Ib 427713 index

Історія комп’ютера та інших пристроїв

  • 1990 BCE

    П'яте покоління

    П'яте покоління
    Над великомасштабні інтегровані пристрої,розвиток середовищ візуального програмування і технологій використання машин у мережі,повернення до багатокористувацького підходу, але за новим принципом: один сервер – багато клієнтів.
  • 1970 BCE

    Четверте покоління

    Четверте покоління
    Зменшувались габарити дискретних електронних компонентів. Основною технологією збірки став багатошаровий друкований монтаж. Це дозволило розробити дешевші ЕОМ з великою оперативною пам'яттю. Вартість одного байта пам'яті і однієї машинної операції значно знизилась. Але витрати на програмування майже не скоротились, оскільки на перший план вийшло завдання економії людських, а не машинних ресурсів.
  • 1965 BCE

    Третє покоління

    Третє покоління
    Найголовніше — з'явилась можливість створення малогабаритних, надійних, дешевих машин — мініЕОМ. МініЕОМ спочатку призначались для заміни апаратно-реалізованих контролерів у контурах управління різних об'єктів і процесів (зокрема ЕОМ).
  • 1960 BCE

    Друге покоління

    Друге покоління
    У порівнянні з попереднім поколінням значно зменшились габарити і енерговитрати, зросла надійність. Зросли також швидкодія (приблизно 500 тисяч операцій за секунду) і обсяг оперативної пам'яті (16-32 Кб).
  • 1950 BCE

    Перша радянська ЕОМ

    Перша радянська ЕОМ
    В 1950 році в Києві під керівництвом академіка Лебедєва була створена перша в континентальній Європі ЕОМ — МЕСМ.
  • 1949 BCE

    Функціональний принцип комп'ютера

    Функціональний принцип комп'ютера
    Нейман дав наступний опис функціонального принципу комп'ютера: В ньому є процесор, що прямо зв'язаний із пам'яттю, де дані і (або) програма знаходяться напоготові для обробки. І вони обробляються в процесорі друг за другом".
  • 1948 BCE

    Транзистор

    Транзистор
    Транзистори виявилися здатними виконувати всі ті функції, що до цього виконували електронні лампи. Але при цьому вони займали істотно менший об’єм і споживали значно менше електроенергії.
  • 1943 BCE

    Пристрій із частковим програмним керуванням

    Пристрій із частковим програмним керуванням
    Цей пристрій одержав назву Mark 1 і став першим у світі цифровим комп'ютером, здатним сприймати вхідні дані, закодовані за допомогою перфокарт або перфолент.
  • 1942 BCE

    Електронна лампа

    Електронна лампа
    З цього року почали частіше застосовуватися електронні лампи як для збереження, так і для обробки даних. Це дозволило збільшити швидкість роботи машин у тисячу разів.
  • 1941 BCE

    Комп'ютер першого покоління "на реле"

    Комп'ютер першого покоління "на реле"
    Числа можна було „записати" у пам'ять і "зчитати" відтіля за допомогою електричних сигналів, що проходили через реле.