна» поворотом ключа аварійного захисту п'ятого рівня (АЗ-5) реактор енергоблока № 3 Чорнобильської АЕС було зупинено назавжди і станція припинила генерацію електроенергії.
 • Перемога України на "Євробаченні 2004"

  Перемога України на "Євробаченні 2004"
  Україну представляла співачка Руслана (Руслана Лижичко) із піснею Wild Dances («Дикі танці») і здобула перемогу з 280 балами. Найвищі оцінки — 12 максимальних балів — Руслані поставили Ізраїль, Ісландія, Литва, Латвія, Естонія, Польща, Росія і Туреччина. Слід зазначати, що це було всього лише друга участь України на конкурсі. Також Руслана стала третьою жінкою-переможцем поспіль, яка є одним з авторів своєї переможної пісні.
 • Початок "Помаранчевої революції"

  Початок "Помаранчевої революції"
  22 листопада 2004 внаслідок масових фальсифікацій, що вплинули на результати президентських виборів, розпочалась кампанія протестів, мітингів, пікетів, страйків та інших актів громадянської непокори в Україні.
 • Приєднання України до Болонського процесу (реформування вищої освіти)

  Приєднання України до Болонського процесу (реформування вищої освіти)
  Болонський процес — процес структурного реформування національних систем вищої освіти країн Європи, зміни освітніх програм і потрібних інституційних перетворень у вищих навчальних закладах Європи.
  Країни приєднуються до Болонського процесу на добровільних засадах через підписання відповідної декларації. При цьому вони беруть на себе певні зобов'язання, деякі з яких обмежені термінами.
 • Вступ України до СОТ

  Вступ України до СОТ
  Світова організація торгівлі (СОТ) — це провідна міжнародна економічна організація, членами якої вже є 161 країна, на долю яких припадає більше 96% обсягів світової торгівлі; її функціями є встановлення правил міжнародної системи торгівлі і вирішення спірних питань -членами, що підписані під близько 30-ма угодами організації. Після приєднання ряду країн, які зараз є кандидатами на вступ, у рамках СОТ здійснюватиметься майже весь світовий торгівельний обіг товарів та послуг.
 • Донецький "Шахтар" здобув останній в історії кубок УЄФА

  Донецький "Шахтар" здобув останній в історії кубок УЄФА
  Фінал Кубка УЄФА 2008/2009 пройшов 20 травня 2009 року на стадіоні «Шюкрю Сараджоглу» в Стамбулі. Це був перший фінал Кубка УЄФА проведений в Туреччині і останній розіграш кубку, що проводився в поточному форматі. З наступного сезону турнір отримав назву Ліга Європи УЄФА. З рахунком 2:1 переміг Шахтар та отримав останній Кубок УЄФА на вічне зберігання.
 • Історичне об'єднання братами Кличко всіх найпрестижніших титулів у надважкій вазі

  Історичне об'єднання братами Кличко всіх найпрестижніших титулів у надважкій вазі
  Перемігши у Гамбурзі Девіда Хея, Володимир Кличко здобув чемпіонський титул WBA. Таким чином, брати Кличко вперше в історії боксу зібрали всі найпрестижніші титули у надважкій вазі.
 • У Києві пройшов фінал Чемпіонату Європи з футболу

  У Києві пройшов фінал Чемпіонату Європи з футболу
  1 липня 2012 року на стадіоні НСК «Олімпійський» у Києві відбувся фінальний матч ЧЄ 2012 між збірними Іспанії та Італії, у якому Іспанія захистила титул чемпіонів Європи й удруге поспіль завоювала Кубок Анрі Делоне, перемігши з рахунком 4:0. Іспанія стала першою командою, яка виграла двічі поспіль ЧЄ та першою командою, яка тричі поспіль перемогла у найголовніших футбольних турнірах (ЧЄ-2008 і ЧС-2010). Окрім того, це була перемога в фінальному матчі з найбільшим рахунком за всю історію змагань.
 • Початок "Революції Гідності"

  Початок "Революції Гідності"
  "Революція гідності" - політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу. Однією з головних причин протестів стала надмірна концентрація влади в руках Віктора Януковича та його «сім'ї».
 • Анексія Кримського півострову армією РФ

  Анексія Кримського півострову армією РФ
  У кінці лютого — початку березня 2014 перекинуті з Росії і кримських баз Чорноморського флоту РФ війська без розпізнавальних знаків окуповували Кримський півострів. Також було створено збройне формування з російських «козаків», яке називало себе «самооборона Криму». 16 березня 2014 на території Криму і міста Севастополя пройшов псевдореферендум про статус півострова, за сфальсифікованими результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні ЄС, ні США не визнали це голосування.
 • Підписання другої частини Угоди про асоціацію України з ЄС

  Підписання другої частини Угоди про асоціацію України з ЄС
  Підписання Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною планувалося 28 листопада 2013 року, але не відбулося. Натомість на 3-му саміті ЄС «Східне партнерство» у Вільнюсі 28 листопада 2013 року ЄС парафував подібні угоди з Молдовою та Грузією. Політичну частину угоди було підписано 21 березня 2014 року, економічну частину — 27 червня 2014 року