G 8404b04d587cb7fe59318d69fae80f70

Гілларі Клінтон: від мрій про космос до найвпливовішої жінки.

  • Гілларі Клінтон: від мрій про космос до найвпливовішої жінки.

    Гілларі Клінтон: від мрій про космос до найвпливовішої жінки.
    Американський політик, член Демократичної партії. З 2008 по 2016 рік висувалась на посаду президента США.
  • Дитинство.

    Дитинство.
    Гілларі Клінтон з'явилася на світ в консервативній родині, що належала до Об'єднаної Баптистської церкви Чикаго. Батько, Х'ю Родем, був власником фірми, що займається поставками тканини, а мама - Дороті Хауелл - була домогосподаркою. Гілларі була найстаршою з трьох дітей. У 1950 році родина перебралася з Чикаго в Парк-Рідж.
    У дитинстві вона марила космічними польотами і навіть написала лист до NASA, розповівши про те, як сильно хоче стати першою жінкою в космосі. Їй відповіли: "Жінок не беремо".
  • Шкільні роки.

    Шкільні роки.
    У школі Гілларі була кращою ученицею та соціальним активістом. У 1965 році закінчила середню школу, ставши фіналістом державної програми для обдарованих учнів. Це досягнення дозволяло дівчині вибрати будь-який з 1600 вищих навчальних закладів, які брали участь в програмі. Гілларі зупинилася на жіночому коледжі Уеллслі, студентки якого вивчали вільні мистецтва, вибравши курси з політичним ухилом.
  • Президенство у колледжі.

    Президенство у колледжі.
    Цікаво, що спочатку Гілларі дотримувалася консервативних політичних поглядів. Під час навчання в коледжі вона була обрана президентом організації "Юні республіканки Уеллслі". У 1968 році Гілларі обрали на пост президента Державної Асоціації коледжу Уеллслі. У цей час у дівчини почали з'являтися сумніви в правильності обраного курсу; як пізніше відзначала політик, у неї був розум консерватора, але серце демократа.
  • Доленосна зустріч.

    Доленосна зустріч.
    У 1969 році Гілларі отримала ступінь бакалавра з політології. Наступною сходинкою стала юридична школа при Єльському університеті. Тут дівчина познайомилася з майбутнім чоловіком Біллом Клінтоном.
  • Йельський університет.

    Йельський університет.
    У 1973 році дівчина отримала довгоочікувану докторський ступінь з юриспруденції, але прощатися з Йелем було ще рано: наступний рік вона присвятила вивченню курсу дитячої медицини в спеціалізованому навчальному центрі при університеті. Після завершення програми вона отримала місце адвоката у "Фонді захисту дітей".
  • Акт проти Річарда Ніксона.

    Акт проти Річарда Ніксона.
    27-річна Гілларі стала членом юридичної комісії, яка готувала обвинувальний акт у зв'язку з Уотергейтським скандалом. Діяльність організації сприяла відставку президента Річарда Ніксона. У тому ж році Білл поїхав в Арканзас, плануючи почати там політичну кар'єру, І Гілларі послідувала за коханим.
  • Весілля.

    Весілля.
    Білл та Гілларі одружилися.
  • Перші успіхи.

    Видатні аналітичні здібності принесли Гілларі місце в правлінні Корпорації юридичних послуг; її призначив діючий президент Джиммі Картер. Вона займала цей пост до 1980 року, за цей час збільшивши обсяг фінансового фонду компанії з 90 мільйонів до 300 мільйонів долларів.
  • Перша леді Арканзасу.

    Перша леді Арканзасу.
    Білл Клінтон став губернатором Арказаса, а Гілларі, відповідно, Першої леді штату. В першу чергу жінка взяла під крило комітет освітніх стандартів Арканзасу: встановила норми шкільного розкладу, розмірів класної кімнати, а також ввела закон про необхідність тестування вчителів на профпридатність. Крім захисту прав дітей Гілларі турбувала проблема гендерної нерівності, яку вона намагалася вирішити в складі Ради директорів Американської асоціації юристів, лобіюючи інтереси жінок-адвокатів.
  • Перша леді США.

    Білл Клінтон почав облаштовуватися в Білому домі, куди потрапив не без солідної підтримки дружини, яка допомагала з аналізом і плануванням його передвиборної кампанії. За активну участь у передвиборній гонці, а також за бурхливу політичну діяльність в якості Першої леді США виборці дали Гілларі жартівливе прізвисько «співпрезидент».
  • Перші невдачі.

    Перші невдачі.
    Уряд прийняв розроблений Гілларі комплекс заходів, відомий як "Програма охорони здоров'я Клінтона": відтоді кожен роботодавець був зобов'язаний надавати медичну страховку співробітникам. Через рік програма була припинена через критику республіканців. Провал програми привів до зниження популярності демократів і, навпаки, зростання підтримки республіканців. Число останніх в Сенаті та Білому домі збільшилась, а роль Гілларі у вирішенні політичних питань значно ослабла.
  • Підозри у махінації.

    Підозри у махінації.
    Подружжя Клінтон стали головними фігурантами в справі корпорації "Уайтвотер". Їх підозрювали в фінансовому шахрайстві: на посаді губернатора Арканзасу Білл Клінтон вклав гроші в будівельну фірму, яка незабаром збанкротилася. Підозри так і залишилися підозрами, по крайней мере, в розпорядженні суду не було доказів причетності Клінтонів до будь-яких махінацій.
  • Сенатр від штату Нью-Йорк.

    Сенатр від штату Нью-Йорк.
    Балотувалася на пост сенатора від штату Йью-Йорк і виграла вибори. Тоді і проявилася її жорстка, вольова сторона, раніше залишалася непоміченою за спиною чоловіка.
  • Війна з Іраком.

    Війна з Іраком.
    Восени 2002 вона голосувала за початок війни з Іраком, а в 2005 - проти виведення військ з гарячої точки.
  • Пердвиборча кампанія 2007-2008 рр.

    Початок пророкував феноменальний успіх: жінка-сенатор займала перші рядки в рейтингах та опитуваннях як найбільш впізнаваний кандидат. Проте у результаті серії праймеріз поступилася лідерством Бараку Обамі, який і виграв президентські вибори.
  • Держсекретар США.

    Держсекретар США.
    Обама запропонував Клінтон зайняти пост держсекретаря США. Під час роботи в якості глави Держдепартаменту Гілларі підтримувала посилення військової присутності в Афганістані та Лівії, схвалювала "Арабську весну" й особливо бомбардування позицій армії Каддафі.
  • Йде з посади.

    Клінтон покинула пост, передавши кермо влади Джону Керрі.
  • Вибори 2016.

    Вибори 2016.
    Хілларі Клінтон повідомила про намір брати участь у майбутніх президентських виборах від партії демократів. І вона стала одним з лідерів передвиборної гонки нарівні з Дональдом Трампом, Тедом Крузом і Берні Сандерсом.
  • Несподіваний програш.

    Несподіваний програш.
    Для всього світу шокуючою стала перемога Трампа, адже в кінці гонки сумніву в перемозі Клінтон вже не було, здавалося, навіть у найконсервативніших жителів Америки.