Veliki geografichni vidryttya

Великі географічні відкриття

 • Jan 6, 1486

  Великі географічні відкриття

  Великі географічні відкриття
  Вели́кі географі́чні відкриття́ — період XV—XVII століть, в ході якого європейські народи здійснили географічні відкриття майже в усіх регіонах Земної кулі. Були знайдені нові землі і морські маршрути до Африки, Америки, Азії та Океанії.
 • 1487

  Морський шлях до Індії

  Морський шлях до Індії
 • Aug 5, 1487

  Бартоломе́у Ді́аш та його подорож

  Бартоломе́у Ді́аш та його подорож
  1487 р. кораблі португальця Бартоломеу Діаша досягли південного краю Африканського континенту. Капітан назвав це місце мис Доброї Надії.
 • 1492

  Відкриття Х. Колумбом Нового світу

  Відкриття Х. Колумбом Нового світу
 • Aug 3, 1492

  Христофо́р Колу́мб - генуезький мореплавець

  Христофо́р Колу́мб - генуезький мореплавець
  3 серпня 1492 р. генуезький мореплавець Христофор Колумб на трьох кораблях відправився у подорож на захід, думаючи таким чином досягти берегів Індії.
 • Sep 22, 1492

  Колумб і Америка

  Колумб і Америка
  Через 33 дні, у вересні 1492 р., команда ступила на берег острова, названого Колумбом Сан-Сальвадор. Упевнений, що досяг Індії мореплавець дав місцевому населенню назву індіанці. Сам континент довго називали Вест-Індія (Західна Індія). Після цього Колумб здійснив ще три подорожі на захід і відкрив майже всі Антильські острови, а також узбережжя Центральної Америки.
 • Jun 7, 1494

  Тордесільяський договір

  Тордесільяський договір
  Після відкриття Колумбом Америки, почалася боротьба за нові землі. З цією метою у 1494 р. за посередництва папи римського в місті Тордесільяс між Іспанію і Португалією було укладено договір про перший в історії розподіл світу на сфери впливу. Іспанія отримала право володіти нововідкритими землями на захід від Азорських островів, а Португалія – на схід.
 • May 20, 1497

  Джон Кабот

  Джон Кабот
  20 травня 1497 р. Джон Кабот на чолі екіпажу у складі 17 осіб вирушив у подорож. За місяць він досяг півночі острова Ньюфаундленд, який Кабот оголосив англійськими володіннями.
 • Jul 8, 1497

  Ва́ско да Га́ма — португальський дослідник і мореплавець.

  Ва́ско да Га́ма — португальський дослідник і мореплавець.
  Липнь1497 р. з Лісабона відплила флотилія з чотирьох кораблів на чолі якої був Васко да Гама.
 • May 12, 1498

  Шлях Васко да Гами

  Шлях Васко да Гами
  Травень 1498 р. три кораблі Васко да Гами прибули в Калікут – один з найбагатших індійських портів.
 • 1499

  Амеріго Веспуччі

   Амеріго Веспуччі
  Італієць Амеріго Веспуччі теж здійснив подорож до нововідкритих земель. Він першим заявив, що це не Азія, а нова, невідома раніше земля, й запропонував назвати її Новий Світ. В очах сучасників Веспуччі став людиною, яка справді відкрила новий материк, який тому й назвали Америкою.
 • Sep 11, 1499

  Шлях до Індії

  Шлях до Індії
  У вересні 1499 р. до Лісабона повернулися тільки два кораблі та близько третини команди Васко да Гами.
 • 1511

  Афо́нсу де Албуке́рке — португальський державний діяч, мореплавець, військовик.

