259661409009202

Meditation

 • Що ж таке медитація?

  Що ж таке медитація?
  Медитація — рід психічних вправ, використовуваних у складі духовно-релігійної або оздоровчої практики, або ж особливий психічний стан, що виникає в результаті цих вправ (або в силу інших причин).
  Латинське слово meditatio початково позначало будь-які фізичні або розумові вправи, від лат. mio («заглиблення в себе»).
  Медитативні методи побудовані на управлінні функціями психіки за допомогою концентрації уваги (пасивна медитація) або волі (активна медитація).
 • 2гий тип медитації

  2гий тип медитації
  Різноманітні види навіювань, тобто активне управління функцією волі. В залежності від способів надання команд, ці медитації можна розділити на візуалізацію, словесне, кінестетичне навіювання. Наприклад візуалізація руху енергії, внутрішніх органів, або аутогенне тренування Шульца ("Моя права рука важчає"). Таким чином можна працювати не тільки з фізичними відчуттями, а й з думками, елементами світогляду, життєвої позиції, самовідчуття, самопозиціювання.
 • Типи медитацій за способами виконання

  Типи медитацій за способами виконання
  Перший тип. Увага концентрується на сигналах що йдуть від об'єкта. Наприклад медитація траттака —- концентрація погляду на блискучому предметі, споглядання дерев'яної кульки. (Практикують у Китаї) Ефект: з одного боку зосередження на предметі призводить до його актуалізації, тобто сприяє свідомому сприйняттю предмета, а це сприяє розширенню свідомості. З іншого боку, тривале зосередження може привести до відключення уваги внаслідок втоми і аутогіпнозу.
 • Медитація з релігійної точки зору

  Медитація з релігійної точки зору
  Медитація — процес самозаглиблення з метою самовдосконалення, при якому людина залишається на самоті зі своєю свідомістю, і бачить у своїй душі Бога. Медитація часто є частиною релігійного ритуалу. Проте не варто плутати медитацію та молитву.
  Існує неправильне розуміння, що наче медитація існує лише у дхармічних релігіях: це не так, бо об'єктами медитації можуть бути різні Боги (Божества).
  У християнстві медитація є вищим ступенем молитви. Папа Римський також практикує християнську медитацію.
 • 3тій тип медитації

  3тій тип медитації
  Третій тип, найбільше відповідає сенсу медитації. Це синтез двух попередніх типів. Практикуючи її одночасно дає вольові команди на зміну стану, та споглядає свій стан, зміни у ньому. Це дозволяє контролювати команди, коректувати їх, таким чином підвищуючи ефективність практики, та підвищує шанси на результат.
  Людство виробило дуже багато специфічних форм медитації, спільними рисами яких є усамітнення, розслаблення, зосередження. Наприклад, можна медитувати, зафарбовуючи розмальовки.
 • Мета медитації

  Мета медитації
  У медитації немає ніякого чаклунства і магії. Це просто певна вправа, тренування, не більше того. Мета медитації не "відкриття третього ока» або «осягнення абсолюту». Мета медитації - це здорове тіло і здоровий розум, спокій, гармонія, врівноваженість і щастя. Все те, чого так не вистачає в наш напружений час. Також метою є навчитися володіти своїми емоціями, не піддаватися миттєвим імпульсам і змінам настрою або навіть позбавитися від депресії.
 • Кому не підходить медитація. Кожна четверта людина відчуває "неприємний психологічний досвід" під час занять медитацією.

  Кому не підходить медитація. Кожна четверта людина відчуває "неприємний психологічний досвід" під час занять медитацією.
  Вчені опитали 1232 осіб з різних країн, які практикували медитацію не менше двох місяців. У негативних емоціях зізналися 25% учасників дослідження.
  Вдалося встановити, що більше негативних відчуттів відчували атеїсти (30%). Ті, хто дотримується релігійних переконань, залишилися незадоволені медитацією у 22% випадків. Найчастіше негативний досвід пов'язаний з деконструктивними видами медитації, наприклад віпасану (медитація в буддизмі, споглядання чотирьох благородних істин і ідеї не вічності).
 • Медитація в бойових мистецтвах

