-
Felesleg->Csere->Terméket termékre
Pl. (kagyló, kő, bors, stb.) -
Arany, ezüst
-
I. István király indította el
-
Először Kínában, később Európában, Stockholm-ban jelent meg
-
Mátyás király nevéhez fűződik
-
Mária Terézia idején
-
Biztosítani kellett az állami kiadásokhoz a megfelelő pénzalapot, és létre kellett hozni a független magyar hiteléletet és pénzkibocsátást
-
Belső értékkel nem bíró pénz. Mesterséges, teremtett pénz
-
Új valuta megjelenése, a pengő
-
A horvát kétkunás érme és a magyar tízforintos érme súlyra, alakra hasonló, emiatt a horvátországi parkolóautomaták összetévesztik őket. A horvát parkolási cég vezetőjének elmondása szerint többször találnak ilyen magyar érméket az automatákban.
-
Egy olyan készpénzfizetést helyettesítő eszköz, amelyet a bank ad(hat) a nála számlát vezető ügyfeleinek
-
Világszerte 175 millióan használnak az euróhoz kötött pénznemeket, ebből 150 millióan Afrikában.
-
Jelenleg is kriptovaluták százai léteznek, legtöbbjük a Bitcoinhoz nagyon hasonlatos vagy abból levezethető. A kriptovaluta rendszeren belül a biztonságosságot, az integritást, a főkönyvek egyensúlyát egy közösség, az úgynevezett „bányászok” tartják fenn.