Pealis

Harry Potter

 • Kasuperre sattumine

  Harry pärisvanemad mõrvati. Harry pääses tänu erinevatele loitsudele. Üks habemik (siin ei tea veel tema nime) viib väikese lapse (beebi) tema sugulaste ukse taha.
 • Imelikud tunded

  Harry onu hakkas nägema tänavatel erinevaid mehi ja naisi, kes olid veidralt riides - erilised pikad mantlid ning kuulis neid pidevalt rääkimas Harry Potterist. Harry avastas, et ta suudab rääkida ussidega. See juhtus nii, et kui nad perega loomaaias käisid, siis vaatas Harry ühte madu ning Dudley (Harry kasuvend) lükkas teda sealt eemale. Harry vihastas ning klaas, mille peale Dudley toetas, kadus. Seejärel Harry kuulis, kuidas madu tänas teda selle eest, et ta pääseb nüüd koju.
 • Esimene kiri

  Esimene kiri
  Harry sai 10-aastaselt oma elu esimese kirja, mis oli adresseeritud täpselt talle (isegi tuba oli nimetatud). Lähenemas oli tema 11-s sünnipäev. Tema kasuvanemad ei lubanud seda kirja avada. Kasuisa kleepis postkasti kinni, et Harry rohkem kirju ei saaks, aga kirju hakati sisse lükkama igalt poolt - akende ja uste vahelt kuni korstnani välja. Ühtegi kirja Harryl lugeda ei lubatud. Vanemad ise lugesid ja teadsid, mis on selle kirja sisu.
 • Perekond kolib, Harry läheb kooli

  Kuna kirjade laviin ei lõppenud, siis otsustas Harry kasuisa kolida teisele aadressile. Pere kolis kõigepealt hotelli. Ka sinna jätkus kirjade laviin. Pere sõitis mitu päeva ringi ja leidis üksiku saare, kuhu mindi ööbima. Esimesel ööl seal sai Harry 11-aastaseks ning kui päev vahetus, siis tuli uksest sisse väga suur habemega mees (Hugrid), kes teavitas Harryt, et tema vanemad olid võlurid ja Harry on võlur ning ta peab minema võlurite kooli. Harry läks Hugridiga kaasa.
 • Uued sõbrad

  Uued sõbrad
  Hogwardsi Võlurite kooli tuli sõita rongiga. Rongis tutvus Harry kahe uue sõbraga - poiss Ronald Weasley ja tüdruk Hermione Grangeriga. Nendest said tema parimad sõbrad edaspidiseks.
 • Gryffindori maja ja lendluua meeskond

  Gryffindori maja ja lendluua meeskond
  Võlumüts, mis valis uutele õpilastele kodumaja, otsustas, et Harry peab kuuluma just Gryffindori meeskonda ja elama tema majas. Samasse majja sattusid ka Ron ja Harmonie.
  Harry nägi pealt, kuidas üks poiss kiusas teist nõrgemat poissi - viskas tema võlupalli minema. Harry lendas luuaga pallile järgi ja püüdis palli õhust. Seda nägi aga pealt üks kooli õpetaja ning suunas Harry hoopiski lendluua võistkonda, sest ta oli väga osav lendaja ja õhust palli püüdja.
 • Esimene tapmiskatse

  Oma esimesel lendluua võistlusel püüdis keegi Harry luuda ära nõiduda ning Harry sealt pealt kõrgustes maha kukutada, et ta surma saaks. Harmonie märkas aga seda (et püütakse Harry luuda nõiduda) ning takistas Snape'i tema mantli põlema panemisega. Tänu sellele jäi loitsu lugemine pooleli ja Harry pääses eluga.
 • Võlupeegel

  Võlupeegel
  Harry läks ühel ööl raamatukokku infot otsima. Sinna tuli aga keegi veel. Kuna keegi ei tohtinud teada, et Harry on öösel väljas, siis jooksis ta peitu. Ruumis, kuhu ta jooksis, oli peegel ning ta nägi seal oma vanemaid koos temaga. Harry kutsus oma sõbrad. Kui Ron vaatas peeglisse, siis nägi ta, et ta on lendluua meeskonna kapten ja nägi hea välja. Nii taipas Harry, et peegel näitab sinu unistusi. Nädala pärast kooli direktor otsustas peegli eemalda öeldes, et see võib inimesi hulluks ajada.
 • Karistus

  Harry koos sõpradega hiilisid ühel ööl koolist välja, et minna Hugridiga rääkima. Nad nägid, et Hugridil oli draakoni muna, millest tuli välja draakon. Malfoy (Harry vaenlane) nägi seda ka ja käis õpetajale kaebamas. Kõik nad said karistada. Karistuseks oli koos Hugridiga Tumedasse Metsa minek. Seal leidsid nad surnud ükssarve ja kellegi tema verd joomas. Kui verejooja Harryt nägi, siis lendas ta kohe minema. Kõik said aru, et ta kartis teda mingil põhjusel.
 • Hagridiga manipuleerimine

  Hagridiga manipuleerimine
  Harry teadis, et Hagridi unistus on omada enda draakonit. Kui Harry sai teada, et ta Hagrid oli saanud draakoni muna baaris olevalt mehelt, siis ta kahtlustas, et Hagridilt on selle eest mingit infot välja meelitatud. Hagrid ütles isegi lastele, kuidas saada Tarkade Kivi kaitsvast kolme peaga koerast mööda. Nüüd oli Harry kindel, et muna oli andnud Hagridile Snape ning ta on praegu teel kambrisse või juba kambris.
 • Tarkade Kivi kamber

  Tarkade Kivi kamber
  Kui lapsed jõudsid kambri juurde kolmepealine koer magas. Koertest sai mööda ainult neid uinutava muusikaga, seega keegi on juba kambrisse sisenenud. Kambris oli palju takistusi, mis tuli liikumiseks lahendada, nt mängima elude peale malet. Ron ja Har läksid direktorile teatama, et keegi püüab kivi varastada. Harry läks edasi ning leidis Quirreli, mitte Snape. Kambri lõpus oli võlupeegel, mis näotas, et kivi on Harry taskus ning nii see oligi. Quirrel tahtis Harryt tappa, aga see ei õnnestunud.
 • Koolivaheaeg

  Pärast Quirreliga kaklust ärkas Harry haiglas. Kooli direktor rääkis talle, et kõik on korras ja Tarkade kivi on hävitatud ning pahalasi pole enam. Kui Harry haiglast välja sai, loositi aasta parimaks majaks Gryffordi maja tänu Harry, Roni ja Harmonie julgetele tegudele. Pärast seda läksid kik oma kodudesse koolivaheajale.