-
Nero is geboren in het jaar 37, zijn geboorte naam is lucius domitus ahenobarbus.
-
Nero is met 5 mensen getrouwd
Claudia Octavia
Poppaea
Statilia messalina
Sporus
Pythagoras -
In 50 wist Nero's moeder Agrippina, die met keizer Claudius was gehuwd, te bewerkstelligen dat Claudius de jonge Nero adopteerde. Ook werd de filosoof Seneca uit ballingschap teruggeroepen om als leermeester van Nero te fungeren. In 53 trouwde hij met de dochter van de keizer, Claudia Octavia. In oktober 54 werd Claudius door Agrippina vergiftigd en zijn zoon Britannicus vastgezet zodat Nero zonder enige concurrentie tot keizer kon worden uitgeroepen.
-
Britannicus stierf aan tafel op 11 februari 55, vergiftigd door Nero. Volgens Tacitus werd Britannicus een drankje aangeboden dat veel te heet was. Britannicus had een proever en deze had van die hete drank geproefd. Het gif zat echter in het water dat bedoeld was om de drank af te koelen
-
generaal Corbulo erop uitgestuurd om de Parthen een lesje te leren. Paetus werd naar het oosten gestuurd om het over te nemen, maar deze leed een smadelijke nederlaag tegen de Parthe. Toch was de uiteindelijke uitkomst dat Tiridates weer op de Armeense troon bevestigd zou worden door Rome.
-
Nero heeft zijn moeder vermoord aggrippina de Jongere
-
Nero had Rome in brand gezet omdat hij daar een paleis te bouwen
-
In 66 werd Nero geadopteerd, hij heette vanaf toen Nero Claudius Caesar Drusus Germanicus.
-
Nero heeft zelfmoord gepleegd toen hij werd gearresteerd in Noord-Afrika