  Медитація в бойових мистецтвах
 • Виділіть час для медитації

  Виділіть час для медитації
  З ранку по 15-20 хвилин і ввечері стільки ж часу. З ранку медитація приведе в порядок ваш розум, дасть заряд енергії, підготує до початку дня, а ввечері дозволить зняти напругу і втому, позбавить від докучливих думок і турбот. Намагайтеся не пропускати жодного сеансу. Нехай медитація стане щоденною звичкою. Ви медитуєте не для когось, а для себе. Це дія, яка спрямована на досягнення особистого щастя і гармонії. І обходиться ця гармонія не так дорого. Всього 40 хвилин вашого дорогоцінного часу!
 • Прийміть правильну позу

  Прийміть правильну позу
  Не обов'язково сідати в позу лотоса. Головне, щоб спина була пряма, і вам було зручно. Спина не повинна бути нахилена вперед або назад. Хребет повинен утворювати прямий кут з поверхнею, на якій ви сидите. Іншими словами, він повинен перпендикулярно входити в ваш таз. Можете сісти на стілець, бажано не спиратися на його спинку. Рівне положення спини потрібно для того, щоб вам було легше дихати, і повітря краще проходило через ваші легені. Також це потрібно для збереження усвідомленості.
 • Що робити якщо спина сильно напружується?

  Що робити якщо спина сильно напружується?
  Під час пози з прямою спиною можуть бути задіяні такі м'язи, які зазвичай не використовуються в житті. Тому спина може напружуватися. Це питання тренування. Рекомендую для початку сісти на стілець з прямою спинкою і не спиратися на спинку стільця. Легкий дискомфорт краще потерпіти, не акцентуючи на ньому увагу. Як тільки терпіти буде важко, м'яко відсувайтеся назад і притуляйте спину до спинки стільця, не порушуючи пряме положення хребта. З кожним новим сеансом ваші м'язи почнуть зміцнюватись.
 • Розслабте своє тіло

  Розслабте своє тіло
  Закрийте очі. Постарайтеся повністю розслабити ваше тіло. Направте вашу увагу в напружені ділянки тіла. Якщо у вас цього не виходить, нічого страшного, залиште все як є. Направте свою увагу на дихання або мантру. Коли ви помічаєте, що почали про щось думати, просто спокійно повертайте увагу на вихідну точку (мантра, дихання). Уникайте спроб інтерпретації думок, емоцій, відчуттів, бажань які виникають всередині. Сприймайте ці речі, не залучаючись до них.
 • На чому потрібно концентруватися під час медитації?

  На чому потрібно концентруватися під час медитації?
  Концентруватися на диханні: просто стежте за диханням, не потрібно намагатися контролювати, просто спостерігайте. Під час медитації воно може сильно сповільнюватися, і вам буде здаватися, що ви майже не дихайте. Не лякайтеся, це нормально.
  Техніки візуалізації: ви уявляєте різні образи: як абстрактні, наприклад вогню (Медитація вогню), так і цілком конкретні, наприклад, ви можете себе помістити в уявну обстановку (Лікувальний цигун), всередині якого ви будете відчувати спокій і умиротворення.
 • Виберіть місце для медитації

  Виберіть місце для медитації
  Звичайно, краще медитувати в домашній і тихій обстановці. Вас нічого не повинно відволікати. Деякі не рекомендують займатися практикою в тому приміщенні, де ви спите. Так як в такому випадку існує більша ймовірність, що ви заснете під час сеансу через те, що ваш мозок звик до того, що в цій кімнаті ви засинаєте. Навіть медитація посеред гучного натовпу здатна дати якийсь ефект, тому не нехтуйте нею, навіть якщо у вас немає тихого місця, де б ви могли залишитися наодинці з собою.
 • Мантра

  Мантра
  Читати подумки про себе мантру: ви вимовляєте про себе повторювані слова молитви на санскриті. Хоча для деяких людей мантра не є священним текстом, це просто фраза, яка повторюється і яка допомагає утримувати увагу і розслаблятися. Не обов'язково читати саме індійську мантру, можете використовувати молитву на будь-якій мові.