1319531 780x470

ЧОРНОБИЛЬ У ВОГНІ. 2020. За матеріалами ЗМІ.

 • Як все починалось

  Як все починалось
  О 13:22 у ДСНС надійшла інформація, що в Зоні відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхової лісова пожежа на площі 20 га.
  Всього до гасіння пожежі залучено понад 90 пожежних та 18 одиниць техніки, з них від ДСНС 40 людей особового складу та 8 одиниць техніки.
  Гасіння пожежі ускладнюється підвищеним радіаційним фоном на окремих ділянках горіння. Загрози населеним пунктам немає.
 • Розвідка району пожежі

  Розвідка району пожежі
  О 14:30 і 14:53 два літаки Ан-32П ДСНС вилетіли з м. Ніжин для гасіння пожежі в зоні відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення. О 15:33 до місця пожежі вилетів вертоліт ДСНС МІ-8.
 • Площа лісової пожежі 25 га

  Площа лісової пожежі 25 га
  Станом на 07:00 відкритого вогню немає, спостерігається тління окремих осередків. Проводиться повітряна розвідка авіацією ДСНС. Радіаційний фон у межах норми. Рятувальники гасили два осередки загоряння на загальній площі 25 га – між с. Володимирівка і с. Жовтневе Котовського лісництва.
  О 08:40 літак Ан-32 ДСНС вилетів з Ніжина до Зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення для гасіння пожежі. О 09:53 до Зони відчуження вилетів ще один літак Ан-32.
 • Встановлено причину

  Встановлено причину
  За попередніми даними, причиною пожежі у Чорнобильській зоні є діяльність людини, на місці інциденту працює слідчо-оперативна група. Правоохоронці порушили кримінальну справу за статтею "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки". Цього ж дня поліцейські повідомили про затримання підозрюваного.
 • Пожежа триває. Вітер посилюється

  Пожежа триває. Вітер посилюється
  Рятувальники продовжують боротися з вогнем, до гасіння залучено 104 людини і 26 одиниць техніки, з них один вертоліт Мі-8, який здійснив 19 скидів води загальним обсягом 38 тонн.
  Трава і лісова підстилка горять окремими осередками поблизу смт Поліське, с. Володимирівка, с. Жовтневе та с. Рудня-Осошня.
  У Києві та Київській області радіаційний фон у межах норми і не перевищує природних фонових значень.
 • В Чорнобильській зоні продовжує горіти

  В Чорнобильській зоні продовжує горіти
  У Котовському лісництві зони відчуження також горить трава, але розповсюдження пожежі немає.
  Керівник відділу екології флори і фауни в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику Денис Вишневський у своєму Facebook виклав ось такі фото:
 • Гасіння пожеж триває

  Гасіння пожеж триває
  На місці працюють 326 осіб і 84 одиниць техніки, зокрема 6 од. авіаційної техніки.
  Внаслідок пожеж у зоні відчуження ЧАЕС було завдано збитків у розмірі десятків мільйонів гривень, заявила в.о. голови Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗО) Катерина Павлова.
 • Спостерігається горіння трав'яного настилу, очерету та лісової підстилки окремими осередками

  Спостерігається горіння трав'яного настилу, очерету та лісової підстилки окремими осередками
  До гасіння залучили вже близько 400 осіб і 100 од. техніки (зокрема 3 літаки Ан-32П та 2 вертольоти ДСНС).
 • Вогонь знищив тисячі гектарів лісу у Зоні відчуження. Багато тварин втратили свої домівки

  Вогонь знищив тисячі гектарів лісу у Зоні відчуження. Багато тварин втратили свої домівки
  У Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення підрозділами ДСНС продовжується гасіння пожеж на території Корогодського, Котовського та Денисовецького лісництв.
  Спостерігається горіння трав’яного настилу та лісової підстилки окремими осередками.
  До гасіння пожеж залучено 319 чоловік та 85 одиниць техніки, з них від ДСНС 264 чоловік особового складу та 81 одиниця техніки, в тому числі 3 літаки та 3 вертольоти ДСНС, якими 10 квітня здійснено 96 скидів (240 тонн води).
 • Вогонь рухається за напрямком вітру – до ЧАЕС

  Вогонь рухається за напрямком вітру – до ЧАЕС
  Ситуація критична, вітер, вогонь рухається за напрямком вітру – до ЧАЕС. Згоріло низка сіл, територія закритого військового містечка Чорнобиль-2 і Рудий ліс.
  В Чистогалівці та с. Лелів спостерігається тління лісової підстилки, а в заплаві р. Грезля, між смт Поліське, с. Тараси і с. Володимирівка – тління трав'яного настилу і чагарників.
 • Вітер посилюється

  Вітер посилюється
  Вогонь дістався Прип’яті.
  Здійснюється ротація працівників, змінюються склади рятувальників, автомобілі залишаються в розташуванні. Радіаційний фон не перевищено і в тих місцях, де проводяться роботи, і на території Київської області, і на території Києва.
 • Ситуація критична

  Ситуація критична
  Основні осередки розташовані в районі с. Новий Мир, с. Стара Рудня, с. Кливини і с. Чистогалівка – там горять трава, очерет та лісова підстилка.
  В районі Чистогалівки через сильний вітер вогонь перекинувся через мінералізовану смугу і автодорогу і "вийшов" до залізничної станції Янів.
  Спостерігається горіння підстилки на дамбі водосховища-охолоджувача, а саме між дамбою і річкою, на правому березі Прип'яті. Забруднене повітря може змінити своє направлення в сторону Києва.
 • Пожежу локалізовано

  Пожежу локалізовано
  Інженерною технікою створено 158 км мінералізованих смуг. Пожежною авіацією (2 вертольоти) протягом 14 квітня здійснено 3 скиди (6 т води).
  Радіаційний фон по м. Києву та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень (м. Київ – 0,014 мР/год, Київська область – в межах 0,012 мР/год при допустимому фоні 0,05 мР/год).
 • Iнженерною технікою створено 158 км мінералізованих смуг

  Iнженерною технікою створено 158 км мінералізованих смуг
  Станом на 7 год. підрозділами ДСНС надається допомога ДАЗВ у гасінні тліючих пеньків та деревини в осередках пройдених вогнем на території Корогодського, Детятківського, Паришівського та Денисовицького лісництв.
  Відкритого вогню не спостерігається.
  Інженерною технікою створено 158 км мінералізованих смуг.
  Всього на території Зони відчуження залучено 521 чол. та 124 од. техніки, з них від ДСНС 410 осіб та 86 од. техніки, в тому числі 2 вертольоти.