Святковий листопад

 • День всіх святих

  День усіх святих чи бал демонів?1 листопада, безпосередньо перед Днем поминання покійних, католики відзначають День всіх святих. Історія появи свята пов'язана з культурою язичників. Ще кельтські племена 1 листопада святкували Самайн — переддень Нового року. Язичники вірили, що цей день має містичну силу, що саме перед Новим роком до людей приходять чарівні істоти — причому не тільки добрі. Стародавні вважали, що в День всіх святих душі померлих повертаються у свої колишні будинки, щоб отримати жертовну їжу.
 • Всесвітній день чоловіків

  Всесвітній день чоловіків
  Всесвітній день чоловіківПривітати всіх представників сильної статі з Всесвітнім днем чоловіків в 2012 році можна 3 листопада. Ця дата може стати альтернативним святом звичного 23-го лютого, яке традиційно відзначають на просторах країн колишнього СРСР. Всесвітній день чоловіків з'явився багато в чому завдяки Михайлові Горбачову, який вважав, що відсутність такого свята можна вважати своєрідною дискримінацією чоловіків.
  Ідея Горбачова щодо заснування Всесвітнього дня чоловіків спочатку сподобалася Віденському магістрату
 • У Росії відбулася Жовтнева революція

  У Росії відбулася Жовтнева революція
  Російська жовтнева революція 1917 року7 листопада 1917 року в Росії відбулася Жовтнева революція. Як Жовтнева вона увійшла в історію з тієї причини, що формально переворот відбувся 25 жовтня, так як в той час ще не був введений григоріанський календар. У 1918 році, коли юліанський календар скасували, річниця Жовтневої революції відзначалася саме 7-го листопада.
  Як відомо, Жовтнева революція в Росії відбулася завдяки Володимиру Леніну та його соратникам: Льву Троцькому, Якову Свердлову та іншим.
 • Всесвітній день якості

  Всесвітній день якості
  Всесвітній день якостіЦе свято, яке вже є щорічним, проводиться у другий четвер листопада в багатьох країнах світу. Це свято було створено за ініціативою Європейської організації якості, а незабаром ідея була підтримана і Організацією Об'єднаних Націй.
  З'явився Всесвітній день якості в 1990 році. З 1996 року відзначається цілий Європейський тиждень якості, частиною якого і стало це свято. Всесвітній день якості був придуманий як міра підвищення якості всієї продукції.
 • День української писемності та мови

  День української писемності та мови
  День української писемності та мовиУ 1997 році був заснований День української писемності та мови. Відповідний указ підписав тоді президент Леонід Кучма. День української писемності та мови — це свято на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Він був викладачем знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов'янської писемності.
  Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності.
 • З'явився перший комп'ютерний вірус

  З'явився перший комп'ютерний вірус
  Перший комп’ютерний вірусЗ того моменту, коли з'явився перший комп'ютерний вірус, практично всі існуючі комп'ютерні системи світу стали схильні до небезпеки. Комп'ютерний вірус — це програма, яка вміє розмножуватися. Потрапляючи в комп'ютер, вірус здатен пошкодити або знищити файли, що знаходяться в ньому. Деякі комп'ютерні віруси можуть навіть пошкодити операційну систему настільки, що вона не зможе працювати. Ну а з'явився перший комп'ютерний вірус 11 листопада 1983 року. Його розробив студент із США Фред Коен.
 • День незалежності Польщі

  День незалежності Польщі
  День незалежності Польщі11 листопада — День незалежності Польщі. Це свято на честь проголошення незалежного статусу Польщі від Австрії, Росії та Німеччини. Історична подія відбулася в 1918 році, коли завершилася перша світова війна. о здобуття незалежності Польща 125 років була розділеною між кількома державами: Австрією, Росією та Пруссією. І тільки 11 листопада 1918 року вона знову стала повноцінною самостійною державою, яку очолив Юзеф Пілсудський. Саме під його керівництвом і було сформовано демократичний уряд.
 • День фахівця з безпеки

  День фахівця з безпеки
  День фахівця з безпеки12 листопада всі працівники служб охорони можуть відзначати День фахівця з безпеки. Це свято було створено для того, щоб закріпити у свідомості людей важливість збереження безпеки в будь-якому цивілізованому суспільстві. Цей день можна вважати професійним днем всіх сек'юріті. Появою цього свята всі працівники охоронних служб зобов'язані одному профільному Інтернет-порталу, співробітники якого і виступили з ініціативою святкування Дня фахівця з безпеки 12 листопада.
 • Міжнародний день сліпих

  Міжнародний день сліпих
  Міжнародний день сліпихМіжнародний день сліпих Всесвітня організація охорони здоров'я призначила на 13 листопада. У цей день в 1745 році народився Валентин Гаюї — французький педагог, який заснував цілий ряд шкіл та підприємств для сліпих людей у Парижі та Санкт-Петербурзі. Він став першою людиною, яка створила подібні установи, оскільки до 18 століття в світі не було жодної школи для сліпих. Але він зробив їх навчання можливим завдяки спеціально придуманому рельєфно-лінійному шрифту.
 • Міжнародний день відмови від куріння

  Міжнародний день відмови від куріння
  Міжнародний день відмови від курінняМіжнародний день відмови від куріння в 2012 році відзначається 15 листопада. Щорічно про це свято здоров'я згадують в третій четвер листопада. Цю традицію започаткувало Американське онкологічне товариство ще в 1977 році, оцінивши згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку. Поява Міжнародного дня відмови від куріння цілком виправдана, оскільки статистика Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо даної проблеми не може не лякати.
 • Міжнародний день терпимості

