Ljapis lyapisy vesna03

Історія гурту "Ляпис Трубецкой"

 • Створення гурту

  Створення гурту
  Дав свій перший концерт на фестивалі "Три кольори" в Мінську. Лідером із самого початку став студент Інституту культури Сергій Міхалок. Учасники гурту «Ляпис Трубецкой» збиралися разом здебільшого на концертах. Перехід гурту від «віртуального» існування до «реального» стався після першого серйозного виступу гурту на "Фестивалі музичних меншин" у Мінську.
 • Перший запис виступу

  Перший запис виступу
  Успіх концерту навів на думку про випуск касети. У результаті було зроблено запис виступу в «"Альтернативному театрі» під час «Рок абонемента", який вийшов в Білорусі в 1995 році під назвою "Любови капец! — Live '95» (не плутати зі збіркою 1998).
  Перший тираж касети склав близько 100 штук, з яких продано було лише двадцять (пізніше, на хвилі успіху «Ранетого серця», вона була перевидана).
 • Альбом "Ранетое сердце"

  Альбом "Ранетое сердце"
  Приблизно в цей час групу посилили Єгор Дриндін (труба), Віталій Дроздов (скрипка, вокал), Павло Кузюковіч (валторна) та Олександр Ролу (гітара, пішов через півроку). Результатом став альбом «Ранетое сердце», офіційно представлений 21 червня 1996 році на «святі музики» в мінському парку Горького. Продажі «Ранетого серця» побили всі білоруські рекорди. За різними оцінками (касети видавали всі, хто завгодно, і точної цифри ніхто не знає) тираж склав від 20 до 30 тисяч примірників.
 • Альбом "Ты кинута"

  Альбом "Ты кинута"
  У лютому 1998 в Москві виходить записаний ще в 1997 «Ты кинула» з половиною старих і половиною нових пісень. Під час його запису з колективу йдуть Олег Ладо і Віталій Дроздов. Першого спочатку в якості сесійного музики замінює Валерій Башков, але трохи пізніше повертається бас-гітарист першого складу Дмитро Свиридович. На місце Дроздова приходить другий вокаліст Павло Булатніков (колишній учасник мінського дуету «Ліцей»).
 • Альбом "Красота"

  Альбом "Красота"
  Альбом «Красота» виходить в травні 1999, і музиканти знову починають активну гастрольну діяльність, значне місце в якому займає участь у неполітичній частині туру "Так!" У вересні-жовтні. Восени починається підготовка нового матеріалу. Перша пісня "Виноградна лоза" записується в Мінську на студії "Mezzo Forte" у вересні і зводиться у Франції англійським продюсером Віктором Пендлбери.
 • Альбом "Тяжкий

  Альбом "Тяжкий
  У січні 2000 в Мінську на студії Білоруського телебачення записується новий альбом під назвою «Тяжкий». Під час запису диска в якості запрошеного музиканта був Іван Галушко (тромбон), який через декілька місяців вливається до складу гурту в якості третього учасника духової секції (Я. Дриндін - труба, П. Кузюковіч - тромбон). «Ляпис» підписує контракт з провідною російською рекорд-компанією Real Records, яка 15 травня того ж року випускає їх новий альбом.
 • Альбом "Юность"

  Альбом "Юность"
  У вересні вийшов альбом «Юність» - найуспішніша платівка з часів «Краси».
  Тим часом на початку 2001 року на зміну Дмитру Свиридовичу прийшов Олексій Зайцев (бас-гітара), а рік потому групу покинув ще один учасник першого складу - Олексій Любавін (ударні). Місце за барабанами зайняв Олександр Сторожук.
 • Альбом "Золотые яйцы"

  Альбом "Золотые яйцы"
  Результатом майже року роботи став альбом «Золотые яйцы» (квітень 2004), звучання якого було помітно більше "незалежним", з досить сильним впливом ска та реггі. До часу його випуску було знято два відеокліпи. Перший, на пісню «Раїнька», став самою невдалою роботою Ігоря Пашкевича. Другий, виконаний в техніці пластилінової анімації зняли брати Сидоруки.
  До виходу альбому Сергій Міхалок змінює свій зовнішній вигляд.
 • Альбом "Мужчины не плачут. Песни для кино"

  Альбом "Мужчины не плачут. Песни для кино"
  У 2004 - 2006 роках «Ляпис Трубецкой» активно займався саундтреками. Команда записала музику до серіалу "Чоловіки не плачуть» та фільму «Останній забій» (обидва зняті російським режисером Сергієм Бобровим). Результатом став збірний альбом «Мужчины не плачут. Песни для кино», більшість пісень якого були записані у форматі напів-акустичного бенду з акордеоном. Він вийшов в березні 2006.
 • Альбом "Капитал"

  Альбом "Капитал"
  Альбом «Капитал» вийшов в кінці квітня 2007 і став новим витком у творчості колективу. Його російська презентація відбулася 1 травня в Москві, українська - 17 травня в Києві, а білоруси змогли побачити нову програму 2 червня у Бобруйську.
 • Альбом "Грай"

  Альбом "Грай"
  Наприкінці серпня 2013 року група оголосила про вихід першого білоруськомовного альбому-збірки під назвою «Грай». До нього увійде 12 композицій, написаних і записаних за останні 10 років, в тому числі 2 абсолютно нові треки. Але при цьому проект розрахований аж ніяк не тільки на Білорусь і білоруську аудиторію. Концертна презентація проекту відбудеться 30 листопада у Вільнюсі.
 • Оголошення про розпад гурту

  Оголошення про розпад гурту
  За повідомленням Михалка , група « Ляпіс Трубецкой » буде розпущена 1 вересня, відразу ж після того , як відіграє свій весняно-літній тур.