Inbound931853195121966524

Історія НАК "Надра України"

  • Створено перше підприємство, що згодом увійшло у структуру НАК "Надра України"

    «Укрнаукагеоцентр» бере свій початок з того часу, коли з метою визначення перспектив нафтогазоносності території Східної України було створено Українське відділення нафторозвідувальної Всесоюзної контори геофізичної розвідки в м. Ромни.
    За роки існування підприємство взяло участь у відкритті і розвідці понад 200 родовищ, які забезпечують основний видобуток вуглеводнів у Східному регіоні, що становить більше 80% загального видобутку вуглеводнів по Україні.
  • Period: to

    Історія НАК Надра України

  • ДП "Центрукргеологія"

    ДП "Центрукргеологія"
    Історія дочірнього підприємства розпочалася 1 березня 1945 року: наказом по Українському геологічному управлінню згідно з народногосподарським Планом відродження та розвитку народного господарства СРСР була організована Нікопольська пошукова партія на боксити. Загалом за 65 років існування підприємство на території України відкрило і розвідало більше 300 родовищ корисних копалин.
  • Створення ТОВ «Житомирбуррозвідка», яке є афілійованою особою Національної акціонерної компанії «Надра України»

    Створення ТОВ «Житомирбуррозвідка», яке є афілійованою особою Національної акціонерної компанії «Надра України»
    Відповідно до наказу Всесоюзного тресту «Союзспецрозвідка» з 01. 05.1947 почала діяти Волинська геологорозвідувальна партія з базою в с. Альбінівка (зараз Тетерівка) Житомирського району.
    Відоме тим, що у 70-80-их рр. істотно збагатило сировинну базу титану після розробки Стремигородського і Торчинського родовищ, в яких поряд з титаном виявили поклади фосфору, ванадію, скандію і фтору. А також відкрило в крайній північно-західній частині Українського щита рідкіснометалеву провінцію.
  • Шебелиинське газоконденсатне родовище (початкові запаси понад 700 млрд. м3)

    Шебелиинське газоконденсатне родовище (початкові запаси понад 700 млрд. м3)
    Успіхи пошуків і розвідки покладів вуглеводнів та створення газовидобувної промисловості в найперспективнішому Східному регіоні – Дніпровсько-Донецькій западині – започатковані введенням в дію найбільшого за запасами в Україні Шебелинського газоконденсатного родовища. Відкрив його - Самуїл Евелевич Черпак, головний геолог тресту «Укрнафтогазпромрозвідка» НК нафтової промисловості, згодом ДП «Полтавнафтогазгеологія», нині ДП «Укрнаукагеоцентр».
  • Дочірнє підприємство Національної акціонерної компанії «Надра України» «Західукргеологія» є правонаступником тресту «Львівнафтогазрозвідка».

    Дочірнє підприємство Національної акціонерної компанії «Надра України» «Західукргеологія» є правонаступником тресту «Львівнафтогазрозвідка».
    Трест «Львівнафтогазрозвідка» створений в липні 1957 року на базі об’єднання «Укргаз» згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР від 22.07.1957 року.
    За роки існування відкрито 70 родовищ вуглеводнів: 22 нафтових, 37 газових і 12 газоконденсатних. Це такі родовища як Заводівське, Мельничанське, Семигинівське, Верхньовільхівське, Південно-Стинавське, Блажівське нафтові та Ретичинське, Старобогородчанське, Північно-Зарічнянське, Летнянське, Гаївське, Грудівське газові родовища.
  • ДП "Чернігівнафтогазгеологія"

    ДП "Чернігівнафтогазгеологія"
    18.10.1958 постановою Ради Міністрів УРСР № 1498 створено трест «Чернігівнафтогазрозвідка», яке увійшло в структуру НАК, як ДП "Чернігівнафтогазгеологія".
    За 60 років фахівці підприємства відкрили та розвідали понад 60 родовищ нафти і газу, серед яких значні за запасами: Гнідинцівське, Леляківське, Яблунівське, Андріяшівське та Рудівсько-Червонозаводське. Передано виробничим підприємствам 41 родовище, 184 продуктивні свердловини. Пробурено понад 900 свердловин загальним метражем — 3 500 000 м.
  • ДП "Чернігівнафтогазгеологія" відкрило найбільше родовище нафти

