92950698

Свята у Китаї

 • Китайський Новий рік

  Китайський Новий рік
  Китайський Новий рік - Чунь цзе, що значить Свято Весни, є для китайців найважливішим святом, його відзначають вже більше двох тисяч років. Він припадає на період між 12 січня і 19 лютого. З введенням григоріанського календаря це свято стали називати «святом весни», щоб відокремити його від Нового року за західним стилем. У побуті Чунь цзе називається «Нянь» (нянь - значить "рік").
 • Свято ліхтарів

  Свято ліхтарів
  Свято ліхтарів відзначається в 15-й день першого місяця за місячним календарем. Ще в 10 столітті в Китаї поширився звичай запалювати в цю ніч барвисті ліхтарі. Зазвичай в центрі міста розвішували безліч ліхтарів найрізноманітніших форм і розмірів, схожих на різних тварин, на квіти і фрукти. У селах влаштовувалися феєрверки, ходи на ходулях, танці драконів, хороводи «янге», катання на гойдалках і інші заходи. Свято ліхтарів завершував зустріч Нового року.
 • День посадки дерев

  День посадки дерев
  Весняне свято - День посадки дерев - офіційне свято в Китаї і Тайвані. Щорічно 12 березня, в день смерті видатного революціонера Сунь Ятсена , в країні проводяться масові посадки зелених насаджень. Сунь Ятсен виступив з ініціативою масових посадок дерев, в яких і сьогодні приймають особисту участь керівники партії і держави.
 • Свято чистоти і ясності Цин Мін

  Свято чистоти і ясності Цин Мін
  Свято Цин Мін - свято чистоти і ясності - пов'язаний з настанням ясних і світлих днів. Вважалося, що в цей день ян і інь приходять в рівновагу. Небо (ян) запліднює землю (інь), зароджується нове життя. У день Цин Мін святково одягнені люди гуляють вулицями з гілочками верби в руках, запускають паперових зміїв. У цей день у китайців здавна існує ще одна традиція - здійснювати прогулянки по першій зелені. Цин Мін - це свято на честь всіх померлих.
 • Фестиваль повітряних змій

  Фестиваль повітряних змій
  Дракони займають центральне місце в китайській міфології. китайський дракон зображується істотою добрим, благодатним, милостивим до людей. За це китайці своїх драконів любили і віддавали їм високі почесті. В честь цього головного міфологічної істоти в китайському місті Вейфань проходить Міжнародний фестиваль повітряних зміїв, в якому беруть участь понад сто тисяч чоловік з більш ніж 60 країн світу.
 • День молоді

  День молоді
  День молоді - державне свято, присвячене масовому антиімперіалістичного руху, відомому під назвою «Рух 4 травня». Після того як на Паризькій мирній конференції було прийнято рішення не повертати Китаю колишні німецькі концесії в провінції Шаньдун, в Китаї почалося масове антиімперіалістичний рух. Так, 4 травня 1919 року в Пекіні пройшла студентська демонстрація протесту проти цього рішення конференції, а також проти уряду своєї країни, який зрадив національні інтереси Китаю.
 • Свято Небесної Імператриці Мацзу

  Свято Небесної Імператриці Мацзу
  Тянь-хоу Мацзу (Небесна імператриця Мацзу) - богиня моря пізньої китайської міфології. Культ її зародився в 10-11 століттях. Тянь-хоу зображується сидячою на хвилях, на хмарах або на троні. У неї два помічника: у одного рука прикладена до вуха, в іншого піднесена до очей.
  Сьогодні Мацзу пов'язує проживають в країні і за кордоном китайців.
  Культ Тянь-хоу особливо популярний в провінції Фуцзянь, на Тайвані. Храми в її честь побудовані і у В'єтнамі (в місті Хошиміні).
 • Дуань-у цзе - свято подвійне п'ятірки

  Дуань-у цзе - свято подвійне п'ятірки
  Дуань-у цзе - це один з трьох найважливіших традиційних свят Китаю. Свято пов'язане з пам'яттю про поета-патріота Цюй Юаня , який покінчив життя самогубством, втопившись в річці, через те, що не зміг захистити свою батьківщину від нападу царства Цінь. Дізнавшись про його смерть, люди довго шукали тіло поета в річці, але так і не знайшли. Згодом, щороку в день загибелі поета люди в його пам'ять стали влаштовувати на річках гонки човнів, виконаних у вигляді драконів.
 • Вшанування Небес в Китаї

