Steve jobs headshot 2010 crop.jpg

Історія Apple

 • Перший комп'ютер

  Перший комп'ютер
  Зібрали в середині 1970-х свій перший персональний комп'ютер — Apple I. Продаж розпочався в липні 1976 року за ціною 666,66 $.«Apple I» був не першим комп'ютером, який програмувався. Право першості належало комп'ютеру Altair 8800, який був створений аматором і розповсюджувався через каталоги у 1974 році. Однак, Альтаїр не був технічно кваліфікований як «персональний комп'ютер», оскільки не давав можливості накопичувати та викликати дані за допомогою програм користувача.
 • Заснування Apple

  Заснування Apple
  Apple заснована в Каліфорнії 1 квітня 1976 року Стівом Джобсом, Стівом Возняком та Рональдом Вейном.
 • Lisa та Macintosh

  Над Apple Lisa Стів Джобс почав працювати ще в 1978, але був виключений із колективу через боротьбу й прийняв дешевий комп'ютерний проект Джефа Рескіна, Macintosh. У 1983 гонку виграла Lisa, але через високу ціну її виробництво зупинилося.
 • Новий 32-розрядний комп'ютер

  В 1984 році, фірма Apple вперше представила новий 32-розрядний комп'ютер Macintosh, перший комерційно успішний персональний комп'ютер, що базувався на графічному інтерфейсі та використовував мишу замість інтерфейсу командного рядка.
 • Презентація PowerBook

  Презентація PowerBook
  Вивчивши кілька болісних уроків після випуску Macintosh Portable в 1989, Apple у 1991 презентувало PowerBook, котрий установив сучасну форму та ергономічність ноутбука. Портативний Макінтош був розроблений, щоб бути настільки ж сильним як настільний, важив 17 фунтів і мав 12-годинний акумулятор, продано було менш ніж 100 000 штук.
 • Союз з IBM та Motorola

   Союз з IBM та Motorola
  В 1994 році Apple вступила в союз з IBM та Motorola. Мета полягала у створенні нової комп'ютерної платформи PowerPC Reference Platform, яка буде використовувати апаратне забезпечення IBM і Motorola разом із програмним забезпеченням Apple. Союз сподівався, що PReP залишить PC далеко позаду. В тому ж році Apple випустило Power Macintosh, перший комп'ютер Apple, котрий використовував процесор IBM PowerPC.
 • Заміна президента

  В 1996 році президент Apple Майкл Спиндлер був замінений Ґілом Амеліо. Він проводив багато змін у компанії, включно з масовими тимчасовими звільненнями. Після багатьох невдалих спроб покращити Mac OS, Амеліо хотів купити компанію NeXT та її операційну систему NeXTSTEP. 9 липня 1997 року Ґіл Амеліо був звільнений радою директорів після трирічного спостереження за рекордно-низьким курсом акцій та нанесення фінансових збитків. Почалася реструктуризація виробничої лінії компанії.
 • Створення версії Microsoft Office для Macintosh

  В 1997 році Стів Джобс заявив про створення версії Microsoft Office для Macintosh. 10 листопада 1997 року Apple впровадило онлайн магазин Apple Store, що свідчило про нову виробничу стратегію.
 • Випуск нового комп'ютера

  Випуск нового комп'ютера
  15 серпня 1998 року Apple випустив новий комп'ютер: iMac. Головою колективу дизайнерів iMac був Джонатан Айв, котрий пізніше спроектував iPod та iPhone. iMac показав сучасну технологію та унікальний дизайн. За перші п'ять місяців було продано більше 800 000 машин, що принесло компанії прибутки вперше після 1993 року.
 • Співробітництво з Intel

  Співробітництво з Intel
  На Міжнародній конференції розробників 6 червня 2005 року, Стів Джобс оголосив, що у 2006 році Apple почне виробляти комп'ютери Macintosh з процесорами Intel. 10 січня 2006 року нові MacBook Pro та iMac стали першими комп'ютерами Apple, які використовували процесори Intel Core Duo.
 • СЕО компанії

  СЕО компанії
  З 25 серпня 2011 року СЕО компанії став Тім Кук.
 • Діяльність Apple в Україні

  30 червня 2021 року Apple офіційно відкрила офіс в Україні, у компанії також з’явилася підтримка українською мовою. З цього моменту Apple планує самостійно ввозити техніку в Україну та контролювати магазини офіційних дилерів, які надають послуги компанії в Україні