Viduslaiku un renesanses literatūra

By Gusiiic
  • 1300

    Izglītības uzlabošana

    Izglītības uzlabošana
    lai gan Viduslaiku sākums tika uzskatīts par analfabētu uzplaukumu laiku, tas neaizliedza Eiropā veidot universitātes, lai attīstītu izglītību visās valstīs. Latvijā izglītība nebija nozīmīga ap to laiku. Tie bija muižnieku laiki, kad visiem bija jāstrādā un laika mācībām tikpat kā netika veltīts nemaz.
  • 1300

    Renesanses izaugsme

    Renesanses izaugsme
    Renesansi raksturo spožs zinātnes, mākslas un literatūras uzplaukums. katrā valstī tas aizsākas atsevišķi. Itālija bija pirmā valsts, kur aizsākās renesanses uzplaukums no 14. - 16.gs.. Eiropā sāka atdzimt zinātne. populārākais izgudrotājs Leonardo da Vinči. Latvijā renesanse aizsākās tik ap 16.gs.
  • 1300

    Renesanse Itālijā

    Renesanse Itālijā
    Sākot ar Itāļu renesanses attīstību attīstījās stipras, bagātas pilsētas (Florence, Sjēna, Piza, u.c.), kur tolaik Eiropā atdzima zinātne. Itālijā zinātnieki uzskatīja, ka ideālam cilvēkam ir jābūt brīvam garā, vispusīgi izglītotam un spēcīgam. Strauji pieauga lasītpratēju skaits. palielinājās interese par filozofiju. Īpaša uzmanība tik pievērsta antīkai literatūrai, filozofu sacerējumiem. tie Eiropieši kuri dzīvoja laukos pārsvarā bija analfabēti.
  • 1500

    Izglītība Latvijā Viduslaikos

    Izglītība Latvijā Viduslaikos
    Latvijā viduslaikos izglītība nebija pārāk attīstīta, pirmā skola viduslaikos atradās Rīgā- Domu skola, Tika pielietotas dažādas mācību metodes ,bet izplatītākā bija kalšana ( zubrīšana ). Pirmā bibliotēka (publiskā) atrādās Rīgā sakot ar 1524. gadu.
  • 1500

    Renesanse Latvijā

    Renesanse Latvijā
    Livonijas valstiņu politiskais sabrukums un Livonijas karš nevarēja sekmēt mākslas attīstību Latvijas teritorijā, un renesanses elementi parādījās tikai kā atsevišķi dekoratīvi iespraudumi, jo būvniecība nebalstījās uz klasiskā ordera principiem. Renesanses detaļas atrodamas Kurzemes bīskapa Piltenes pils drupās. Ordera arhitektūra Latvijā ienāca tikai renesanses beigās kā ziemeļu manierisms.