Interneti leheküljed/rakendused

  • Google Inc.

    Google Inc.
    Google Inc. on paljurahvuseline tehnoloogia- ja tarkvaraettevõte. Google Search on selle ettevõtte arendatav maailma populaarseim interneti otsingumootor, Google'i esimene ja tähtsaim toode.
    Google'i sõnastatud ettevõtte missioon on „korrastada maailma informatsiooni ning teha see üldiselt kättesaadavaks ja kasulikuks”.
  • eKool

    eKool
    eKool on Koolitööde AS-i internetipõhine elektroonne õppeinfosüsteem, mis ühendab kõiki õppetööga seotud osapooli: koolijuhte, õpetajaid, klassijuhatajaid, õpilasi, lapsevanemaid. Süsteemi tähtsaimaks osaks on klassipäevik, milles on õpetaja poolt sisestatud hinded, tunni sisu kirjeldused, kodused ülesanded, puudumised, hilinemised, märkused ning kontrolltööde ajad.
  • Facebook

    Facebook
    Facebook on veebipõhine suhtlusvõrgustik, mida omab ja käitab eraõiguslik äriühing Facebook, Inc.Suhtluskeskkonna kasutajad saavad lisada sõpru, saata neile sõnumeid ja uuendada oma isiklikke veebilehti, et teavitada oma sõpru enda jaoks olulistest sündmustest ja jagada pilte. Lisaks saavad kasutajad liituda gruppidega, mis on korraldatud asukohapõhiselt, nt linna, elukoha, töökoha, kooli jne asukoha järgi, või ka huvide järgi. Veebilehel on üle miljardi aktiivse liikme.
  • Gmail

    Gmail
    Gmail ehk Google Mail on Google'i pakutav veebi- ja POP-i põhine e-posti teenus.
  • Youtube

    Youtube
    YouTube on veebisait, kuhu kasutajad saavad videoid üles laadida, jagada ja vaadata ehk multimeediumteenus veebis. Veebisaidi omanikuks on Alphabet Inc. – sama firma, kellele kuulub ka Google.
    Isikut, kes omab YouTube'is kanalit ning on teinud vähemalt ühe video, nimetatakse youtuber'iks.
  • Twitter

    Twitter
    Twitter on suhtlusvõrgustik ja mikroblogimise veebisait. Twitter võimaldab kasutajatel edastada lühisõnumeid, mida kutsutakse säutsudeks (inglise keeles tweet). Säutsud on kuni 140 tähemärki pikad (võrdle SMS-i 160) ja need ilmuvad autori veebipäeviku infovoona. Säutsude voog võib olla avalik ning selle avalikkust saab piirata, nt et vaid sõprade nimekirjas olevad inimesed seda näeksid. Kasutajad saavad üksteist jälgida (inglise k. follow).
  • Instagram

    Instagram
    Instagram on väga populaarne keskkond fotode jagamiseks. Olemas on rakendus Android ja iOS seadmetele. Keskkonda saab postitada fotosid, jälgida sõpru, kommenteerida ja like'ida pilte. Olemas on ka võimalus lisada fotodele filtreid jne.
    Konto loomiseks peab olema vähemalt 13-aastane.
  • Facebook Messenger

    Facebook Messenger
    Facebook Messenger on vestlemise platvorm. See asub ka eraldi veebilehel messeger.com. Puhtas ja minimalistlikus keskkonnas on rõhk pandud ainult inimeste omavahelisele suhtlusele ja ära on kaotatud kõik tähelepanu hajutav informatsioon. Tänu sellele on seda hea kasutada töövestlusteks.
  • Snapchat

    Snapchat
    Loomingulisus Snapchatis algab kaamerast, mille abil luuakse iga päev üle miljardi snapi. Iga snap on foto või video, mis räägib inimeste loo ja näitab nende hetkeemotsioone. Ning snapid pole ainult selleks, et talletada mälestusi, vaid ka selleks, et suhelda inimestega. Põhiline sõnum Snapchatis on küll visuaalses vormis, kuid pildile ja videole saab juurde lisada lühikese selgitava teksti.
  • Kahoot

    Kahoot
    Kahoot on väga mänguline keskkond, mille abil on võimalik koguda õpilastelt tagasisidet ning teha teste. Keskkond töötab hästi ka nutiseadmetega.