Af36d3cb3e5b726c052cb89aed238d27

Династії Китаю

  • Period: 2700 BCE to 1600 BCE

    Епоха Ся

    Ся - найстаріша династія і держава в Китаї. Вперше згадується в «Історичних записах». Разом із династіями Інь та Чжоу входить до «трьох епох», які ідеалізуються в традиційній китайській історіографії.
    Більшість істориків вважають династію Ся легендарною. Причиною цього є відсутність прямих свідчень часів існування цієї династії. Невідомо, де знаходилась її столиця Янчен.
    (https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%96%D1%8F_%D0%A1%D1%8F)
  • 1985 BCE

    Чжу Ся став королем з династії Ся

    Чжу Ся став королем з династії Ся
    Чжу Ся був сьомим правителем з напівлегендарна династії Ся. Його батько був король Шао Кан. Він був винахідником броні в китайській історії. Він помер в сімнадцятому році свого царювання. Його наступником став його син Хуай.
  • Period: 1600 BCE to 1046 BCE

    Епоха Шан

    Династія Шан — династія і держава в Китаї, що існувала в 1600—1046 до н. е. Заснована імператором Тан. Розташовувалася в землях на північ від виходу р. Хуанхе на Велику китайську рівнину. Шан є першим державним утворенням, реальність існування котрого підтверджена не тільки археологічними знахідками, а й також епіграфічними письменними довідками.
    Повалення династії відбулося внаслідок зловживань та неправедних дій останнього представника династії Чжоу-сіня.
  • 1290 BCE

    Пан Ген став королем з династії Шан

    Пан Ген став королем з династії Шан
    Він найкраще відомий тим, що перемістив столицю династії Шан до інь.
    У Ши цзи він був включений Сима Цянь в дев'ятнадцятому Shang короля, змінивши свого старшого брата Ян Цзя. Oracle сценарій напис на кістках, знайдених в Іньсюй альтернативно визначити його як вісімнадцятий Shang король. Він правил протягом 28 років відповідно до обох Бамбукові аннали і Ши цзи.
  • Period: 1046 BCE to 221 BCE

    Епоха Джоу

    Династія Чжоу (кит.: 周朝; піньїнь: Zhōucháo) — династія і держава в Китаї, що існувала у 1046-256 до н. е. (за іншими даними, 1027—221 до н. е.). Її правління було найдовшим у китайській історії, хоча політичний і військовий контроль вона зберігала тільки до 771 року до н. е. Цей період називають періодом Західної Чжоу. Наступна половина існування династії носить назву Східна Чжоу: цей період вміщує в себе період Чуньцю та значну частину періоду Воюючих царств.
  • 976 BCE

    Му Чжоу став королем з династії Чжоу

    Му Чжоу став королем з династії Чжоу
    Му Чжоу (китайський: 周 穆王; піньінь: Zhou Mu ВАН) був п'ятим королем династії Чжоу Китаю. Дати його царювання є 976-922 до н.е. або 956-918 до н.Его наступником став його син король Гонг Чжоу.
  • 551 BCE

    Конфуцій народився.

    Конфуцій народився.
    Конфуцій був китайський філософ і політик в весняний і осінній період .Філософія Конфуція, також відома як конфуціанство, підкреслює особисту і державну мораль, справедливість суспільних відносин, справедливість і щирість.
  • 221 BCE

    Цинь Ши Хуан об'єднав Китай

    Цинь Ши Хуан об'єднав Китай
    У 221 р до н.е., армії Цинь вторглися з півночі, захопили царя, і приєднав Ци. Деякі зі стратегій Цинь, використовуваних для об'єднання Китаю було стандартизувати торгівлю і комунікації, валюту і мову.
    Вперше, всі китайські землі були об'єднані під одним потужної лінійкою. У тому ж році король Чжен проголосив себе «Перший імператор» (始 皇帝, Shǐ Хуанді), більше не король в старому сенсі цього слова, і в даний час далеко перевершують досягнення старих правителів династії Чжоу.
  • Period: 221 BCE to 209 BCE

    Династія Цінь

    Дина́стія Ці́нь— династія і держава в Китаї, що існувала у 221 до н. е. — 206 до н. е.. Заснована першим китайським імператором Ші Хуан-ді, який відновив єдину централізовану державу внаслідок анексії існуючих шести держав: Хань, Вей, Чжао, Чу, Янь і Ці, поклавши край так званому періоду «Семи царств», що тривав майже 800 років. Імператор мав титул — Перший величний правитель Цінь.
  • Period: 209 BCE to 280

    Династія Хань

    Дина́стія Ха́нь — династія, що правила Китаєм після падіння династії Цінь, до розпаду імперії на три царства. Ця династія керувалася імператорами з роду Лю, першим з яких був Гао-цзу. Правління цієї династії тривало понад 400 років. У китайській історіографії доба Хань вважається найбільш значущою в історії Китаю, оскільки саме в цей час сформувався китайський етнос — ханьці, названий за іменем цієї династії.
  • 105

