Image big 81234

Загарбання Криму Російською Федерацією

 • Перший мітинг

  Перший мітинг
  У Севастополі з російськими триколорами відбувся мітинг проти "фашизму" в Україні.На мітингу прийнято рішення не перераховувати податки, зібрані в Севастополі, в столицю України, і організувати на території міста загони самооборони.
 • Російський триколор піднятий біля міськадміністрації в Севастополі

   Російський триколор піднятий біля міськадміністрації в Севастополі
  Російські БТР повністю перекрили всі в'їзди до Севастополя. Керівництво Криму буде виконувати рішення Верховної Ради України, а силові структури регіону підкоряться призначеним парламентом керівникам, заявив легітимний прем'єр-міністр Криму Анатолій Могильов.
 • Проросійський мітинг у Сімферополі

  Проросійський мітинг у Сімферополі
  Будівлі Верховної Ради Криму і Ради міністрів Криму зайняті озброєними людьми в уніформі без розпізнавальних знаків. Військовий спецназ прибув із Севастополя на двох КамАЗ, роззброїв охорону і зайняв кримську Верховну Раду і Раду Міністрів. Президія Парламенту АРК виступила зі зверненням до жителів Криму, заявивши про необхідність проведення референдуму 25 травня 2014 року. Також вона зняла з посади Анатолія Могильова і призначила головою Ради міністрів АРК Сергія Аксьонова. В районі Сімферополя
 • Заява Сергія Аксьонова

  Заява Сергія Аксьонова
  Сергій Аксьонов заявив, що перепідпорядковує на себе всі силові структури МВС, МВО, ВС, МНС, флоту, податкової та прикордонників безпосередньо собі. "Всім командирам виконувати тільки мої накази і розпорядження. Незгодних прошу залишити службу", - сказано в заяві.
 • Блокування українських військових баз

  Блокування українських військових баз
  Самопроголошений голова Верховної Ради АРК Володимир Константинов закликав кримчан підтримати на референдумі 30 березня питання розширення повноважень автономії. Озброєні військові без розпізнавальних знаків оточують і блокують українські військові бази в Криму.
 • Перенесення дати референдуму

  Президія Верховної Ради АРК підтримала ініціативу кримчан про перенесення дати проведення республіканського референдуму з питань статусу і повноважень Криму на 30 березня 2014 року.
 • Постанова про проведення референдуму

  Постанова про проведення референдуму
  На позачерговому засіданні Верховної Ради АРК прийнято постанову про проведення референдуму 16 березня 2014 року.
 • Ухвалення декларації про незалежність АРК і Севастополя

  Парламент Криму ухвалив Декларацію про незалежність АРК і міста Севастополя. Константинов заявив, що Крим не повернеться до складу України.
 • Референдум

  Референдум
  У Криму відбувся незаконний референдум щодо статусу Криму. Проросійськи налаштовані кримчани, дізнавшись попередні результати, вийшли на вулиці святкувати майбутнє відділення від України.
 • Росія за допомогою самопроголошеної влади АРК анексує Крим. У Москві підписано документ про приєднання Криму до Росії

  ВР АР Крим звернулася до Володимира Путіна з проханням про включення Криму і Севастополя до складу Росії. У Москві підписано договір про включення Республіки Крим та м. Севастополя до складу РФ. Він скріплений підписами Путіна, Константинова, Аксьонова та голови координаційної ради з організації Севастопольського міського управління із забезпечення життєдіяльності Севастополя Олексія Чалого.
 • Блокування частин

  Блокування частин
  Блокування віськових частин продовжувалось загалом до 19-24 березня, після чого вони здалися або були захоплені. Особовому складу була надана можливість залишити окупований півострів, також почалася евакуація військової техніки (яка була припинена після початку російської агресії на Донбасі у квітні 2014). Всього МО України відрапортувалось про 4 000 військовослужбовців, які вийшли з окупованого Криму (з близько 15 000, які там перебували у лютому 2014)
 • Ратифікація договору

  Договір про Крим ратифікували Держдума й Рада Федерації відповідно.
 • Святкування з нагоди анексії Криму в Севастополі

 • Початок тимчасової окупацї(офіційно)

  Початок тимчасової окупацї(офіційно)
  Початком тимчасової окупації території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, згідно з українським законодавством, вважається дата набрання чинності Резолюцією № 68/262 Сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 27 березня 2014 року про підтримку територіальної цілісності України.
 • Всі українські піхотинці, які побажали продовжувати службу в Україні, залишили Крим.

  Всі українські піхотинці, які побажали продовжувати службу в Україні, залишили Крим.
 • Українська влада повідомила, що всі кораблі ВМС України залишили Крим і вирушили до Одеси. Виведення іншої військової техніки тривало і далі.

  Українська влада повідомила, що всі кораблі ВМС України залишили Крим і вирушили до Одеси. Виведення іншої військової техніки тривало і далі.
 • У Севастополі відбувся військово-морський парад, на якому був присутній Володимир Путін.

  У Севастополі відбувся військово-морський парад, на якому був присутній Володимир Путін.