Geografi 02 (1)

Незалежність у Європі

  • Нідерланди

    Нідерланди
    Нідерланди (нід. Nederland), офіційно Королі́вство Нідерландів (нід. Koninkrijk der Nederlanden) — країна на заході Європи на березі Північного моря. Складається з західноєвропейської території та Карибських островів Бонайре, Саба та Сінт-Естатіус, разом з островами Аруба, Кюрасао та Сінт-Мартен (які мають особливий статус) складає Королівство Нідерландів.
  • Греція

    Греція
    Греція , офіційна назва Грецька Респу́бліка (грец. Ελληνική Δημοκρατία) — європейська держава на півдні Балканського півострова та численних островах. На півночі межує з Албанією, Республікою Македонією та Болгарією, на сході — з Туреччиною. Південні береги омиваються Середземним морем, західні — Іонічним, східні — Егейським. До складу Грецької Республіки також входить автономна чернеча республіка Афон, розташована на півострові Халкідіки Айон-Орос. Столиця: місто Афіни.
  • Люксембург

    Люксембург
    Велике Герцогство Люксембург (люксемб. Groussherzogtum Lëtzebuerg, фр. Grand-Duché de Luxembourg, нім. Großherzogtum Luxemburg) — держава в Західній Європі. На півночі і заході межує з Бельгією, на сході — з Німеччиною, на півдні — із Францією. Разом з Бельгією і Нідерландами Велике Герцогство Люксембург входить до Бенілюксу. Член Європейського союзу з 1957.
  • Швейцарія

    Швейцарія
    Швейцарія (нім. die Schweiz, фр. la Suisse, італ. Svizzera, рет. Svizra), офіційна назва Швейцарська Конфедерація (нім. Schweizerische Eidgenossenschaft, фр. Confédération suisse, італ. Confederazione Svizzera, рет. Confederaziun svizra) — нейтральна конфедеративна республіка в Західній Європі.
  • Румунія

    Румунія
    Румунія (рум. România) — держава у південно-східній частині Європи, переважна частина площі розташована у басейні нижньої течії Дунаю. На сході омивається Чорним морем. Румунія межує на півночі з Україною, на північному сході — із Молдовою, на південному заході — із Сербією, на північному заході — з Угорщиною, а на півдні — з Болгарією. Експортер продуктів нафтопереробки і нафтового устаткування, електричного устаткування, автомобілів, зернових.
  • Болгарія

    Болгарія
    Болгарія (болг. България, на сьогодні — Респу́бліка Болга́рія) — держава у Південно-Східній Європі, розташована в східній частині Балканського півострова, займає 22 % його території. Межує на півночі з Румунією — вздовж Дунаю, на півдні — з Грецією і Туреччиною, на заході — з Сербією і Македонією. На сході її омиває Чорне море. Столиця і найбільше місто — Софія, офіційна мова — болгарська, грошова одиниця — лев.
  • Польща

    Польща
    Польща, Республіка Польща (пол. Polska, Rzeczpospolita Polska) — держава у Центральній Європі, унітарна парламентська республіка, що має в своєму складі 16 воєводств. Польща має державний кордон з сімома країнами Європи: на північному сході вона межує з Росією (Калінінградська область) та Литвою, на сході — з Білоруссю та Україною, на півдні — з Чехією та Словаччиною, на заході — з Німеччиною. На півночі Польща омивається водами Балтійського моря. Столицею Польщі є місто Варшава.
  • Ірландія

    Ірландія
    Ірландія (ірл. Éire — МФА: [ˈeːrʲə], англ. Ireland) — держава в північно-західній Європі на 5/6 території о. Ірландія, що був поділений 1921 року. Вираз «Республіка Ірландія» (ірл. Poblacht na hÉireann) є лише характеристикою держави, проте не її назвою. Суходолом межує з Північною Ірландією, що перебуває під владою Об'єднаного Королівства. З півдня, заходу і півночі омивається водами Атлантичного океану, а на сході її відділяє від Великої Британії Ірландське море.
  • Ісландія

    Ісландія
    Ісландія (ісл. Ísland [islant]) — острівна держава в Європі, розташована у північній частині Атлантичного океану на Серединно-Атлантичному хребті. Столиця і найбільше місто — Рейк'явік, де з прилеглими районами у південно-західному регіоні країни проживає близько двох третин населення країни. Ісландія є геологічно активною територією. Територія в основному складається з плато, покритих піщаними полями, горами та льодовиками, хоча багато льодовикових річок течуть до моря через низовини.
  • Австрія

    Австрія
    Австрія, Республіка Австрія (нім. Аудіо Republik Österreichопис файлу) — держава в Центральній Європі. Австрія — це переважно гірська країна, що не має виходу до моря, межує з Німеччиною та Чехією на півночі, Словаччиною та Угорщиною на сході, Словенією та Італією на півдні та Швейцарією і Ліхтенштейном на заході. Площа — 83 871 км², населення — 8 414 638 осіб (2011 рік). Столиця і найбільше місто — Відень.
  • Португалія

