Drevniy kitay 2

Історія Китаю

  • 1368

    ПРИХІД ДО ВЛАДИ ДИНАСТІЇ МІН.

    ПРИХІД ДО ВЛАДИ ДИНАСТІЇ МІН.
    В 1368 році Чжу Юаньчжан направляє армію повстанців на штурм юаньської столиці. Останній юаньский імператор втік на північ, в Шанди, а Чжу, зруйнувавши дощенту палаци колишньої династії в їхній столиці Ханбалик (Пекін), привселюдно оголосив про прихід до влади нової династії Мін. Таким чином була відновлена незалежна Китайська держава.
  • Period: 1368 to 1398

    ЧЖУ ЮАНЬЧЖАН

    Засновник і перший імператор китайської династії Мін. Походив з родини бідних селян. Брав участь у антимонгольському повстанні червоних пов'язок у 1351–1366 роках. Вислужився від солдата до полководця повсталих.
  • 1370

    ПЕРШИЙ ПЕРЕПИС НАСЕЛЕННЯ В КИТАЇ

    ПЕРШИЙ ПЕРЕПИС НАСЕЛЕННЯ В КИТАЇ
    В 1370 році було проведено перший перепис населення, що мав на меті не тільки врахувати всіх підданих, а й визначити розміри майна кожного двору.
  • 1381

    ПРИЄДНАННЯ НОВИХ ЗЕМЕЛЬ

    ПРИЄДНАННЯ НОВИХ ЗЕМЕЛЬ
    Мінська імперія зуміла відвоювати в Юньнані (колишня територія королівства Далі) великі землі на південному заході. До кінця XIV століття 200 тисячам військових поселенців було виділено близько 2 мільйонів му (130000 гектар ів) землі в майбутніх провінціях Юньнань та Гуйчжоу[11]. Ще близько півмільйона китайців приєдналося до перших поселенців пізніше, ці міграції значно змінили етнічний вигляд регіону, тому що раніше близько половини місцевого населення (1,5 млн чоловік) не були ханьцями[11].
  • 1398

    ЧЖУ ЮНЬВЕНЬ

    ЧЖУ ЮНЬВЕНЬ
    Після смерті Хун У його онук Чжу Юньвень прийняв владу під ім'ям імператора Цзяньвень .
  • 1403

    ЧЖУ ДІ

    ЧЖУ ДІ
    Після того, як імператор наказав заарештувати багатьох сподвижників Чжу Ді ,він склав змову проти племінника. Під приводом огородження молодого імператора від небезпеки, що загрожувала йому з боку корумпованого чиновництва, він прийняв командування військом і збунтував його. В кінцевому підсумку Чжу Ді захопив столицю; палац у Нанкіні було спалено дотла, і разом з ним згоріли Цзяньвень, його дружина, мати й придворні. Чжу Ді зійшов на трон під ім'ям імператора Юнле
  • Period: 1407 to 1427

    ВІЙНА У В'ЄТНАМІ

    У 1407 Юнле підкорив В'єтнам, але в 1427 війська Мін були змушені залишити країну в зв'язку з наростанням народного опору. Ця війна дорого обійшлася державній казні.
  • Period: 1464 to 1466

    ПОВСТАННЯ ПРОТИ КИТАЙСЬКОГО ПАНУВАННЯ

    В 1464 році племена мяо та яо підняли повстання проти китайського панування, але мінський двір направив проти них з центру країни 30-тисячну армію (серед інших народів, в ній була тисяча монголів), до яких приєдналося 160 000 солдатів, мобілізованих на місці (в провінції Гуансі), і два роки потому повстання було придушене.
  • ОБ‘ЄДНАННЯ ЧЖУРЖЕНСЬКИХ ПЛЕМЕН

    ОБ‘ЄДНАННЯ ЧЖУРЖЕНСЬКИХ ПЛЕМЕН
    1616 року хан осілих чжурчженів Нурхаці з роду Айсін Ґьоро об'єднав розрізнені чжурчженські племена і заснував династію Пізня Цзінь в Маньчжурії. Після його смерті престол успадковував син Хуан Тайцзі.
  • ДИНАСТІЯ ЦІН

    ДИНАСТІЯ ЦІН
    У 1636 році Абахай дав династії нове ім'я — «Цін», а підданих наказав іменувати не «чжурчженями», а «маньчжурами». Нова держава маньчжурів відтепер стала називатися Цін (Велика Держава — Да Цін-го) — по найменуванню династії.
  • ВІЙНА ЦІН З КОРЕЄЮ

    ВІЙНА ЦІН З КОРЕЄЮ
    У 1637 році маньчжурська армія розгромила Корею, яка була змушена стати «данником» імперії Цін і розірвати відносини з Китаєм. Відтоді маньчжурська кіннота стала здійснювати регулярні набіги на Китай, грабуючи і забираючи в полон, перетворюючи на рабів сотні тисяч китайців. Все це змусило мінських імператорів не просто стягнути війська до Шаньхайґуаню, а й сконцентрувати тут чи не найкращу, найбільшу і найбоєздатнішу з усіх своїх армій на чолі з У Саньгуєм.
  • ЗАНЕПАД ДИНАСТІЇ МІН

    ЗАНЕПАД ДИНАСТІЇ МІН
    Занепад Мін став очевидним у зв'язку з посухами, неврожаями, економічною кризою, корупцією, свавіллям чиновників і війною з маньчжурами
  • ПОВСТАННЯ

    Релігійне визвольне повстання у 1796–1804 роках в Китаї часів маньчжурської династії Цін. Організоване китайською амідаїстською таємною сектою «Білий лотос», що виступала проти панування маньчжурів та переслідування інакодумців. Розпочалося 1796 року. Приводом до повстання стала відмова від сплати податків державним чиновникам.1804 року маньчжурська армія династії Цін жорстоко придушила бунтівників, але зазнала великих втрат.
  • Period: to

    ТАЙПІНСЬКЕ ПОВСТАННЯ

    Повстанці проголосили створення незалежної китайської Тайпі́нської держа́ви. На знак непокори маньчжурам, тайпіни носили довге волосся замість довгої коси, яка передбачалася для всіх верств населення законом. Неспроможність маньчжурів швидко придушити повстання перші роки, а також невдачі на фронтах Другої опіумної війни, викликали низку повстань проти цінського режиму в інших частинах імперії.1864 року Тайпінське повстання було жорстоко придушене. В ході воєн загинуло від 20 до 30 млн осіб.
  • ПЕРША ОПІУМНА ВІЙНА

    ПЕРША ОПІУМНА ВІЙНА
    Користуючись ослабленням Китаю в період Тайпінського повстання, Велика Британія вирішила розширити свої позиції в Китаї. У червні 1858 Велика Британія і Французька імперія змусили Китай підписати Тяньцзінські договори. Через рік Велика Британія і Франція спровокували нову війну, внаслідок якої Китай 1860 підписав Пекінські договори.
  • ПОЧАТОК ЯПОНО—КИТАЙСЬКОЇ ВІЙНИ

    ПОЧАТОК ЯПОНО—КИТАЙСЬКОЇ ВІЙНИ
    Японський флот без оголошення війни почав воєнні дії проти морських сил китайської імперії Цін. У ході війни перевага японської армії та флоту привела до великих поразок Китаю на суші і на морі. 17 квітня 1895 року в Сімоносекі представники Японії й Цінського Китаю підписали принизливий для останнього мирний договір.