139679

WWW Services Evolution

  • Розробка ARPA NET

    Розробка ARPA NET
    Початок розробки ARPANET (Advanced Research Projects Agency Network) в США. ARPANET став попередником сучасного Інтернету.
  • Заснування протоколу TCP/IP

    Заснування протоколу TCP/IP
    ARPANET переходить до використання TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol) — протоколу зв'язку, який у Інтернеті досі.
  • Створення World Wide Web

    Створення World Wide Web
    Створення World Wide Web (WWW) Тімом Бернерсом-Лі, що стало великим кроком у розвитку Інтернету, т.к. WWW став першим веб-браузером.
    1991 рік: перший сайт був створений у Європейській організації ядерних досліджень (CERN).
  • Запуск першої пошукової системи

    Запуск першої пошукової системи
    Запуск першого пошуковика Archie.
  • Перший великий портал. Yahoo

    Перший великий портал. Yahoo
    Створення Yahoo!, першого великого порталу та пошуковика
  • Перший веб-форум. WebEX

    Перший веб-форум. WebEX
    Перший веб-форум було створено у 1994 році на основі програмного забезпечення під назвою WebEx. Цей форум було створено на сайті Teleconferencing Resources Inc. та використовувався для спілкування між користувачами з питань, пов'язаних із технологією відеоконференцій. Протягом наступних років форуми стали популярними в усьому світі, і існує безліч різноманітних форумів з найрізноманітніших тем та інтересів, які продовжують розвиватися та удосконалюватись до сьогодні.
  • Онлайн маркетплейси. Amazon

    Онлайн маркетплейси. Amazon
    Amazon розширив свій асортимент, включивши до нього різні товари та послуги, і став одним із найбільших інтернет-магазинів у світі. З того часу багато компаній створили свої маркетплейси, включаючи такі відомі платформи, як Etsy, Airbnb, Uber та інші. Маркетплейси стали популярними у всьому світі, завдяки своїй зручній та простій моделі роботи, яка дозволяє користувачам швидко та легко купити чи продати товари чи послуги в інтернеті.
  • Перший браузер. Netscape Navigator

    Перший браузер. Netscape Navigator
    Створення компанії Netscape та випуск першого комерційного браузера Netscape Navigator.
  • Перший мессенджер. ICQ

    Перший мессенджер. ICQ
    Перший месенджер з'явився 1996 року і називався ICQ (I Seek You). ICQ був створений компанією Mirabilis та дозволяв користувачам обмінюватися текстовими повідомленнями в режимі реального часу через Інтернет. Він швидко став популярним і був одним із перших масово використовуваних месенджерів у світі. В даний час існує безліч месенджерів, таких як WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram, Viber, Skype та інші.
  • Перші веб чати

    Перші веб чати
    Перший веб-чат з'явився в 1996 році і називався Java Chat. Він був розроблений програмістом Джеймсом Гослінгом та його командою в рамках проекту Java Technology. Java Chat був першим вебчатом, який використовував технологію Java для створення чату в режимі реального часу. Java Chat дозволяв користувачам обмінюватися текстовими повідомленнями та використовувати різні емодзі. В даний час вебчати залишаються одним з найпопулярніших інструментів для спілкування в режимі реального часу в Інтернеті.
  • Перша глобальна корпорація. Google

    Перша глобальна корпорація. Google
    Створення компанії Google. В майбутньому першої глобальної корпорації.
  • Онлайн енциклопедія. Wikipedia

    Онлайн енциклопедія. Wikipedia
    Запуск онлайн-енциклопедії Wikipedia.
  • Запроваждення CMS. Drupal

    Запроваждення CMS. Drupal
    CMS дозволяє користувачам швидко та легко створювати та публікувати контент на своєму сайті. Вона також дозволяє керувати доступом користувачів до різних розділів сайту, а також керувати дизайном та структурою сайту. CMS має безліч розширень та модулів, які дозволяють користувачам налаштовувати свій сайт під свої потреби.
  • Ера 3G. Мобільний інтернет

