Снимок экрана 2023 12 06 в 21.47.40

Гібридно-інформаційна війна в Україні

 • "Свідоме" виховання суспільства

  "Свідоме" виховання суспільства
  Створення фальшивих історій про події в Україні, які спрямовані на створення негативного образу країни або спричинення розбрату в суспільстві. Так, до прикладу, «героїчні» діти-партизани Зоя Космедим’янська, Валя Котик та «свідомий комуніст» Павлік Морозов, який начебто здав партійцям рідного батька за три колоски — тривалий час були прикладом для виховання поколінь «свідомих» радянських дітей.
 • Незалежна Україна

  Незалежна Україна
  Російська федерація та Україна стали незалежними державами, але російський вплив на Україну продовжував існувати в різних сферах. Це включало політичні, економічні, культурні та військові аспекти. Наприклад проблеми енергозабезпечення, дипломатичні конфлікти, а також вплив російських ЗМІ на українське суспільство.
  Одним із яскравих прикладів впливу кацапів на Україну після 1991 року - це енергетичні питання.
 • "Вигідний" Trade-in

  "Вигідний" Trade-in
  Вперше Росія застосувала проти України газ як важіль впливу у 1993 році – тоді, під час зустрічі українського та російського президентів Леоніда Кравчука та Бориса Єльцина у кримській Масандрі Київ погодився на обмін частини своїх кораблів Чорноморського флоту на списання 800 мільйонів доларів першого газового боргу перед Росією. А у 1994 році Київ та Москва підписали першу міжурядову газову угоду на 20 років, яка мала діяти до 2005-го. Ціну газу мала визначатися додатково.
 • російське "ІПСО" у "серіалах"

  російське "ІПСО" у "серіалах"
  Одним із яскравих прикладів кіноіндустрії є серіал “Солдати” або “Моя прекрасна няня” в роботах російських студій завжди присутні персонажі з України, що завжди потребують допомоги від росіян. Це може впливати на сприйняття подій та взаємини між країнами. Один іх конкретних прикладів такого впливу може бути розповсюдження фейкових новин Створення фальшивих історій про події в Україні, які спрямовані на створення негативного образу країни або спричинення розбрату в суспільстві.
 • Перша українсько-російська війна – газова

  Перша українсько-російська війна – газова
  Із 1992-го по 2005 рік Україна платила за російський газ 50 доларів за тисячу кубометрів. Але ще у березні 2005 року російський «Газпром» заявив, що з 2006 року ми має платити за газ «європейську» ціну – близько 250 доларів за тисячу кубів. Київ відмовлявся платити, посилаючись на 4-ий договір про постачання газу.У ніч на 1 січня 2006-го російський «Газпром» припинив постачання палива Україні. «Газпром» звинувачував «Нафтогаз» у несанкціонованому відборі палива.
 • Флот на 100-доларову знижку

  Флот на 100-доларову знижку
  2010 рік. Президентом України стає Віктор Янукович. Під час зустрічі у Харкові він з тодішнім президентом Росії Дмитром Медведєвим підписують угоду, згідно із якою Київ отримує 100-доларову знижку на російський газ в обмін на те, що продовжує термін базування російського Чорноморського флоту у Севастополі до 2042 року. Російська сторона систематично продовжує виставляти Україні борги за невідібрані обсяги газу, так званий принцип take or pay, прописаний у контрактах від 2009 року.
 • "Крим завжди був російським"

  "Крим завжди був російським"
  Саме цей міф активно просувала у світі російська федерація у 2014 році, коли анексувала півострів. Але історичні факти свідчать про те, що до XVIII сторіччя, коли росія вперше захопила ці території, на них вже як 100 років проживали кримські татари. Після першої анексії росія правила у Криму близько 150 років, а саме до розпаду російської імперії у 1917 році.
 • «УКРАЇНСЬКІ НАЦИСТИ»

  «УКРАЇНСЬКІ НАЦИСТИ»
  Виправдання агресії: росія використовує наратив про українських нацистів для виправдання своєї агресії проти України. За цим наративом, росія заявляє, що вона захищає російськомовних жителів від українських нацистів, які здійснюють терор і утиски проти російської меншини в Україні. Проте, це є неправдою, адже українська влада багаторазово заявляла про своє прагнення до захисту прав і інтересів всіх громадян України без дискримінації.
 • «Невдячні біженці»

  «Невдячні біженці»
  Найбільш масово російські наративи просувають у групах допомоги українцям у Німеччині на платформах Facebook, Telegram та YouTube. Українців стали зображати тягарем для економіки країн, що їх приймають. Також у соціальних мережах почали з’являтися дописи, в яких активно використовується термін «соціальний туризм». Українців намагаються змалювати не втікачами від війни, а туристами, які переїжджають із країни до країни, шукаючи, де краще і де вищі суми соціальної допомоги.
 • «Захід буде боротися до останнього українця»

  «Захід буде боротися до останнього українця»
  У російських медіа одночасно опублікували кілька матеріалів, автори яких стверджують, що колективний захід закликав воювати з Росією «до останнього українця» — мовляв, ними не шкода й пожертвувати. Для доказу достовірності цієї тези автори використали фейкові цитати Бориса Джонсона і необґрунтовані висновки про те, що Захід нібито має намір «пожертвувати» не лише українцями, а й «прибалтами» та навіть поляками.