  Міжнародний день терпимості
  Міжнародний день терпимості16 листопада відзначається дуже незвичайне, але дуже важливе для людства свято — Міжнародний день терпимості. Це відбувається у зв'язку з тим, що 16 листопада 1995 року організація ЮНЕСКО затвердила офіційний текст «Декларації принципів терпимості», тому члени ООН вирішили заснувати таке свято, як Міжнародний день терпимості. До нього приурочуються всілякі заходи, які проводяться зазвичай у навчальних закладах та громадських організаціях.
 • Міжнародний день студента

  Міжнародний день студента
  Міжнародний день студента 17 листопада — більше ніж просто святоКожен, хто був студентом, згадує ці роки з радісним трепетом. Відчайдушна юність, коли найбільша проблема — сесія що насувається , а сама очікувана дата — День студента. Причому пригадується, як правило, не стільки саме навчання, скільки перший серйозний роман, веселі посиденьки з друзями, смішні випадки з життя… Студентство — особлива каста. Студенти з різних країн чудово знайдуть спільну мову один з одним, незважаючи на мовні бар'єри.
 • День народження Діда Мороза

  День народження Діда Мороза
  День народження Діда МорозаВиявляється, навіть у самого улюбленого персонажа всіх дітей теж є своє свято: 18 листопада в Росії відзначається День народження Діда Мороза. Вважається, що Дідові Морозу зараз близько 2 тисяч років, але його точну дату народження не знає ніхто. День народження Діда Мороза пов'язанe з тим, що у Великий Устюг, де і мешкає всесвітньо відомий дарувальник подарунків, як раз приходить зима. У Великому Устюзі, який визнали Батьківщиною Діда Мороза у 1999 році, традиційно проводяться пишні гуляння.
 • Всесвітній день туалету

  Всесвітній день туалету
  Всесвітній день туалету19 листопада в деяких країнах святкується Всесвітній день туалету. Вперше це оригінальне свято відзначали 19 листопада 2002 року. Тоді прогресивна світова громадськість провела грандіозний та веселий захід, яким вразила фантазію багатьох людей. Поява Всесвітнього дня туалету була обумовлено проведенням міжнародної конференції в Сінгапурі, яка і була присвячена проблемі туалетів. На конференції зібралися представники 17 країн, які представляли країни Європи, Північної Америки та Азії.
 • Всесвітній день вітань

  Всесвітній день вітань
  Всесвітній день вітань21 листопада відзначають Всесвітній день вітань. Його придумали в 1973 році коли у світі відбувалися декілька масштабних конфліктів. Це свято запропонували відзначати два брати: Брайен і Майкл Маккомак. Вони заявили, що це свято буде своєрідним протестом проти напружених відносин між різними країнами. Щоб повідомити всьому світу про нове свято, брати розіслали в безліч держав свої письмові привітання, в яких не було жодних ідеологій, а лише одне прохання — надіслати таке ж привітання ще десятьом
 • День друзів в США

  День друзів в США
  День друзів в США24 листопада всі американці відзначають День друзів в США. Повна назва цього свята — День придбання друзів, а також здійснення впливу на людей. Щороку це свято обов'язково проводиться з використанням ідей відомого психолога та письменника Дейла Карнегі. Він народився саме 24 листопада в 1888 році, тому це свято відзначають у знак поваги до цієї людини, чия книга «Як здобувати друзів та впливати на людей» до цих пір залишається бестселером у багатьох країнах світу.
 • День матері в Росії

  День матері в Росії
  День матері в Росії25 листопада 2012 року — це привід привітати своїх найрідніших та найулюбленіших мам з Днем матері в Росії. Щорічно це переповнене ніжністю та любов'ю свято відзначають в останню неділю листопада. Незважаючи на те, що в різних країнах День матері відзначають у різні дні, День матері в Росії також має право на існування, оскільки теплих слів для мами ніколи не буває багато.
 • Всесвітній день інформації

  Всесвітній день інформації
  Всесвітній день інформації відзначають у багатьох країнах. Міжнародна академія інформатизації вибрала для цього свята 26 листопада. Ця організація має статус консультанта в двох радах ООН: Економічній та Соціальній. Сьогодні світом рухає інформація. Це можуть бути будь-які відомості, які передаються між людьми всілякими способами: усним, письмовим, візуальним та іншими. Всесвітній день інформації був ініційований Міжнародною академією інформатизації, щоб вказати на всю важливість передачі інформ
 • Зоя Космодем'янська

  Зоя Космодем'янська
  Померла радянська партизанка Зоя Космодем'янськаЗоя Космодем'янська після своєї смерті стала культовою особистістю 20 сторіччя. Вона народилася в Тамбовській області 13 вересня 1923 року в родині священика. Потім сім'я переїхала в Москву. У 1941 році Зоя в числі добровольців потрапила в диверсійну «школу Спрогіс» і буквально відразу ж відправилася на своє перше завдання — мінування дороги. До цього всі члени диверсійної групи пройшли тільки триденні курси навчання. Але, незважаючи на це, завдання було виконано.
 • Міжнародний день захисту інформації

  Міжнародний день захисту інформації
  Міжнародний день захисту інформації30 листопада в Сполучених Штатах Америки та багатьох інших країнах відзначається Міжнародний день захисту інформації. Ініціатором його появи стала Асоціація комп'ютерного обладнання США, яка вирішила нагадати всім користувачам персональних комп'ютерів про необхідність захисту всіх даних, які зберігаються в пам'яті ПК. Міжнародний день захисту інформації розрахований на появу відповідальності в рядах користувачів комп'ютерами.