    Ера 3G. Мобільний інтернет
    3G була першою мережею, яка дозволяла користувачам обмінюватися даними в мобільних мережах, таких як фотографії та відео, а також забезпечувала швидший доступ до Інтернету та використання програм, таких як електронна пошта та месенджери. Перші мережі 3G були запущені в 2001 році в Японії, а потім у всьому світі. Сьогодні 3G вже не є найсучаснішим стандартом мобільного зв'язку, оскільки існують новіші та швидкі технології, такі як 4G та 5G.
  • Перші фото-обмінники. Picassa

    Перші фото-обмінники. Picassa
    Picasa був популярним серед користувачів Windows і дозволяв їм організовувати свої фотографії на комп'ютері та ділитися ними в Інтернеті.
  • Первая социальная сеть. MySpace

    Первая социальная сеть. MySpace
    Запуск першої популярної соціальної мережі MySpace.
  • Відеодзвінки. Skype

    Відеодзвінки. Skype
    Перший відео-месенджер, що дозволяє користувачам обмінюватися повідомленнями з використанням відеокамери, був створений у 2003 році і називався Skype. Він був розроблений шведськими програмістами Нікласом Зенстремом та Янусом Фрійсом. Skype був першим месенджером, який надавав можливість безкоштовних відеодзвінків в Інтернеті.
  • Блоги. Wordpress

    Блоги. Wordpress
    У 2003 році Метт Малленвег та Майкл Хайменгуей вирішили створити свою власну версію платформи на базі b2/cafelog, яку вони назвали WordPress. WordPress був зроблений відкритим для громадськості і став швидко популярний завдяки своїй простоті та гнучкості. Сьогодні WordPress є найпопулярнішою платформою для створення блогів та сайтів в Інтернеті. Він використовується мільйонами користувачів по всьому світу, а також є основою для багатьох сайтів новин, корпоративних сайтів та онлайн-магазинів.
  • Відеохостінги. YouTube

    Відеохостінги. YouTube
    Перший масовий відеохостинг – це YouTube, який був запущений у 2005 році. Він був заснований троє друзів - Чадом Герлі, Стівом Ченом та Джаведом Карімом. На початковому етапі YouTube був простим сайтом для обміну відеофайлами між друзями, але незабаром став популярним сайтом для завантаження, перегляду та обміну відеоконтентом.
  • Запуск глобальної соціальної мережі. Facebook

    Запуск глобальної соціальної мережі. Facebook
    Facebook був запущений у лютому 2004 року Марком Цукербергом разом із кількома співзасновниками в дорміторії Гарвардського університету. Спочатку Facebook був доступний тільки для студентів Гарварда, але потім швидко розширювався і був доступний для інших університетів і вищих навчальних закладів, а потім для всіх користувачів у 2006 році.
  • Cloud Hosting. AWS

    Cloud Hosting. AWS
    Першим популярним хмарним хостингом став Amazon Web Services (AWS), запущений у 2006 році. AWS пропонує широкий спектр хмарних послуг, включаючи обчислювальні потужності, сховище даних та бази даних, а також інструменти для розробки та розгортання програм. Він швидко став одним із основних гравців у галузі хмарних технологій і в даний час використовується багатьма компаніями по всьому світу.
  • Мобільні застосунки. IOS

    Мобільні застосунки. IOS
    Запуск першого iPhone від компанії Apple. IOS та впровадження мобільних додатків
  • Запуск стрімінгового відео. Netflix

    Запуск стрімінгового відео. Netflix
    У 2007 році Netflix почав надавати своїм клієнтам можливість дивитися фільми онлайн, і з того часу він став одним із лідерів у сфері стрімінгового відео. Сьогодні існує безліч стрімінгових платформ фільмів, включаючи Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, Disney+, Apple TV+, HBO Max, Peacock та багато інших. Ці платформи надають широкий вибір контенту, включаючи фільми, телевізійні програми, документальні фільми та оригінальний контент.
  • Запуск Android OS. Перша екосистема застосунків

    Запуск Android OS. Перша екосистема застосунків
    Перший пристрій на базі операційної системи Android був випущений у 2008 році і називався T-Mobile G1 або HTC Dream. Це був смартфон, розроблений компанією HTC у співпраці з T-Mobile та Google. Пристрій мав сенсорний екран, висувну клавіатуру, Wi-Fi, Bluetooth та камеру. смартфон став відправною точкою для розвитку операційної системи Android, що сьогодні використовується на мільярдах пристроїв по всьому світу.
  • Запровадження Blockchain