    ДП "Чернігівнафтогазгеологія" відкрило найбільше родовище нафти
    Найбільше родовище нафти, Леляківське (на 50 млн. т умовного палива), відкрито за 8 км від смт. Варва, поблизу села Леляки у Чернігівській області. Того ж року було отримано перший фонтанний приплив нафти дебітом 58,3 т/добу через діафрагму діаметром 7 мм. А найбільше газоконденсатне родовище, Скоробагатьківське, підприємство відкрило 1984 року (на 1 300 млн. т умовного палива) в Лохвицькому районі Полтавської області.
  • Науково-виробничий експеримент з досягнення найвищої швидкості алмазного буріння на завершальній стадії дорозвідки Пержанского родовища берилію

    Науково-виробничий експеримент з досягнення найвищої швидкості алмазного буріння на завершальній стадії дорозвідки Пержанского родовища берилію
    За підсумками експерименту була досягнута рекордна продуктивність буріння похилих свердловин глибиною до 300 м у твердих абразивних породах (гранітах): 2346 м (бригада № 2) і 2468 м (бригада № 5). Для порівняння: середня продуктивність на цій дільниці складала 1200 м, максимальна — 1374 м. Бурильник А.А. Ковальчук досяг рекордної змінної проходки — 52 м. Середня механічна швидкість склала — 6,5 м/год, а максимальна — 10 м/год.
  • Перше золото незалежної України

    Перше золото незалежної України
    У 1995 році в Україні на базі розвіданого Мужіївського родовища в Закарпатті створена золотовидобувна галузь. Україна отримала першу сотню кілограмів свого золота. У 2000 році промисловості передане друге родовище золота в Закарпатті — Сауляк. Апробовані прогнозні ресурси золота і поліметалів Берегівського району Закарпаття, отримані позитивні результати на рудопроявах золота Великий Банський та Білопотікський.
  • Створення НАК "Надра України"

    Створення НАК "Надра України"
    Компанія була заснована в 2000 році шляхом передачі до статутного капіталу Компанії майна 12 державних геологогічних і бурових підприємств, з наступним їх перетворенням в дочірні
    підприємства Компанії, з метою задоволення пріоритетних державних потреб у мінеральних ресурсах, а також стимулювання інвестицій в їх розвідку. Засновник Компанії — Кабінет Міністрів України. 100% акцій Компанії закріплено в державній
    власності.
  • Дочірнє підприємство «Центрукргеологія» Національної акціонерної компанії «Надра України» затверджено звіт з гірничо-бурової розвідки Клинцівського родовища золота

    Дочірнє підприємство «Центрукргеологія» Національної акціонерної компанії «Надра України» затверджено звіт з гірничо-бурової розвідки Клинцівського родовища золота
    Затверджено звіт з гірничо-бурової розвідки Клинцівського родовища золота. Саме із золота цього родовища, де підприємство проводило пошуково-оцінювальні та розвідувальні роботи, було виготовлено малий герб України, який знаходиться у Держскарбниці. Пізніше, у 2001-2004 рр. виконана дорозвідка північного флангу родовища. За підсумками цих робіт здійснено приріст запасів золота на північному продовженні раніше розвіданого блоку.
  • УРП із Chevron

    УРП із Chevron
    Угоду про розподіл вуглеводнів видобутих в рамках Олеської ділянки вуглеводнів було підписано між Державою Україна, компаніями Chevron Ukraine B.V. та ТОВ «Надра Олеська» (УРП)

    Chevron Ukraine B.V. В односторонньому порядку вийшов з УРП. Єдиним інвестором згідно УРП залишилося ТОВ «Надра Олеська» .
  • УРП із Shell

    УРП із Shell
    Між Державою Україна, компанією «Шелл» та ТОВ «Надра Юзівська» 24.01.2013 р було підписано УРП на пошук, розвідку і видобуток вуглеводнів на Юзівській ділянці надр. Юзівська ділянка надр знаходиться в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території двох областей: Донецької і Харківської. Розмір ділянки складає 7886 км². У зв’язку із ситуацією на Сході України у липні 2014 року компанія «Шелл» оголосила про настання форс-мажору в рамках УРП та вийшла з угоди.