    Цай Лунь винайшов папір

    Цай Лунь винайшов папір
    Цай Лунь придумав спосіб виготовлення паперу з кори дерев, клаптів тканини, а також рибальські мережі. Він представив процес імператору і отримав похвалу за його здатність. З цього часу, папір була у використанні скрізь і повсюдно
  • Period: 220 to 280

    Період Трицарства

    Період Саньґо́ — період в історії Китаю. Початком періоду вважається знищенням династії Хань в 220 році. Деякі історики датують початок періоду повстанням жовтих пов'язок 184 року, яке пришвидшило її занепад. Кульмінацією періоду є 229 рік, коли на території Китаю утворилися три незалежні держави-імперії: Вей, Шу та У. Кінець періоду пов'язується із ліквідацією династії У новоствореною династією Цзінь, яка об'єднала розрізнені китайські держави.
  • Period: 265 to 439

    Династія Цзінь

    Дина́стія Цзінь (спрощ.: 晋朝; кит. трад.: 晉朝; піньїнь: Jìn Cháo) — династія, що правила Китаєм після періоду Саньго, до розпаду імперії на Південні та Північні царства. Ця династія керувалася імператорами з роду Сима (司馬), першим з яких був Сима Янь. Після поразки від кочових племен хунну у 316 році, наступного, 317 року, князь Сима Жуй перенесін столицю у східні префектури. Той період отримав назву Східна Цзінь.
  • Period: 581 to 618

    Династія Суй

    Суй — китайська династія, яка об'єднала роздріблені держави Китаю у однойменну імперію Суй. Здійснила ряд карколомних соціально-політичних перетворень. За її правління збудовано «Великий китайський канал». Під головуванням Чао Юаньфана створено перший у китайській медицині трактат із загальної патології, клініки та етіології «Чжубін юань хоулунь» («Судження про причини і симптоми усіх хвороб»). Була повалена у результаті низки невдалих походів проти корейської держави Когурьо.
  • Period: 618 to 907

    Династія Тан

    Тан — династія й імперія в історії Китаю. Заснована Лі Юанем. Правління династії було перервано на короткий термін заснуванням Другої династії Чжоу (16 жовтня 690 — 3 березня 705 року) імператрицею У Цзетянь.
    Столицею імперії Тан став найбільший урбаністичний центр тогочасного світу — місто Чан'ань. Період правління династії Тан — багатий на успішні завойовницькі війни та на бурхливий розвиток економіки й культури. Саме з Танської держави починається «золотий вік» в історії Китаю
  • Period: 907 to 979

    Епоха П'яти династій і десяти держав

    Період п'яти династій і десяти держав — час політичного безладу в Китаї, що тривав з 907 по 960 (979) роки, між правлінням династії Тан та династії Сун. У цей час на півночі швидко змінилися п'ять династій, і виникло понад 12 незалежних держав, особливо на півдні. Зазвичай приводять тільки 10 найбільших. Династія Ляо на півночі залишилася незалежною навіть після того, як династія Сун підкорила собі більшу частину Китаю.
  • Period: 979 to 1279

    Династія Сун

    Династія Сун — імператорська династія в Китаї. Її заснував імператор Тайцзу. Династія Сун була завойована династією Юань під керівництвом монголів. Першим урядом в історії, який започаткував використання паперових грошей на національному рівні, а також перше керівництво в Китаї, за якого було утворено постійний флот належить правителям династії Сун. Також їхній першості належить започаткування використання пороху та знаходження півночі з використанням компасу.
  • Period: 1271 to 1368

    Династія Юань

    Династія Юань — імператорська династія в Монголії і Китаї 13 — 14 століття монгольського походження. Постала після проголошення хана Хубілая Імператором у 1271 році і була знищена силами китайських повстанців у 1368 році. Протягом своєї історії Юань намагалася відродити Імперію Чингіз-хана. Вела курс на встановлення свого верховенства над іншими державами Чингізидів, а також сусідніми країнами, такими як Південна Сун, В'єтнам, Корея і Японія.
  • Period: 1368 to

    Династія Мін

    Династія Мін або Велика країна Мін — династія, що правила Китаєм після ліквідації монгольської династії Юань. В часи панування Мін населення Китаю нараховувало від 160 до 200 мільйонів мешканців. Ця династія була останньою династією Китаю, що керувалася етнічними китайцями — ханьцями. Вона була повалена повстаннцями Лі Цзичена і поступилася маньчжурській династії Цін.
  • Period: to

    Династія Цін

    Дина́стія Ці́н — маньчжурська імператорська династія, що керувала Китаєм у 1636 –1912 після ліквідації династії Мін. Заснована родом Айсін Ґьоро. Виникла на базі маньчжурської держави Пізня Цзінь, назва якої була змінена на Цін в 1636 році. Маньчжурські війська захопили майже всю територію Китаю 1646 року, однак пацифікація провінцій та придушення виступів етнічних китайців (хань) тривали до 1683 року.