    Португалія
    Португалія, офіційно Португальська Республіка (порт. República Portuguesa МФА: [ʁɛˈpublikɐ puɾtuˈgezɐ]) — держава на крайньому південному заході Європи. Розташована в західній частині Піренейського п-ова, а також на островах Азорських і Мадейра в Атлантичному океані. Межує з Іспанією.
  • Хорватія

    Хорватія
    Республіка Хорватія (хорв. Republika Hrvatska) — держава на півдні Центральної Європи і заході Балканського півострова, колишня союзна республіка в складі Югославії. Форма правління — демократична республіка. Назва походить від етноніму народу — хорвати. Столиця та найбільше місто — Загреб. Межує на північному заході зі Словенією, на північному сході — з Угорщиною та Сербією, на півдні — з Боснією і Герцеговиною та Чорногорією; на заході омивається Адріатичним морем. Національна валюта — куна.
  • Естонія

    Естонія
    Естонія (ест. Eesti), офіційно Естонська Республіка (ест. Eesti Vabariik) — держава у Північній Європі, що межує з Латвією на півдні та Росією на сході, на півночі омивається водами Фінської затоки, на заході — водами Балтійського моря та Ризької затоки. Площа країни становить 45 226 км², столицею і найбільшим містом є Таллінн.
  • Україна

    Україна
    Україна — держава у Східній Європі та частково в Центральній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі, друга на європейському континенті, якщо враховувати Росію. Межує з Білоруссю на півночі, Польщею, Словаччиною та Угорщиною — на заході, Румунією та Молдовою — на південному заході, Росією на сході і північному сході. На півдні і південному сході омивається Чорним і Азовським морями.
  • Латвія

    Латвія
    Латвія (латис. Latvija) — держава в Східній Європі. Офіційна назва — Латвійська Республіка (латис. Latvijas Republika). Розташована на сході Балтійського моря, на північному сході Європейського союзу. Межує із Естонією, Литвою, Білоруссю і Росією. Займає більшу частину історичної Лівонії, що була заселена балтськими племенами і підкорена німецькими колоністами. Столиця — Рига, найбільше місто східної Балтики. Більшість населення — латиші. Державна мова — латиська.
  • Білорусь

    Білорусь
    Білорусь, Республіка Білорусь (біл. Беларусь, Рэспубліка Беларусь, рос. Беларусь, Республика Беларусь) — держава у Східній Європі без виходу до моря, розташована на північ від України. Крім неї, межує з Польщею, Литвою, Латвією та Росією. До 1991 року входила до складу СРСР як Білоруська Радянська Соціалістична Республіка. Площа країни становить 207 595 км² (83 місце у світі). Населення: 10,3 млн осіб (76 місце у світі). Столиця: місто Мінськ.
  • Литва

    Литва
    Литовська Республіка, Литва (лит. Lietuvos Respublika, Lietuva) — держава в Північній Європі, одна з трьох країн Балтії, розташованих на східному узбережжі Балтійського моря.Столиця Литовської республіки — Вільнюс.На півночі Литва межує з Латвійською Республікою (протяжність кордону 610 км) на сході — з Білоруссю, на південному заході з Калініградською обл. Російської Федерації , на півдні — з Польщею. На заході природними кордонами Литовської республіки є узбережжя Балтійського моря .
  • Македонія

    Македонія
    Республіка Македонія (мак. Република Македонија), або Коли́шня Югосла́вська Респу́бліка Македо́нія[3] — КЮРМ (мак. Πоранешна Југословенска Република Македонија — ΠJРМ) — держава у Південно-Східній Європі, на Балканському півострові.Країна розташована у центральній частині Балканського півострова. Межує на заході з Албанією , на сході з Болгарією, на півночі з Сербією та визнаним більшістю світу незалежним колишнім сербським краєм Косово і на півдні з Грецією.
  • Словенія

    Словенія
    Респу́бліка Слове́нія (словен. Republika Slovenija) — країна на півдні Європи, межує на півночі з Австрією, сході з Угорщиною, півдні з Хорватією, заході з Італією, на південному заході має вихід до Адріатичного моря. Словенія адміністративно розділена на 212 общин (словен. Občine). Общини є однією з форм місцевого самоврядування. З метою підтримки національної статистики Статистичним Бюро Республіки Словенія вся Словенія розділена на 12 статистичних регіонів.
  • Чехія

    Чехія
    Чехія (чеськ. Česko; лат. Tzechia), повна назва — Чеська Республіка (абревіатура ЧР, чеськ. Česká republika, абревіатура ČR), з 2016 року також використовується друга офіційна назва «Чехія» (англ. Czechia)— держава на території Європи, що межує на півночі і заході з Німеччиною, на північному сході — з Польщею, на південному сході — зі Словаччиною, на півдні — з Австрією. До складу сучасної Чехії входять історичні області Богемія , Моравія та Чеська Сілезія.
  • Словаччина

    Словаччина
    Словаччина (словац. Slovensko), офіційна назва Словацька Республіка (словац. Slovenská republika (SR)) — держава на сході центральної Європи, межує на північному заході з Чехією, на півночі з — Польщею, на сході — з Україною, на півдні — з Угорщиною та на заході — з Австрією. Словаки здебільшого сповідують католицизм. Державна мова: словацька. Столиця: місто Братислава. Унітарна держава, що поділяється на 8 самоврядних країв.