Kirjanik Astrid Lindgren

 • Astrid Lindgreni sünnipäev

  Astrid Lindgreni sünnipäev
  Astrid Lindgren sündis Vimmerby Rootsis
 • Raamat "Väikevend ja Karlsson katusel"

  Raamat "Väikevend ja Karlsson katusel"
  Ige pea juab Rahvusooper Estonia lavale muusikal Karlsson katuselt. Väikevend ja Karlsson katusel 1964 (75196811) - Väikevend ja Karlsson katusel 1964 kategoorias: Raamatud, ajalehed, Laste- ja noortekirjandus (eseme ID 75196811).
 • Raamat "Madlike"

  Raamat "Madlike"
  „Madlike“ sisaldab üheksat ajalises järgnevuses olevat juttu, milles Madlike ja Liisbet mängivad, satuvad pahandustesse ning elavad oma igapäevast elu oma linnaäärses kodus Jaanikingul. Tegevus toimub Esimese maailmasõja päevil, kuid seda mainitakse raamatus vaid möödaminnes.
 • Raamat "Vahtramäe Emil"

  Raamat "Vahtramäe Emil"
  "Vahtramäe Emil" on rootsi lastekirjaniku Astrid Lindgren lasteraamat. Eestikeelses esmatrükis leiduvad aastatel 1963–1970 kirjutatud lood "Vahtramäe Emil", "Vahtramäe Emili uued vembud" ja "Vahtramäe Emil on veel elus".
 • Raamat "Hulkur Rasmus"

  Raamat "Hulkur Rasmus"
  Rasmus on poiss, kes elas lastekodus. Tal olid seal head sõbrad, kuid talle ei meeldinud seal. Hök oli väga kuri hoolitseja ning ei saanud aru kui raske lastel oli.
 • Raamat "Pippi Pikksukk"

  Raamat "Pippi Pikksukk"
  Esimene raamat Pipist ilmus 1945. Selle pealkiri oli "Pipi Pikksukk" ja selle oli illustreerinud Ingrid Vang Nyman. Eesti keeles ilmus see raamat 1968 Vladimir Beekmani tõlkes kirjastuses Eesti Raamat originaalillustratsioonidega ja 2008 ilmus sellest raamatust juba 4. trükk.
 • Raamat "Bullerby lapsed"

  Raamat "Bullerby lapsed"
  Raamat räägib Bullerby laste elust ja seiklustest väikeses Bullerby külas Rootsis. Bullerby lapsed elavad kolmes kõrvuti olevas talus: Põhjatalus Brita ja Anna, Vahetalus jutuvestja Liisa oma vendade Lasse ja Bossega ning Lõunatalus Olle oma väikese õe Kerstiniga (kes lisandub teosesse hiljem).
 • Raamat "Vennad lõvisüdamed"

  Raamat "Vennad lõvisüdamed"
  "Vennad Lõvisüdamed" on tuntud rootsi lastekirjaniku Astrid Lindgreni 1973. aastal kirjutatud romaan. Tegu on fantaasiamuinaslooga, mille aineks on kahe venna elu pärast surma.
 • Raamat "Röövlitütar Ronja"

  Raamat "Röövlitütar Ronja"
  Eesti keelde tõlkis raamatu Vladimir Beekman ning tõlge ilmus esmakordselt aastal 1987 (raamatuga "Vennad Lõvisüdamed" ühede kaante vahel). 1996. aastal ilmus "Röövlitütar Ronja" esmakordselt eraldi kaante vahel.
 • Raamat "Lärmispea tänava Lota"

  Raamat "Lärmispea tänava Lota"
  Astrid Lindgreni samanimelise raamatu järgi on dramatiseering loodud Rootsis ja seda mängiti 2013. aastal Stockholmi linnateatris.