Mūzikas attīstība

By Psevd
  • 776 BCE

    Senā grieķija

    Muzikālā izglītība tika uzskatīta par svarīgu cilvēka dvēseles attīstībai. Mūziķiem un dziedātājiem bija ievērojama loma grieķu teātrī. Tiek uzskatīts, ka tieši senajā Grieķijā mūzika sasniedza savu kulmināciju antīkās pasaules kultūrā. Pats vārds "mūzika" ir sengrieķu izcelsmes.
  • Period: 1400 to

    Renesanse

    Venēcijā aptuveni no 1534. līdz aptuveni 1600. gadam atrodas iespaidīgs polihorāls ar attīstītu stilu, kas deva Eiropai dažas no lielākajām, skanīgākajām melodijām, kas bija līdz tam laikam, ar vairākiem dziedātāju, pūtēju un stīgu koriem dažādās telpiskās vietās. San Marco Di Venezia bazilikā
  • Period: to

    Baroks

    Spēcīgi attīstījušies tādi jēdzieni kā mūzikas teorija, diatoniskā tonalitāte, imitējošais kontrapunkts. Muzikālais ornaments ir kļuvis ļoti izsmalcināts, mūzikas notācija ir ļoti mainījusies, un attīstījušies instrumentu spēles veidi. Paplašinājušās žanru robežas, augusi muzikālo darbu izpildes sarežģītība, parādījies tāds kompozīcijas veids kā opera. Liels skaits mūzikas terminu un jēdzienu no baroka laikmeta tiek lietoti arī mūsdienās.
  • Period: to

    Klasicisms

    Tieši šajā periodā beidzot veidojās sonātes forma, kuras pamatā bija divu kontrastējošu tēmu attīstība un pretnostatījums, un tika noteikts sonātes un simfonijas daļu klasiskais sastāvs. Klasicisma periodā parādījās stīgu kvartets, kas sastāvēja no divām vijolēm, alts un čella, un orķestra sastāvs ievērojami paplašinājās..
  • Period: to

    Romantisms

    Mūzikā romantisms veidojās 20. gadsimta 20. gados. un saglabāja savu nozīmi līdz 20. gadsimta sākumam. Romantisma vadošais princips ir ikdienas dzīves un sapņu, ikdienas eksistences un mākslinieka radošās iztēles radītās augstākās ideālās pasaules asā pretnostatījums.
    Sākotnēji romantisms darbojās kā principiāls klasicisma pretinieks. Senajam ideālam pretojās viduslaiku māksla, tālas eksotiskās valstis. Romantisms atklāja tautas mākslas dārgumus – dziesmas, pasakas, leģendas.
  • Period: to

    Modernisms

    1. gadsimts ir laiks, kad tehnoloģijas mainīja pasauli. Mūzika kā cilvēka dzīves neatņemama sastāvdaļa ir piedzīvojusi arī globālas pārmaiņas. Komponisti apgāza daudzus pagātnes mūzikas likumus un atrada jaunas, drosmīgas tēmas un jaunus veidus, kā tos izteikt.