  Афо́нсу де Албуке́рке — португальський державний діяч, мореплавець, військовик.
  В 1511 р. португальський королівський намісник Альфонсу Альбукерке захопив півострів Малакка на півдні Індокитаю.
 • 1519

  Перша навколосвітня подорож

  Перша навколосвітня подорож
  Перше навколосвітнє плавання — іспанська морська експедиція під керівництвом Фернана Магеллана, почалася 20 вересня 1519 року і завершилася 6 вересня 1522 року. Експедиція була укомплектована великою командою (за різними оцінками 265—280 чоловік) на 5 кораблях.
 • 1519

  Конкістадори у новому Світі та Ернан Кортес

  Конкістадори у новому Світі та Ернан Кортес
  За відкриттям Нового Світу почались конкіста – загарбницькі походи іспанців (конкістадорів) кінця ХV–ХVІ ст.
  У 1519 р. іспанський ідальго Ернан Кортес вирушив на завоювання держави ацтеків. Луки й списи ацтеків не могли протистояти гарматам і рушницям іспанців. Правитель ацтеків Монтесума вирішив піти на переговори і впустив Кортеса у столицю Теночтітлан, але увійшовши в місто захопив імператора в полон і вбив його. Європейці досить жорстоко ставилися до місцевих народів Америки.
 • Sep 20, 1519

  Подорож Фернана Магеллана

  Подорож Фернана Магеллана
  20 вересня 1519 р. п’ять кораблів, які очолив Фернан Магеллан (португальський моряк на службі в іспанського короля) залишили гавань Сан-Лукар і взяли курс на південний захід. Перетнувши Атлантичний океан, Магеллан просувався вздовж берегів Південної Америки, потім він проплив протокою (Магелланова), яку довго шукав і нарешті вийшов у відкритий океан. Упродовж усього плавання була чудова погода, і моряки назвали океан Тихим.
 • Apr 27, 1521

  Загибель Магеллана

  Загибель Магеллана
  Рухаючись у північному напрямку, експедиція 16 березня досягла острова Гомонгон в архіпелазі Філіппінських островів.
  7 квітня моряки дістались до острова Себу. Магеллан організував там постій, прагнучи навернути місцеве населення до християнської віри. Незабаром він взяв участь у конфлікті між місцевими правителями. 27 квітня 1521 під час одного з боїв на острові Мактан, жителі якого відмовились платити данину іспанській короні, Магеллана убили разом з частиною його товаришів.
 • 1522

  Експедиція Себастіана Ель Кано

  Експедиція Себастіана Ель Кано
  Далі експедицію повів Себастіан Ель Кано. У вересні 1522 р. в Іспанію повернувся останній корабель – каравела «Вікторія». З 265 членів команди повернулося лише 18. Це були перші люди, які здійснили навколосвітню подорож.
 • 1532

  Доколумбові цивілізації Америки

  Доколумбові цивілізації Америки
  Територію Гватемали та Юкатана в ХV ст. займала цивілізація майя. Майя будували великі міста (Майапан, Чичен-Іца), мали власне ієрогліфічне письмо, а також точне літочислення на основі сонячного календаря.
  У першій половини ХV ст. території на заході Південної Америки (Еквадор, Болівія, Перу) підкорили собі племена інків. Неприступна столиця інків місто Куско було розташоване високо в горах. Інки вирощували картоплю, квасолю, кукурудзу. Мали вони вузликове письмо – «кіпу».
 • Jul 26, 1532

  Франсіско Пісарро та завоювання інків

  Франсіско Пісарро та завоювання інків
  У 1532 р. на завоювання держави інків до Перу був відправлений загін, який очолював Франсіско Пісарро. Він захопив у полон правителя держави – Великого Інка Атагуальпа й обіцяв звільнити його, якщо індіанці до стелі заповнять золотом і коштовностями в’язницю, у якій перебував вождь. Інки виконали умову, але Пісарро стратив Атагуальпу. Невдовзі конкістадори розгромили й імперію інків.
 • Jun 9, 1534

  Жак Картьє

  Жак Картьє
  У 1534 р. Жак Картьє перетнувши океан, обстежував затоку Св. Лаврентія. Там він зустрів індіанців, котрі свої поселення називали «канада». Саме це слово і дало назву великій французькій колонії – Нова Франція (тепер Канада).