    Запровадження Blockchain
    Блокчейн – це розподілена база даних, яка використовує криптографічні технології для забезпечення безпеки та конфіденційності даних. Вона була розроблена в 2008 році як основа для криптовалюти Bitcoin, і з того часу стала основою для багатьох інших проектів.
  • Сервіси обміну фото. Instagram

    Сервіси обміну фото. Instagram
    Instagram був запущений у жовтні 2010 року, і на той момент вже існувало кілька сервісів обміну фотографіями, які дозволяли користувачам ділитися своїми фотографіями у соціальних мережах та месенджерах. У той час, коли Instagram був запущений, він запропонував більш простий та зручний спосіб ділитися фотографіями та використав фільтри, щоб обробляти зображення, роблячи їх привабливішими. Це допомогло йому стати одним із найпопулярніших сервісів обміну фото у світі.
  • Державне регулювання мережі

    Державне регулювання мережі
    Edward Snowden розкриває масове стеження американської розвідки за інтернет-користувачами. Глобальна зміна політики конфіденційності в Інтернеті. Державне регулювання Інтернету.
  • Запровадження IoT. Регулювання платформ

    Запровадження IoT. Регулювання платформ
    Інтернет речей (IoT - Internet of Things) - це концепція, у якій різні пристрої та об'єкти можуть бути пов'язані через інтернет, обмінюючись даними та взаємодіючи один з одним без участі людини. Це означає, що пристрої можуть автоматично збирати дані, аналізувати їх та приймати рішення на основі цього аналізу без необхідності людського втручання.
  • Геймерські стрімінги. Twitch

    Геймерські стрімінги. Twitch
    Twitch – це онлайн-платформа для стримінгу відеоігор та іншого контенту, запущена у червні 2011 року. Вона була створена як відділ у складі компанії Justin.tv, але у 2014 році стала самостійною платформою. Twitch дозволяє користувачам стримувати ігри, розмовляти з глядачами через чат, шукати контент за різними категоріями та тегами, підписуватись на канали інших користувачів, донатити їм та багато іншого.
  • Сервіси коротких відео. TikTok (Douyuan)

    Сервіси коротких відео. TikTok (Douyuan)
    TikTok - це китайська програма для створення та перегляду коротких відео, яка була запущена у вересні 2016 року компанією ByteDance. Платформа дозволяє користувачам створювати відео тривалістю до 60 секунд, використовуючи музику, фільтри, ефекти та інші інструменти, доступні в програмі.
  • 5G. Зміна мобільного світу та сервісів

    5G. Зміна мобільного світу та сервісів
    5G (п'яте покоління стільникових мереж) - це останній стандарт мобільного зв'язку, який надає більш високу швидкість передачі даних, меншу затримку і ширший діапазон частот, ніж попередні стандарти. 5G була розроблена для підтримки нових технологій, таких як Інтернет речей (IoT),віртуальна та доповнена реальність, автономні транспортні засоби та інші передові програми.Вона також дозволяє забезпечити високу швидкість та потокову передачу відео високої роздільної здатності на мобільних пристроях
  • Віддалена робота. Додатки для роботи

    Віддалена робота. Додатки для роботи
    Віддалена робота набуває масового формату взаємодії з роботодавцем. Відбувається соціалізація додатків задоволення потреб робочого процесу. Багато людей перейшли на віддалену роботу та навчання у зв'язку з пандемією COVID-19, що підвищило значущість онлайн-сервісів та додатків.
  • Сервіси AI (Artificial Intelligence)

    Сервіси AI (Artificial Intelligence)
    AI (Artificial Intelligence) сервіси. З появою все більш потужних алгоритмів машинного навчання та глибокого навчання, AI стало використовуватися в інтернеті все ширше та ширше. Найбільш значущі нововведення в галузі AI в інтернеті за останні роки: Голосові помічники, Персоналізація контенту, Використання AI в маркетингу, Розвиток машинного перекладу, Використання AI в автономних транспортних засобах.