090169d5 a3a9 46ae 8a9b 255605f1a421

Історія виникнення кондиціонерів

  • Патент на охолодження повітря

    Патент на охолодження повітря
    Французький винахідник Жанн Шабаннес отримав патент на метод охолодження повітря. Так з’явилося слово кондиціонер.
  • Перший кондиціонер

    Перший кондиціонер
    Американець Уїлліс Карріер винайшов машину для охолодження, яка була встановлена ​​в друкарні Нью-Йорка.
  • Популярність системи охолодження

    Популярність системи охолодження
    Пройшов ще рік, і Кельнський театр став визначною пам’яткою: аристократи так і рвалися потрапити на вистави, але аж ніяк не для того щоб оцінити гру акторів, їх інтерес викликав прохолодне повітря , яке панувало в приміщенні театру в спекотну пору року. А в 1924 році система охолодження з’явилася в Бруклінському універмазі, що створило справжній ажіотаж. Буквально за кілька днів продажі магазину зросли в кілька разів.
  • Перший кімнатний кондиціонер

    Перший  кімнатний кондиціонер
    Перший кімнатний кондиціонер був створений компанією General Electric. Однак в якості речовини для охолодження в ньому використовувався шкідливий для людини аміак. Тому і компресор, і конденсатор системи були поміщені на вулиці.
  • Безпечний кондиціонер

    Безпечний кондиціонер
    Вдалося синтезувати безпечний фреон, і всі вузли кліматичної техніки були зібрані в єдиному корпусі. Так з'явилася віконна модель, поліпшені версії якої існують і зараз.
    https://youtu.be/vHgOV8i1YR4
  • Створення теплового насосу

    Створення теплового насосу
    Виробник Daikin створив тепловий насос. Так техніка навчилася подавати і холодне, і тепле повітря.
    https://youtu.be/Kfq9yqCzIIY
  • Конкуренція між японськими виробниками

    Японська корпорація Toshiba, яка розділила пристрій на 2 блоки. Компресор встановлювався зовні, що дозволило значно зменшити гучність в приміщенні. А внутрішній блок монтувався всередині-причому де завгодно, а не тільки у віконному отворі. В принципі, це вже була спліт-система в тому вигляді, якою вона дійшла до нас. Японські споживачі охоче прийняли такі настінні кондиціонери і їх популярність почала рости з величезною швидкістю.
  • Відповідь конкурентам з Японії

    Для Daikin це був сильний удар від конкурента, але вони його витримали. І у відповідь випустили модель, у якої до зовнішнього блоку можна було приєднувати відразу кілька внутрішніх: спочатку – два;
    потім – три і чотири;
    і наостанок – до шести!
    Це була поява першої мультиспліт-системи. Установка кондиціонера виконувалася так само, зате з допомогою одного пристрою можна було охолоджувати повітря відразу в декількох кімнатах. https://youtu.be/ayE6FrI4gbM
  • Сучасні кондиціонери

    Сучасні кондиціонери
    Нова хвиля популярності накрила світ у 70-х, в зв’язку з ростом споживання кондиціонерів країнами близького сходу. Це обумовлено бурхливим розвитком нафтовидобувної галузі в цих країнах та покращенням загальної економічної ситуації. Кондиціонери стояли в 86% американських будинків. Винахід поширювався по всьому світу.
  • Перший інверторний кондиціонер

    Перший інверторний кондиціонер
    Інженери Toshiba не стали терпіти такий несподіваний удар, і знову почали працювати над новими технологіями. У 1981 році вони випустили перший інверторний кондиціонер, підтримує плавне регулювання продуктивності. Через 7 років такі моделі займали вже 95% ринку в Японії.
    https://vencon.ua/ua/catalog/kondicionery-split-sistemy/toshiba
    Відмінність інверторного кондиціонера від звичайного https://youtu.be/VtXQOY0XV8E
  • Новий тип кліматичної техніки

    Компанія Daikin представила світу новий тип кліматичної техніки – VRV. Головна її фішка полягала в тому, що після досягнення заданої температури, вона не знижувала продуктивність двигуна, а регулювала кількість надходить фреону. Просто кажучи – переходила в економний режим. Цю технологію миттю підхопили інші виробники. Але оскільки назва VRV запатентували японці з Daikin, то було вирішено використовувати абревіатуру VRF.
    https://youtu.be/SKVzvl-iTq4
  • Швидкість фреону

    Вчені виявили, що фреон негативно впливає на навколишнє середовище. Представники багатьох країн підписали Монреальський протокол. Цей документ передбачає поетапну заміну фреону на більш безпечні холодоагенти. Це викликало сплеск нових конструкторських рішень в сфері кондиціонування повітря.
  • Нова розробка від Mitsubishi

    Нова розробка від Mitsubishi
    Японська компанія Mitsubishi Electric розробила систему, що визначає місцезнаходження людини в приміщенні, і перенаправляє повітряний потік.
    https://youtu.be/QcqbgrE1FsE обзор на кондиціонер Mitsubishi Electric
  • Чергова інформація від Mitsubishi Electric

    Чергова інформація від Mitsubishi Electric
    Вихід на ринок кондиціонера з рекордно низьким рівнем шуму – 19 дБ (А), що є практично не чутним рівнем шуму для людського вуха.
    https://youtu.be/3yBltrtnSyg