Від карикатур до мемів

  • Британська карикатура 1939 року з підписом «Цікаво, скільки триватиме цей медовий місяць?».

    Британська карикатура 1939 року з підписом «Цікаво, скільки триватиме цей медовий місяць?».
  • У 1940 році Сталін окупував Латвію, Литву та Естонію, змусивши їх увійти до складу СРСР під загрозою зброї. На фото: Американські карикатури про «добровільне» приєднання країн Балтії до СРСР.

    У 1940 році Сталін окупував Латвію, Литву та Естонію, змусивши їх увійти до складу СРСР під загрозою зброї. На фото: Американські карикатури про «добровільне» приєднання країн Балтії до СРСР.
  • Улітку 1941 року Німеччина для СРСР перетворилась із союзника на ворога.

    Улітку 1941 року Німеччина для СРСР перетворилась із союзника на ворога.
  • На фото: Англійська карикатура 17 червня 1941 року із написом: «Гітлер залицяється до Сталіна... при тому, що його війська розгорнуті біля кордону СРСР». За п’ять днів Німеччина напала на Радянський Союз.

    На фото: Англійська карикатура 17 червня 1941 року із написом: «Гітлер залицяється до Сталіна... при тому, що його війська розгорнуті біля кордону СРСР». За п’ять днів Німеччина напала на Радянський Союз.
  • У 1943 році стався перелом на ключових фронтах на користь антигітлерівської коаліції, а в 1944 році відкрили другий фронт у Західній Європі, після цього поразка Німеччини стала майже неминучою.

    У 1943 році стався перелом на ключових фронтах на користь антигітлерівської коаліції, а в 1944 році відкрили другий фронт у Західній Європі, після цього поразка Німеччини стала майже неминучою.
    На фото ліворуч: Англійська карикатура 1943 року, на якій Гітлер заглядає в майбутнє та бачить, як Рузвельт, Черчилль і Сталін вирішують долю повоєнного світу.
  • На фото: Радянська карикатура 1946 року на Нюрнберзький трибунал над нацистськими воєнними злочинцями, частину з яких засудили до страти.

    На фото: Радянська карикатура 1946 року на Нюрнберзький трибунал над нацистськими воєнними злочинцями, частину з яких засудили до страти.
  • Популярний вислів.

    Популярний вислів.
  • Символами української незламності стали кухонна шафка і керамічна фігурка півника, що вціліли на стіні зруйнованої російськими бомбами багатоповерхівки в Бородянці на Київщині.

    Символами української незламності стали кухонна шафка і керамічна фігурка півника, що вціліли на стіні зруйнованої російськими бомбами багатоповерхівки в Бородянці на Київщині.
    Фото шафки з півником зробила фотографка Суспільного Єлизавета Серватинська. Після публікації фото українці почали бажати одне одному «триматися, як шафка в Бородянці» і казати: «шафка вціліла, і ти зможеш».
  • В перші дні після початку війни з’явилися меми, пов’язані з прагненням надання спротиву ворогу.

    В перші дні після початку війни з’явилися меми, пов’язані з прагненням надання спротиву ворогу.
  • Перший випадок, що набув широкого розголосу, стався 27 лютого 2022 року біля села Любимівки Херсонської області.

    Перший випадок, що набув широкого розголосу, стався 27 лютого 2022 року біля села Любимівки  Херсонської області.
    В мережі з’явилося коротке відео, де український трактор тягне дорогою порожній російський БТР. Достеменно не відомо, чим закінчилася ця історія, але в ютубі є свідчення, що машину довезли додому й розібрали на металобрухт.
  • Другий стиль мемів, спрямовано на пошук підтримки та відновлення психоемоційної рівноваги.

    Другий стиль мемів, спрямовано на пошук підтримки та відновлення психоемоційної рівноваги.
  • Меми, які присвячено наполегливій роботі, добросовісному ставленню до роботи.

    Меми, які присвячено наполегливій роботі, добросовісному ставленню до роботи.
  • Ця фраза належить телеведучому й волонтеру Сергію Притулі.

    Ця фраза належить телеведучому й волонтеру Сергію Притулі.
    22 червня 2022 року, у день свого народження, він оголосив збір на безпілотники Bayraktar. Своє звернення він почав словами: «Цей день настав. Ми купуємо байрактари». За два роки до цього друзі привітали Притулу з днем народження відео, яке мало назву «Сергію, ми давно хотіли тобі сказати, і ось цей день настав...». Отже, в колі Притули ця фраза вже мала статус мема.