Rahvuslikud suhted 1930ndatel

  • Period: to

    Jaapan tungib Mandžuuriasse

    MJaapan tungib Hiinasse ja okupeerib Hiinale kuuluva Mandzuuria. Loodi Mandžukuo riik, mis sõltus Jaapanist. Jaapan lahkub Rahvasteliidust 1933, hakkab valmistuma Aasia vallutuseks.
  • Desarmeerimiskonverents

    Konverents sai läbi aastal 1934 ja seal osales 61 riiki ja see toimus Genfis.Vähendati relvajõude nii palju et neid ei saaks rakendada teiste riikide ründamiseks. Kokkuleppeid ei saavutatud. Riigid hakkasid sõlmima kahepoolseid lepinguid
  • Itaalia tungib Etioopiasse

    Itaalia tungib Etioopiasse
    1. aasta sügisel tungisid fašistliku Itaalia väed Etioopiasse. Ametlikult ei tunnustanud Rahvasteliit Etioopiat Itaalia osana, vaid pidas seda jätkuvalt Rahvasteliidu iseseisvaks liikmeks. Itaalia ei olnud sellega nõus ja lahkus Rahvasteliidust.
  • Inglise-Saksa mereväe leping

    Inglise-Saksa mereväeleping - Leping, mis tühistas senised Saksamaa laevastikku piiranud piirangud ning Saksamaa sai sellega loa omale laevastik luua. See aitas üsnagi II MS puhkemisele kaasa, sest nii sai Saksamaa sõjaline tugevus n.ö „otsa lahti“.
  • Üldine sõjaväekohustus Saksamaal

    Üldine sõjaväekohustus Saksamaal
    Senise 100 000 armee asemele hakati looma üle miljoni-mehelist Wehrmacht`i. Saksa sõjaväe tunnuseks oli stiliseeritud Raudristi versioon, mis oli esmalt ilmunud lennukite ja tankide markeeringuna Esimese maailmasõja lõpus.
  • Saksamaa viis väed Reini demiltariseeritud tsooni

    Keelati omada: suuri sõjalaevu, allveelaevu, lahingulennukeid ning raskeid kahureid ja tanke. Oli lubatud pidada vaid 100000 elukutselist sõdurit. Sõja kaotaja pidi samuti tasuma tekitatud kahju
  • Saksa-Jaapani antikomiternipakt

    Antikomiterni pakt on Saksa ja Jaapani kokkulepe, mis nägi ette võitlust Komiterni vastu
  • Hispaania kodusõda

    Hispaania kodusõda
    Hispaania kodusõda oli juulist 1936 aprillini 1939 toimunud konflikt Teises Hispaania Vabariigis parempoolsete natsionalistide, keda juhtis Francisco Franco, ja vasakpoolsete rühmituste vahel. Franco oli just kukutanud vabariigi ja kehtestanud diktatuuri. Sõda oli poliitiliste, majanduslike ja kultuuriliste erinevuste tulemus, mida kirjanik Antonio Machado iseloomustas kui kahte Hispaaniat.
  • Berliin- Rooma telg

    http://www.youtube.com/watch?v=6AbIVgp7cC8' >Hitler & Mussolini : The Rome-Berlin Axis (By Brice) Sõjalis-poliitiline liit Saksamaa ja Itaalia vahel.
  • Itaalia ühineb antikomiternipaktiga

    Itaalia ühines antikominterni paktiga
  • Anšluss

    Anšluss
    Austria liitmine saksamaaga
  • Müncheni konverents

    Suurbritannia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Itaalia nõudsid, et Tšehhoslovakkia loovutaks Saksamaale sudeedisakslastega asustatud alad. Nii lootsid liitlased ära hoida sõja puhkemise. http://www.youtube.com/watch?v=b211IGS71Fs
  • Tsehhoslovakkia likvideerimine

    Tšehhoslovakkia likvideerimine viidi lõpule 1939.a. kevadel, kui suurem osa esialgu alles jäänud territooriumist liideti Saksamaaga; ülejäänust moodustati Slovakkia nukuriik või anti jupikesi teistele naabritele.
  • Teraspakt

    Teraspakt tuntud ka kui Itaalia ja Saksamaa-vaheline sõpruse ja liitlusepakt ja Berliini-Rooma telg, oli Itaalia ja Saksamaa vahel 22. mail 1939 sõlmitud leping.
    Lepingule kirjutasid alla Galeazzo Ciano (Itaalia eest) ja Joachim von Ribbentrop (Saksamaa eest).
  • MRP

    Mittekallaletungileping Saksamaa ja Nõukogude Sotsialistlike Vabariikide Liidu vahel ehk Molotovi-Ribbentropi pakt oli mittekallaletungileping Saksa Riigi ja NSV Liidu vahel, millele kirjutasid Moskvas 23. augustil 1939 alla NSV Liidu valitsuse volitusel NSV Liidu välisasjade rahvakomissar Vjatšeslav Molotov ja Saksa valitsuse nimel Saksa Riigi välisminister Joachim von Ribbentrop. http://www.youtube.com/watch?v=QPpQ0MNm4go
  • Kolmikpakt

    Kolmikpakt oli Jaapani, Saksamaa ja Itaalia vaheline pakt, mis sõlmiti 27. septembril 1940. aastal Berliinis.
    Sellele kirjutasid alla Jaapani saadik Saksamaal Saburo Kurusu, Saksamaa juht Adolf Hitler ja Itaalia välisminister Galeazzo Ciano.
    20. novembril 1940 liitus paktiga Ungari, 23. novembril 1941 Rumeenia ja 1. märtsil 1941 Bulgaaria.
    Kolmikpaktiga liitunud riike nimetatakse Teljeriikideks.