Компю

«Історія комп’ютера та інших пристроїв».

  • 1993 BCE

    Pentium

    Pentium
    У березні 1993 року фірма Intel оголосила про початок промислових постачань 66- і 60-Мгц версій процесора Pentium. Системи, побудовані на базі Pentium, цілком сумісні з персональними комп'ютерами, що використовують мікропроцесори І8088, i80286, i80386, i486. Нова мікросхема містила біля 3,1 мільйони транзисторів і мала 32-розрядну адресну і 64-розрядну зовнішню шину даних.
  • 1981 BCE

    Поява IBM PC і PC DOS

    Поява IBM PC і PC DOS
    У серпні 1981 року поряд із Apple, Commodore і Atari на ринку з'явилися перші переносні бізнеси-комп'ютери фірми Osborne. Але отут виник ще один конкурент — IBM.
    Білл Гейтс, власник компанії Microsoft, заснував свою першу фірму вже в 14 років, у 19 років перервав навчання в університеті, щоб стати бізнесменом, і через 5 років мав світову монополію на операційну систему MS DOS. Сьогодні Гейтс є одним із багатющих людей Америки.
  • 1978 BCE

    П'яте покоління комп'ютерів.

    П'яте покоління комп'ютерів.
    Створені мінікомп'ютери, такі як PDP-11 фірми Digital Equipment Corporation, із відносно невеликими габаритами. Зростала потреба в малих недорогих ЕОМ, що підтримують одне робоче місце - персональних комп'ютерах (PC).
    До кінця 1970-х років обчислювальна машина могла розміститися на звичайному письмовому столі.На початку 1975 року з'явився перший що комерційно поширюється комп'ютер -альтаир"88ОО", що був побудований фірмою MITS на основі мікропроцесора Intel 8080.
  • 1970 BCE

    Четверте покоління комп'ютерів

    Четверте покоління комп'ютерів
    Чіп 4004 виробництва Intel — мікропроцесор, що виконував 60 тис. інструкцій у секунду. Він був розрахований на виконання тільки арифметичних дій і тому в основному був застосований у технічних розрахунках.
    Ядро Єдиної системи складали 7 процесорів, що охоплюють діапазон швидкостей обчислень від декількох тисяч до 2 млн. операцій у секунду, У процесорі були реалізовані операції з фіксованою і плаваючими комами й операції над десятковими числами.
  • 1959 BCE

    Чіп. Третє покоління комп'ютерів

    Чіп. Третє покоління комп'ютерів
    Фірми Fairchild і Texas Instruments представили інтегральні схеми (чіпи), що базувалися на кремнієвій технології. Всі електронні компоненти (транзистори, опори і конденсатори) разом із сполучними провідниками містилися усередину кремнієвої пластинки - чіпа.У такий спосіб швидкість обчислень підвищувалася в десятки разів.Значно зменшилися габарити машин.Так, якщо в 1950 році в машині об'ємом 1 куб.фут (0,028 куб. м)вміщувались 1000 електричних ланцюгів,у 1960 році - 100 тис,то в 1970 році 10 млн.
  • 1955 BCE

    Друге покоління комп'ютерів.

    Друге покоління комп'ютерів.
    З 1955 року транзистори активно впроваджуються при виробництві комп'ютерів. Нові електронні елементи були менші і стабільніші. Вони споживали менше току, і виробництво їх було дешевше. Один транзистор був здатний замінити 40 електронних ламп і при цьому працювати з більшою швидкістю, чим вони. Починають розроблятися обчислювальні програми з програмною мовою. Магнітну стрічку почали використовувати як для введення, так і для виводу інформації.
  • 1951 BCE

    Перша масова модель комп'ютера

    Перша масова модель комп'ютера
    жон Маушлі і Дж. Преспер Зеккерт заснували компанію, що приступила до розробки комп'ютерів із збереженою програмою. У 1951 році вони створили машину UNIVAC (Universal Automatic Computer — універсальна автоматична обчислювальна машина). Таким чином, UNIVAC став першим серійним комп'ютером. Крім того, це був перший комп'ютер, у якому замість перфолент і карт використовувалася магнітна стрічка, і він вільно обробляв як цифрову, так і символьну інформацію.
  • 1950 BCE

    ЕОМ — МЕСМ

    ЕОМ — МЕСМ
    В Києві під керівництвом академіка Лебедєва була створена перша в континентальній Європі ЕОМ — МЕСМ.
  • 1946 BCE

    Машина ENIAC

     Машина ENIAC
    Cтворення першої універсальної електронної цифрової обчислювальної машини ENIAC.
  • 1944 BCE

    Обчислювальна машина Z4.

    Обчислювальна машина Z4.
    Конрад Цузе розробив ще більш швидку обчислювальну машину Z4.
  • 1943 BCE

    Американська обчислювальна машина Марк I,

    Американська обчислювальна машина Марк I,
    Успішні випробування пройшла перша американська обчислювальна машина Марк I, призначена для виконання складних балістичних розрахунків ВМФ США.
  • 1943 BCE

    Машина спеціального призначення «Колосс»

    Машина спеціального призначення «Колосс»
    Запрацювала англійська обчислювальна машина спеціального призначення «Колосс». Машина працювала над розшифровкою секретних кодів нацистської Німеччини.
  • 1942 BCE

    перша в США електронна цифрова обчислювальна машина

    перша в США електронна цифрова обчислювальна машина
    в Університеті штату Айова (англ. Iowa State University) Джон Атанасов (англ. John Atanasoff) та його аспірант Кліффорд Беррі (англ. Clifford Berry) створили (а точніше — розробили та почали монтувати) першу в США електронну цифрову обчислювальну машину (англ. Atanasoff-Berry Computer — ABC (обчислювальна машина)). Хоча ця машина так і не була завершена (Атанасов пішов у діючу армію), вона, як пишуть історики, мала великий вплив на Джона Моклі, який створив через два роки першу ЕОМ ENIAC.
  • 1941 BCE

    Обчислювальна машина Z3

     Обчислювальна машина Z3
    Конрад Цузе створює обчислювальну машину Z3, що мала всі властивості сучасного комп'ютера.