Лінія часу для 3 семінару з СІДу на тему творення нової України -ХІХ-ХХI ст.

 • Period: to

  Творення нової України -ХІХ-ХХI ст.

  Початок Незалежності України
 • Проголошення незалежності України

  шлях, що пройшов український народ від Декларації про державний суверенітет (16 липня) до відновлення незалежності держави, що отримала офіційну назву — Україна, проголошення Акту її незалежності (24 серпня), підтвердження цих законодавчих рішень на Всеукраїнському референдумі з обранням Президента України. Формування легітимного переходу всієї повноти влади денонсацією союзних угод про утворення СРСР (співзасновником якого була УРСР), пов'язаних розпадом СРСР.
 • Прийняття Конституції України

  Основний закон остаточно проголосив Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнав людину найвищою соціальною цінністю і утвердив народовладдя.
 • Помаранчева революція

  компанія протестів, мітингів, пікетів, страйків та інших актів громадянської непокори в Україні, як реакція на масові фальсифікації, що вплинули на результат виборів.
 • Революція Гідності

  Тоді тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини – пішли на майдани країни, висловлюючи протест проти протиправного розгону мирної акції студентів та громадських активістів, що розпочалася 21 листопада 2013, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній до зубів російській армії…
 • Російське збройне вторгнення в Крим

  військова операція вторгнення, здійснена російськими військами без знаків розрізнення на території Криму з 20 лютого 2014 року для анексії Кримського півострову.
 • Антитерористична операція на сході України

  комплекс військових та спеціальних організаційно-правових заходів українських силових структур, спрямований на протидію діяльності незаконних російських та проросійських збройних формувань у війні на сході України.
 • Російське вторгнення в Україну

  відкритий воєнний напад Росії на Україну, що почався в четвер о 3:40 24 лютого 2022 року