Ajatelg Anett

 • Microsoft

  Microsoft
  Microsoft
  Microsoft on asutatud Bill Gatesi ja Paul Alleni poolt. 2005. aastal oli ettevõtte käive 39,79 miljardit USA dollarit. Paul Allen ja Bill Gates olid lapsepõlvesõbrad, kellel oli ühine huvi arvutite vastu. Ametlikult asutati Microsoft 4.aprillil 1975. Operatsioonisüsteemidega hakkas ettevõtte tegelema 1980.aastal, lastes välja oma Unixi versioon nimega Xenix. Alates 2003.aastast laiendas Microsoft oma tegevust Eestisse.
 • Apple

  Apple
  [Apple] (www.apple.com)
  Apple'i asutasid 1. aprillil 1976 Steve Jobs, Steve Wozniak ja Ronald Wayne, et müüa personaalarvutit Apple I. Need arvutid oli Wozniak käsitsi ehitatanud.Komplekti kuulus emaplaat, protsessor ja muutmälu. Apple I hakati müüma 1976. aasta juulis, see maksis siis 666,66 dollarit. 2013.aastal oli Apples töötajaid üle 80 000.
 • Skype

  Skype
  Skype
  Skype on IP-kõnedel põhinev internetitelefoni P2P-võrgustik, mille programmi autoriteks Jaan Tallinn, Ahti Heinla, ja Priit Kasesalu.Ettevõtte rajajad on rootslane Niklas Zennström ja taanlane Janus Friis, kes asutasid 2003. aastal ettevõtte. Kaks aastat hiljem müüsid ettevõtte 2,6 miljardi dollari eest eBayle. Zennströmil ja Friisil oli 14 protsenti Skype’i aktsiaid.10. mail 2011 kinnitas Microsoft, et ostab Skype'i 8,5 miljardi dollari eest.
 • Youtube

  Youtube
  Youtube
  YouTube on veebisait, kuhu kasutajad saavad videoid üles laadida, jagada ja vaadata. Veebisaidi omanikuks on Alphabet Inc. – sama firma, kellele kuulub ka Google.
  YouTube'i asutasid kolm endist PayPali töötajat Steve Chen, Chad Hurley ja Jawed Karim 2005. aasta veebruaris.YouTube'i esimene peakontor asus pizzeria ja Jaapani restorani ülakorrusel.Skype'i peakorter asub Luksemburgis, kontorid on Londonis, Tallinnas, Tartus, Prahas ja San Joses.
 • Minu sünnipäev

  Minu sünnipäev
  Minu sünnipäev oli 17. juunil 2005. Sündisin Tallinnas.