Coloured robot design 1148 9

Ipari forradalom 4.0

  • Előzmény

    Előzmény
    Az első elektronikus számítógép feltalálása, az ENIAC megalkotása.
    http://users.atw.hu/blamk/szmtgp.htm
  • Előzmények II.

    Előzmények II.
    Az ipari termelés során egyre többet kezdték használni ezeket a számítógépeket, valamint a digitális technológiát.
    https://systemfarmer.hu/2016/10/negyedik-ipari-forradalom-vagy-csak-ipar-4-0/#
  • Előzmények III.

    Előzmények III.
    Az ARPA, az Internet "elődjének" tartott katonai hálózati rendszer megalkotása.
    http://erettsegi.com/tetelek/informatika/az-internet-tortenete/
  • Előzmények IV.

    Előzmények IV.
    A számítógépek általánossá váltak a háztartásokban, internettel összekapcsolva.
    https://systemfarmer.hu/2016/10/negyedik-ipari-forradalom-vagy-csak-ipar-4-0/#
  • A kifejezés megalkotása

    A kifejezés megalkotása
    A negyedik ipari forradalom kifejezést először a német kormány használta 2011-ben és általánosságban a robotika fejlődését, az IoT-t (Internet of Things, magyarul a Dolgok Internete) és a felhő technológiák terjedését értjük alatta.
    https://systemfarmer.hu/2016/10/negyedik-ipari-forradalom-vagy-csak-ipar-4-0/#
  • Az input felhasználás változása- 3D nyomtatás

    Az input felhasználás változása- 3D nyomtatás
    Az étel/tárgy nyomtatása mára már a kutatók körében bevetté vált. A napokban volt egy cikk, ahol már házat is nyomtattak. (http://www.femina.hu/otthon/3d-nyomtatott-haz)
    Itt az input anyagok megváltoznak: a nyersanyagokat szintetikus anyagok váltják fel, például az ételek esetében aromás zselé.
    https://www.youtube.com/watch?v=YoxkvwpFdJU&feature=youtu.be
    A termelőeszközök digitálisak lesznek, modernebbek, a munkaerőt pedig robotok váltják fel. (kivéve a programozásnál és a gépkezelésnél)
  • A munkaerőkérdés és a technológia fejlődés

    A munkaerőkérdés és a technológia fejlődés
    A munkaerő kérdés már az előző dián boncolgattam és a következőben is fogom, de egy összegző választ itt nyújtok. Nemrég a gépek kezeléséhez még elengedhetetlenek voltak az emberek, azonban egyre önállóbak lesznek azok. Már most is gyakran találkozunk olyannal, amikor emberi munkaerőre nincsen szükség egy feladat elvégzéséhez, de a jövőben a munkaerő és a termelési eszköz valószínűleg eggyé fog válni.
    A következő dián ennek a gazdasági problémáját fogom feszegetni.
  • Gépiesítés hatása

    Gépiesítés hatása
    Már napjainkban is, az emberi munkaerőt gyakran helyettesítik gépek. (pl.:önkiszolgáló kasszák, 4-es metróban nincs vezető.)A gépek kezeléséhez egyre kevésbé szükséges az ember, így egyre többen válnak munkanélkülivé.Bill Gates-nek ezért az az ötlete támadt, hogy a gépeket is adóztatni kéne.(olvastam már olyat is, hogy szerinte fizetni kéne a robotoknak)->ezáltal a robotok nem jutnának előnyhöz http://www.biztositasiszemle.hu/cikk/nemzetkozihirek/eu/adot_vetne_ki_a_robotokra_bill_gates.6363.html
  • A kérdés szociológiai szempontból

    A kérdés szociológiai szempontból
    Az emberek a digitalizálódás hatására egyre kevesebb időt szentelnek a személyes kontaktra, például gyakori, hogy miközben valakivel beszélgetünk, másokkal chatelünk. Ennek következtében az emberek egymáshoz való viszonya is meg fog változni. Az emberek folyamatosan elérhetőek, szinte nincs "egyedül" eltöltött idejük.
    Az újabb innovációk hatására várhatóan ez a tendencia fokozódni fog.
  • Ipari forradalom 4.0

    Ipari forradalom 4.0
    Már nemcsak a termelésben segítenek ezek a technikai előrelépések, de mára már a szórakoztatóipar is átvette ezeket a fejlesztéseket.
  • Az ipari forradalom 4.0 értelmezése

    Az ipari forradalom 4.0 értelmezése
    A címben látható fogalmat a technológiai innováció hozza létre. Az ipar 4.0 egy olyan koncepció, amely az újkeletű forradalom kihívásaira ad válaszokat, mégpedig elsősorban az ipari folyamatok teljes digitalizációjával. De nem csupán a technológia térhódításáról van szó, hanem az üzleti folyamatok paradigmaváltásáról is.
    http://www.vg.hu/penzugy/befektetes/kozeledik-az-uj-ipari-forradalom-475852
  • Lehetséges jövőkép?

    Lehetséges jövőkép?
    Etikai kérdésnek minősül az is, hogy már az előbb említett okoseszközök segítségével nyomon lehet követni, hogy az ember mikor hol jár. A jövővel kapcsolatban olyan utópiák/jóslatok is vannak, hogy az emberekbe chipeket tesznek.
    Ennek persze számos előnye lenne, (pl.: mesterségesen adatokat beletáplálni az emberekbe, így lenne egy "lexikon" az agyunkban, amit nem kéne megtanulni) azonban ebbe etikailag, jogilag bele lehetne kötni. (személyiségi jogok)
    Forrás: Hihetetlen Magazin