  Вшанування Небес в Китаї
  Свято присвячене Богу Неба. Це - День подяки і молитви. Всі члени сім'ї збираються разом на спеціальний ритуальний обід. Ріжуть худобу, готують спеціальні пампушки. Палять папір і благовонія.Етот свято називають також Поклоніння покровителю черв'яків і комах.
  Просять богів немає породжувати шкідників. У колишні часи, а, можливо, і в наші дні в селах миються, перуть, просушують одяг і книги, купають домашніх тварин, просушують і обкурюють речі з метою вигнання комах.
 • День утворення Комуністичної партії Китаю

  День утворення Комуністичної партії Китаю
  1 липня в Китаї відзначається як День утворення Комуністичної партії - провідної і правлячої політичної партії Китайської Народної Республіки. Комуністична партія Китаю (КПК) була створена в 1921 році за сприяння Комінтерну в процесі підйому національно-революційного руху і поширення ідей марксизму-ленінізму в Китаї, викликаного впливом Великої Жовтневої соціалістичної революції в Росії.
 • Ци Сі - свято закоханих в Китаї ( Свято подвійної симірки)

  Ци Сі - свято закоханих в Китаї ( Свято подвійної симірки)
  Свято Ци Сі - один з найромантичніших традиційних китайських свят. Він відзначається ввечері 7-го дня 7-го місяця за традиційним місячним календарем. Свято Ци Сі тісно пов'язаний з оповіддю про Пастуха і Ткалю - зворушливою історією кохання, яка дійшла до наших днів з незапам'ятних часів.
   Під час цього свята китайські дівчата ворожать: коли зірка Вега підніметься високо в небі, треба покласти голку на поверхню води, і якщо вона не потоне, значить, дівчина вже готова знайти чоловіка.
 • Чжунцю - свято Місяця і врожаю

  Чжунцю - свято Місяця і врожаю
  Чжунцю - свято Місяця і врожаю - відзначають в Китаї в 15-й день восьмого місяця за місячним календарем. Він припадає на середину осені, тому ще в давнину його називали Чжунцю - середина осені. Свято зародилося в епоху династії Тан. Вихідні тривають три дні. За традицією в день свята китайці їдять особливі солодкі пиріжки і читають вірші при світлі місяця, яка в цей день вважається найкруглішим і найяскравішою. Цвітіння кассии наповнює пахощами романтичні пейзажі місячної ночі.
 • День освіти Китайської Народної Республіки

  День освіти Китайської Народної Республіки
  Головне державне свято Китаю і національний день в країні - річниця утворення Китайської Народної Республіки - відзначається щорічно 1 жовтня.
    Вулиці столиці, центральні площі до цього свята завжди прикрашаються величезними композиціями з живих квітів. Потім в центрі встановлюють майстерно виконану фігуру із зелених гілок і квітів: дракона, павича, слона.
 • Свято Чунян (Свято подвійної дев`ятки)

  Свято Чунян (Свято подвійної дев`ятки)
  Свято Чунян - свято подвійної дев'ятки. В цей день в народі зберігається звичай підніматися на гору , ласувати тістечками, пити вино, настояне на пелюстках хризантем і милуватися цими квітами. Сходження в гори під час свята Чунян - це своєрідний ритуал, символічна мета якого - порятунок від лих і життєвих тягот, благання про щастя. Під час свята Чунян пекли святкові тістечка з пшеничного або рисового борошна.
 • Фестиваль Дунчжи - зимове сонцестояння

  Фестиваль Дунчжи - зимове сонцестояння
  Дунчжі- свято зимового сонцестояння в Китаї. Це один з найважливіших свят річного циклу. В день зимового сонцестояння найкоротший день і найдовша ніч у році. . У стародавньому Китаї вважали, що з цього часу піднімалася «чоловіча сила» природи, і починався новий цикл. Тому день зимового сонцестояння вважався щасливим днем, гідним святкування.
  Нині в цей день також прийнято шанувати пам'ять предків. Також Дунчжи - це свято, на який збирається вся родина.