Pablo picasso 1

Пабло Пикассо

  • Народження та дитинство

    Народження та дитинство
    Пабло Пікассо народився 25 жовтня 1881 року в місті Малага в іспанському регіоні Андалусія у родинній садибі небідного дона Руїса Бласко. Його охрестили як Пабло Дієго Хосе Франсіско де Паула Хуан Непомусено Марія де лос Ремедьйос Кріспіньяно де ла Сантісіма Тринідад — вервечкою імен різних святих і родичів. До цього за іспанською традицією додали батькове перше прізвище Руїс та материне — Пікассо.
  • Перші роботи

    Перші роботи
    Взимку 1895 року Пабло Пікассо написав перше велике академічне полотно — «Перше причастя». Це сталося в Барселоні — місті, в якому хлопець провів 9 років, за винятком вакацій і відвідин, більш-менш тривалих, Мадрида та Парижа.
    1897 року Пікассо представив полотно «Наука і милосердя» на Виставці мистецтва у Мадриді. Влітку художник був на вакаціях у Малазі, де малював пейзажі та кориду.
  • «Блакитний» період: між Барселоною і Парижем

    «Блакитний» період: між Барселоною і Парижем
    Період у творчості Пабло Пікассо між 1901 і 1904 роками відомий як «блакитний» : його назва походить від кольору, який домінує у полотнах митця. На такий вибір кольорової гами художника спонукало самогубство через нерозділене кохання його близького друга Карлоса Касахемаса 17 лютого 1901 року. Цій події художник, зокрема, присвятив полотно «Смерть Касахемаса», яке стало «відправним пунктом» періоду.
  • «Рожевий» період: Паризький Bateau Lavoir, Гертруда Стайн

    «Рожевий» період: Паризький Bateau Lavoir, Гертруда Стайн
    «Рожевим» періодом у творчості Пабло Пікассо, коли саме рожева фарба домінувала у палітрі митця, прийнято вважати короткий період від осені 1904 до кінця 1905 року. Цей час був надзвичайно плідним у доробку Пікассо, крім того, позначений першими серйозними особистими стосунками художника. Проживаючи переважно в Парижі протягом «рожевого» періоду, Пікассо водночас багато подорожував, заводив нові і підтримував старі знайомства, багато дізнався про світ мистецтва і цирку.
  • Перехідний або «африканський» період: протокубізм

    Перехідний або «африканський» період: протокубізм
    Період від кінця 1906-го (1907) і до 1909 року в творчості Пабло Пікассо є перехідним — у мистецтвознавстві він також отримав різні іменування, на кшталт «чорний», «темний», «африканський», адже вважається, що митець творив у цей час не в останню чергу під упливом африканського мистецтва, зразки якого, в тому числі, міг бачити в Музеї етнографії у паризькому палаці Трокадеро, хоча сам художник силу цього впливу завжди відкидав.
  • Кубізм

    Кубізм
    Період кубізму в творчості Пікассо, одним із винахідників якого він власне і був, і який є одним з визначальних у доробку митця, охоплює, згідно з дослідженнями мистецтвознавців, доволі значний проміжок від 1908 або 1909 до 1917 року. Традиційно виокремлюють декілька етапів (іноді з підетапами) кубізму Пікассо, які втім не мають чітких розподілів у датах: перший етап, т. зв. «сезанівський кубізм»; другий етап, т. зв. «аналітичний кубізм» третій етап, т. зв. «синтетичний кубізм»
  • Сюрреалізм

    Сюрреалізм
    1925 рік став роком радикальної зміни напрямку у творчості Пікассо. Митець починає малювати агресивні картини, майже брутальні, зображуючи деформовані тіла, постаті в конвульсивних позах, що згинаються під тиском сліпої люті та скаженої істерики . Безперечно, художник у цей час близький до сюрреалізму, але має свій власний неповторимий шлях, що є більш прагматичним і глибшим за «сновидіння на полотні», які намагалися втілити «чисті сюрреалісти».
  • Післявоєнний час: Валлоріс

    Післявоєнний час: Валлоріс
    1946 року Пабло Пікассо створив монументальний ансамбль з 27 панелей і картин для замку Ґримальді в Антібі. Панель-триптих у першій залі має назву «Радість життя». Всі роботи циклу репрезентують гармонію природи та екзистенції: змальовані Пікассо фавни, русалки, кентаври, інші казкові та міфологічні створіння відбивають почуття задоволення життям художника та його особисте щастя від союзу із Франсуазою.
  • Period: to

    Останні роки життя: Мужен

    У Мужені Пабло Пікассо продовжує створювати варіації на теми полотен відомих митців у властивій йому вільній кубістичній манері, а також створює роботи: La Femme aux bras écartés, La silla, La mujer y los niños, Los Futbolistas тощо. Пабло Пікассо, геніальний митець XX століття і мультимільйонер, помер 8 квітня 1973 року в Мужені на 91-му році життя від інфаркту міокарда, який ускладнився набряком легень. Його поховали біля власного замку Вовенарґ.