Охорона

Історія охорони праці

  • 379 BCE

    Гіпократ

    Гіпократ
    Гіпократ древньогрецький цілитель, лікар та філософ, який увійшов в історію як «Отець медицини» звернув увагу на шкідливий вплив пилу на організм рудокопів, який утворюється при видобуванні руди.
  • 350 BCE

    Арістотель (роки життя 387-322 до н.е.)

    Арістотель (роки життя 387-322 до н.е.)
    Умови праці розглядалися в працях Арістотеля, древньогрецького філософа, який був учнем Платона та вихователем Олександра Македонського. В соїх працях він вивчав умови праці та їх вплив на організм людини.
  • 1556

    Парацельс

    Парацельс
    У своїй книзі під назвою "Про зло на шахтах та інші хвороби шахтарів" Парацельс писав, що усі шахти повинні мати достатню вентиляцію, а працівники повинні носити маски, щоб захистити себе від поширення хвороб.
  • М.В.Ломоносов (роки життя 1711-1765)

    М.В.Ломоносов (роки життя 1711-1765)
    У Росії початок розробок з проблем безпеки праці пов'язують з роботою М. В. Ломоносова. У своїй роботі “Первые основания металлургии и рудных дел” він проаналізував умови праці гірників, обґрунтував режими й принципи вентиляції шахт, розробив пристрої кріплення гірничих виробок, видалення води із шахт, а також наслідки застосування дитячої праці.
  • А.Н.Нікітін, лікар (роки життя 1793-1858)

    В своїй роботі "Хвороби робітників із зазначенням запобіжних заходів" , яка була опублікована у 1847 році описав умови праці представників 120 професій.
  • Капіталізм привів до появи машинної індустрії. Але машина сама по собі не призвела до полегшення праці, а навпаки стала джерелом травматизму

  • Period: to

    Період вироблення та становлення промислового законодавства

    У 1859 році була створена комісія при петербурзькому генерал-губернаторові, яка визнала за необхідне видання кодексу вироблених нею правил щодо попередження каліцтв на фабриках і заводах. У 1882 році приймається закон за яким не допускаються на роботу малолітні, до12 років, заборона нічної роботи до 15 років, а вдень - для підлітків до 15 років вводиться 8 - ми годинний робочий день. В 1897 вводиться обмеження робочого дня не тільки для жінок і підлітків, а й для всіх робітників.
  • Був прийнятий декрет "Про восьмигодинний робочий день"

    Був прийнятий декрет "Про восьмигодинний робочий день"
  • Period: to

    Радянські часи

  • Прийнятий декрет "Про заснування інспекції про працю".

    Прийнятий декрет "Про заснування інспекції про працю".
    Крім того у 1918 р був виданий перший Російський Кодекс законів про працю (КЗпП), який об'єднав правові документи з охорони праці тих років. Згодом цей документ неодноразово доповнювався і коректувався
  • Створення Міжнародної організації праці (МОП)

    Створення Міжнародної організації праці (МОП)
    Своїми головними цілями (МОП) проголосила боротьбу за соціальну справедливість, поліпшення умов та безпеки праці. Зараз у МОП входять 185 держав-членів (в тому числі і Україна).Одним з основних напрямків діяльності МОП є розробка міжнародних норм про працю, що утворюють Міжнародний трудовий кодекс. МОП розроблено та прийнято 189 конвенцій і 190 рекомендацій з різних питань регулювання трудових, соціально-економічних і професійних відносин.
  • Затверджено “Кодекс законів про працю Української РСР”,

    Затверджено “Кодекс законів про працю Української РСР”,
    у грудні 1971 р. сесією Верховної Ради УРСР було затверджено “Кодекс законів про працю Української РСР”, який з багатьма змінами і доповненнями діє дотепер..
  • Україна - самостійна держава

    Україна - самостійна держава
    Незважаючи на те, що Україна – член МОП з 1954 року, ефективна робота нашої країни з охорони праці в рамках цієї організації фактично почалась лише після 1991 року, по закінченні радянського періоду історії, .
  • Прийнято Закон України “Про охорону праці”

    Прийнято Закон України “Про охорону праці”
    Цей закон визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на охорону їх життя і здоров‘я в процесі труда, регулює відносини між роботодавцем та робітником. Специфічною особливістю українського Закону, що регламентує правову основу охорони праці, є високий рівень прав і гарантій робітникам. Вперше в історії держави робітникам було надано право відмовитися від роботи у випадку існування на виробництві загрози для їхнього здоров'я і життя.
  • МОП про визнання 28 квітня Всесвітнім Днем охорони праці

    МОП про визнання 28 квітня Всесвітнім Днем охорони праці
    У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня Всесвітнім Днем охорони праці, який вперше офіційно був відзначений в 2003 році. Метою Дня охорони праці було привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, виявити на скільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях
  • День охорони праці в Україні

    День охорони праці в Україні
    Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/200 встановлено національний День охорони праці. Він проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.