-
in 1492 ontdekte Columbus tijdens zijn ontdekkingsreis het Amerikaanse continent.
-
al in 1543 had de Duitse geleerde Compernicus beweerd dat de planeten niet om de aarde draaiden, zoals de kerk zei, maar dat de zon het middelpunt van het helal was.
-
de 'East Indian Company' kreeg in 1600 van de overheid de monopolie om in het verre Oosten te handelen.
-
-
in 1606 gaf Jacobus I 'the Virginia Company' toestemming om een kolonie te stichten in Amerika.
-
toen d engelse vanaf 1606 Noord-Amerika koloniseerden, woonden er zo'n driehonderd stammen, die een groot antal verschillende talen spraken.
-
beroemd zijn de Pilgrim Fathers die in 1620 met het schip de Mayflower arriveerden.
-
Toen Galileo zijn ideeën in 1632 in een boek pubiliceerde, werd hij opgepakt en voor de kerkelijke rechtbank geleid.
-
De Japanse Vorst besloot in 1641 dat de Portugezen uit het land moesten vertrekken en dat alleen de Hollanders handel mochten drijven in zijn land .
-
omdat de Engelse vorsten met absolute macht wilden regeren, liep de spanning tussen koning en parlement hoog op. in 1642 brak er een burgeroorlog uit, het resultaat was dat koning Karel I onttroond werd door het parlement en later zelfs is ontoofd.
-
in 1651 werd de eerste Navigation Act aangenomen
-
Na de dood van Mazerin in 1661 besloot de 23 jarige Lodewijk XIV het land zelf te gaan besturen.
-
In 1664 liet Lodewijk XIV zijn minister van financiën de 'Companie des Indes'. de Franse VOC oprichten.
-
uiteindelijk wonnen de Engelsen in 1764 en werd Noord-Amerika deel van hun wereldrijk.
-
pas in 1992 erkende de kerk dat Galileo gelijk had.