Життя Стіва Джобса

 • День народження

  День народження
  Стівен Пол Джобс народився 24 лютого 1955 року в Сан-Франциско, штат Каліфорнія в родині Абдульфатах Джандалі та Джоанн Шибл (17-річна студентка). Одразу після народження Стів був відданий на усиновлення Полом та Кларою Джобс. Клара працювала в бухгалтерській фірмі, а Пол Джобс був механіком у компанії, що виробляла лазерні установки. Коли Джобсу було п'ять, сім'я переїхала у містечко Маунтин-В'ю, розташоване у самому центрі Кремнієвої долини
 • Знайомство зі Стівом Возняком

  Одного разу 12-річний Стів зателефонував голові компанії Hewlett-Packard Вільямові Г'юлету і попросив деталі, що були необхідні йому для складання якогось приладу. Поспілкувавшись з хлопчиком, Вільям вислав йому все необхідне і запросив у свою фірму попрацювати на канікулах. Під час роботи в Hewlett-Packard Джобс познайомився зі Стівом Возняком.
 • Завершення школи

  Закінчивши середню школу 1972 року, Стівен Джобс вступив до Рід-Коледж (Reed College) в Орегоні, але вже за 6 місяців покинув навчання. Юний Джобс продовжував жити в гуртожитку в кімнатах своїх друзів, бо не мав іншого житла. Займався на курсах каліграфії, що в майбутньому назвав основою для створення красивих фірмових шрифтів Apple. Щоб якось прожити, він здавав пляшки й ходив на безкоштовні недільні обіди до кришнаїтського храму.
 • Занурення у релігію

  У 1975 році разом із другом із Рід-Коледжу (і, пізніше, першим співробітником Apple) Даніелем Коттке у пошуках духовного просвітлення поїхав до Індії, де хотів відвідати вайшнавського гуру Німу Каролі Бабу в його ашрамі у Вріндавані. Із Індії Джобс повернувся буддистом із поголеною головою і у традиційному індійському одязі. Протягом цього часу Джобс експериментував із психоделіками, назвавши свій досвід з ЛСД «однією із двох чи трьох найважливіших речей, які він робив у своєму житті».
 • Заснування компанії Apple

  Заснування компанії Apple
  У 20-річному віці — 1 квітня 1976 року — разом зі Стівом Возняком заснував компанію Apple Computer, яка займалася виробництвом комп'ютерів власної конструкції. Офіційно компанія була зареєстрована на початку 1977 року. Автором більшості розробок був Возняк, тоді як Джобс виступав маркетологом. Компанія Apple була створена в гаражі, на прикладі багатьох американських комп'ютерних компаній того часу, що намагалися протистояти комп'ютерному гіганту IBM.
 • Джобс займає місце виконачвого директора компанії Apple

  Джобс став виконавчим директором Apple в 1981 році. Протягом багатьох років він не обіймав жодної керівної посади в компанії, хоча мав у своїх руках усю повноту влади. Прибуток Джобса тоді становив 486 млн доларів США. 24 січня 1984 року на щорічному зібранні акціонерів Apple емоційний Джобс представив аудиторії Macintosh, який став першим комерційно-успішним комп'ютером з графічним інтерфейсом користувача.
 • Звільнення з власної компанії

   1985 року Стів Джобс був звільнений з власної ж компанії за рішенням ради директорів Apple Computer. Того ж року він заснував компанію NeXT, що спеціалізувалась в сфері створення апаратного забезпечення і робочих станцій
 • Створення компанії Pixar

  В 1986 році Джобс став одним із засновників анімаційної студії Pixar, створивши її на базі викупленого у режисера «Зоряних воєн» Джорджа Лукаса підрозділу його кіноімперії. Компанія Pixar створила перший у світі комп’ютерний анімаційний фільм «Історія іграшок» і на сьогодні є однією з найуспішніших анімаційних студій світу.
 • Повернення до Apple

  Стів Джобс у 1997 році повернувся до Apple. Спочатку на посаді тимчасового директора, а з 2000 року – повноправного керівника. Були закриті кілька збиткових напрямків і успішно завершена робота над новим комп’ютером iMac, після чого справи компанії стрімко пішли в гору.
 • Перший Ipod

  Перший Ipod
  2001 року Джобс представив перший плеєр iPod. Через кілька років продаж iPod став основним джерелом доходу компанії. Під керівництвом Джобса Apple суттєво зміцнила свої позиції на ринку персональних комп’ютерів.
 • Продаж перших Iphone

  Продаж перших Iphone
  2007 року почалися продажі мобільного телефону iPhone.
 • Операція з пересадки печінки

  У квітні 2009 року Джобс переніс пересадку печінки.
 • Смерть

  5 жовтня 2011 року, після тривалої хвороби у віці 56 років, співзасновник корпорації Apple Стів Джобс помер. Співчуття та сум з приводу його смерті того ж дня публічно озвучили президент США Барак Обама з дружиною, засновник Майкрософт Біл Гейтс, засновник Фейсбук Марк Цукерберг, засновники Гугл Сергій Брін та інші.