Початок Сінхайської революції

  • 1924 BCE

    I Всекитайський з'їзд Гоміньдану

    Проходить I Всекитайський з'їзд Гоміньдану в Гуанчжоу. На з'їзді був прийнятий курс на союз з китайськими комуністами і СРСР.
  • 1924 BCE

    Заснування воєнної академії

    заснування Військової академії Вампу під керівництвом Чан Кайши.
  • 1924 BCE

    Перша Конституція в Китаї

    Вперше була прийнята Конституція Китаю - законодавчим органом ставав Парламент, що складається з Сенату, що обирається органами місцевого самоврядування строком на 6 років, і Палати Депутатів, що обирається народом терміном на 3 роки, главою держави Президент, який обирається Парламентом терміном на 5 років, виконавчим органом Кабінет, що складається з Прем'єр-міністра і міністра, що призначаються Президентом за згодою Палати Депутатів, вищою судовою інстанцією - Верховний Суд.
  • 1912 BCE

    Прихід військової диктатури до влади

    Командувач імператорськими військами генерал Юань Шикай не приховував власних претензій на абсолютну владу. Тому, прагнучи припинити громадянську війну й уникнути іноземного вторгнення, Сунь Ятсен у середині лютого 1912 вдався до компромісу. Він відмовився від посади президента на користь Юань Шикая, а маньчжурська династія відмовилася від престолу, хоча за нею залишалися палаци, землі, майно. Новий президент жорстоко придушив виступи та встановив режим особистої диктатури.
  • 1912 BCE

    Створення патрії Гоміндан.

    Сунь Ятсен та інші діячі «Тунмінхою» за участю частини лібералів створили 25 серпня 1912 нову партію — Ґоміньдан («Національна партія»). Загалом вона дотримувалася «трьох народних принципів», щоправда, без вимоги зрівняльного переділу землі.
  • 1911 BCE

    Розвиток подій під час революції

    представники 17-ти повсталих провінцій у Нанкіні («південній столиці») проголосили Китай республікою й обрали Сунь Ятсена її тимчасовим президентом. Однак республіканський уряд контролював лише частину терену країни, в Китаї тривала громадянська війна.
  • Period: to

    Передумови революційних настроїв

    Політична криза в Китаї загострювалася. У 1908, по смерті імператриці Ци Сі, правителем проголошено її онука — дворічного Пуї, а реальну владу захопила маньчжурська знать, яка усунула з вищих посад китайську аристократію.
  • Period: to

    Привід до першого повстання

    Уряд передав право на будівництво залізниць у ряді провінцій спільному британо-франко-німецько-американському консорціуму, відібравши його у китайських акціонерних компаній. Це викликало хвилю невдоволення та спровокувало повстання у Сичуані
  • Синьхайська революція

    революційні події у Китаї, під час яких було повалене правління маньчжурської династії Цін (правила на півночі Китаю з 1636, змінила династію Мін у 1644).
  • Організований виступ гарнізону

    Виступили революційно налаштовані солдати гарнізону в Учані. «Тунмінхой» очолив ці повстання та поширив їх на сусідні провінції — почалася Синьхайська революція
  • Заклик до "другої" революції

    Юань Шикай відразу ж розпочав переслідування ґоміньданівців, і тоді в липні 1913 Сунь Ятсен закликав народ до «другої революції». Проте повстання було придушене урядовими військами, керівники забороненого Ґоміньдану емігрували, а Юань Шикай, розпустивши парламент, скасував конституцію та проголосив себе військовим диктатором.
  • Тимчасова монархія Юаня Шикая

    Юань Шикай спробуваав оголосити себе імператором, але його монархія тривала лише 82 дні. Республіканський устрій було повернуто. Незабаром, за підтримкою Комінтерну, партія Ґоміньдан посилила свої позиції: перемога революції стала остаточною.
  • Створення Комуністичної партії Китаю

    В той період була створена Комуністична Партія Китаю, малочисельна і яка не користувалася в той період особливою популярністю.
  • Воєнний переворот

    Чан Кайши здійснив в Кантоні військовий переворот, вигнав з міста комуністів, а через три місяці був обраний головою Гоміньдану і головнокомандувачем збройними військами