-
Laika ( hunden ble sendt opp) første hunden im rommet og den første skapningen. (Laika blir også skutt opp denne dagen.)
-
Han var det første menneske som var i verdensrommet. Han var en sovjetisk kosmonaut ( astronaut ) og til å fly i bane rundt jorden i 1961.
-
Appollo 17 er foreløbig den siste månedlandingen på månen.Som er gjennomført 100%
-
Begge ble sendt opp 1o august 1977. romsondene har passert en del planeter her i solsystemet, blant annet: jupiter, saturn, uranus og neptun. de var de første romsondene som kom med detaljerte bilder av disse planetene.
-
IRAS var det første teleskopet med infrarødt lys som ble sendt opp.
-
Hubble teleskopet ble sendt opp av NASA med romfergen Discovery 24 april.
-
Mars Pathfinder ble sendt 4. december 1996. og landet på mars 4.jul 1997
-
en feiring for at hubble telesopet har vært vært i rommet i 10 år
-
Rosetta er en romsonde som ble sendt opp av den europeiske romfartsorganisasjonen den 2. mars 2004, rosetta møtte på kometen kometen 67P/Tsjurjumov–Gerasimenko den 6. august 2014 da den var langt fra solen. Rosetta satte ned landeren Philae den 12. november 2014.