Muusika ajaloo tähtsad osad aastatel 1901-2001

 • "St. Louis Blues" tõi välja calypso muusika

  "St. Louis Blues" tõi välja calypso muusika
  "St.Lous.Blues"i tuli välja, mis on tehtud W.C.Handy poolt
 • Hank Williamsi surm

  Hank Williamsi surm
  Üks kõige populaarsemaid Ameerika muusikuid. Ta tegi elu jooksul 35 singelit.
 • Billy Murray surm

  Billy Murray surm
  William Thomas "Billy" Murray (25. mai 1877 - 17. august 1954) oli 20. sajandi alguses Ameerika Ühendriikide üks populaarsemaid lauljaid. Vaudeville'is staariarvete saamise ajal oli ta kõige tuntum viljaka töö tõttu salvestusstuudios, tehes plaate peaaegu iga ajastu plaadifirma poolt.
 • "Love me do" the Beatlesi laul

  "Love me do" the Beatlesi laul
  "Love Me Do" on inglise rokkbändi The Beatles debüütsingel, taustaks "P.S. I Love You". Kui singel algselt avaldati Ühendkuningriigis 5. oktoobril 1962, saavutas see haripunkti numbriga 17. 1982. aastal reklaamiti seda uuesti (seda ei antud uuesti välja, säilitades sama katalooginumbri) ja jõudis numbrini neli.
 • Samuel Cooki surm

  Samuel Cooki surm
  Samuel Cook (22. jaanuar 1931 - 11. detsember 1964), tuntud ametialaselt kui Sam Cooke, oli Ameerika laulja, laulukirjutaja, kodanikuõiguste aktivist ja ettevõtja.
  Mõjutatud lauljana, heliloojana ja produtsendina, on ta oma hingelaulu ja populaarse muusika olulisuse tõttu tuntud kui hinge kuningas.
 • the Notorious B.I.G sünd

  the Notorious B.I.G sünd
  Christopher George Latore Wallace (21. mai 1972 - 9. märts 1997), laialt tuntud oma lavanimega The Notorious BIG või, mis on üldisemalt tuttavate hulgas, Biggie Smalls või lihtsalt Biggie, oli Ameerika räppar New Yorgi ja gangsta räpptraditsioonid, kes kuuluvad läbi aegade suurimate räpparite hulka.
 • Pink Floyd tegi albumi nimega "The Dark Side of the Moon"

  Pink Floyd tegi albumi nimega "The Dark Side of the Moon"
  The Dark Side of the Moon on inglise rokkbändi Pink Floydi kaheksas stuudioalbum, mille 1. märtsil 1973 andis välja Harvest Records.
 • Duke Ellingtoni surm

  Duke Ellingtoni surm
  Edward Kennedy "Duke" Ellington (29. aprill 1899 - 24. mai 1974) oli ameerika helilooja, pianist ja džässorkestri juht, mida ta juhtis 1923. aastast kuni surmani enam kui kuus aastakümmet kestnud karjääri jooksul.
 • Keith Mooni surm

  Keith Mooni surm
  Keith John Moon (23. august 1946 - 7. september 1978) oli rokkbändi The Who inglane trummar. Teda tõsteti esile ainulaadse stiili ja ekstsentrilise, sageli ennast hävitava käitumise tõttu.
 • Michael Jackson tegi laulu nimega "Off the Wall"

  Michael Jackson tegi laulu nimega "Off the Wall"
  Off the Wall on Ameerika laulja Michael Jacksoni viies soolo-stuudioalbum, mille 10. augustil 1979 andis välja Epic Records.
 • John Lennoni surm

  John Lennoni surm
  John Winston Ono Lennon MBE (sündinud John Winston Lennon, 9. oktoober 1940 - 8. detsember 1980) oli inglise laulja, laulukirjutaja ja rahuaktivist kes saavutas ülemaailmse kuulsuse asutaja, kaas-vokalisti ja rütmina Beatlesi kitarrist.
 • Bänd nimega Metallica loodi

  Bänd nimega Metallica loodi
  Metallica on Ameerika raskemetalli bänd. Bändi asutasid 1981. aastal Los Angeleses vokalist / kitarrist James Hetfield ja trummar Lars Ulrich ning ta on suurema osa oma karjäärist asunud San Franciscos.
 • Bob Marley ja The Wailersi parim müüv album nimega "Legend"

  Bob Marley ja The Wailersi parim müüv album nimega "Legend"
  Legend on Bob Marley ja The Wailersi koostatud album. Island Records andis selle välja 1984. aasta mais.
 • Ricky Nelsoni surm

  Ricky Nelsoni surm
  Eric Hilliard Nelson (8. mai 1940 - 31. detsember 1985), kes oli ametialaselt tuntud kui Ricky Nelson kuni 21. sünnipäevani, kui ta ametlikult tühistas "y" ja temast sai lihtsalt Rick Nelson, oli Ameerika popstaar, muusik ja laulja-laulukirjutaja .
 • Rocki tagasilöök

  Rocki tagasilöök
  Aerosmith salvestas "Walk This Way" uuesti räpprühma Run-D.M.C abil. mis ühendab endas rock- ja räppmuusikat, tutvustab räppmuusikat peavoolu publikule ja tähistab Aerosmithi karjääri taaselustamise algust, mis on üks roki kõige tähelepanuväärsemaid tagasilööke
 • Roy Orbisoni surm

  Roy Orbisoni surm
  Roy Kelton Orbison (23. aprill 1936 - 6. detsember 1988) oli ameerika laulja, laulukirjutaja ja muusik, kes oli tuntud oma kirgliku laulustiili, keerukate laulustruktuuride ja tumedate, emotsionaalsete ballaadide poolest.
 • John Cagei Surm

  John Cagei Surm
  John Milton Cage Jr (5. september 1912 - 12. august 1992) oli ameerika helilooja, muusikateoreetik, kunstnik ja filosoof. Muusika määramatuse teerajaja,
 • Ariana Grande sünd

  Ariana Grande sünd
  Ariana Grande-Butera (sündinud 26. juunil 1993) on Ameerika laulja, laulukirjutaja ja näitleja.
 • Frank Sinatra surm

  Frank Sinatra surm
  Francis Albert Sinatra( December 12, 1915 - May 14, 1998) was an American singer, actor and producer who was one of the most popular and influential musical artists of the 20th century.
 • Gorillaz ise debüüt

  Gorillaz ise debüüt
  Gorillaz on Briti virtuaalbänd, mille lõid 1998. aastal Damon Albarn ja kunstnik Jamie Hewlett. Bänd koosneb peamiselt neljast animeeritud liikmest: Stuart "2-D" Pot, Murdoc Niccals, Noodle ja Russel Hobbs.