Aivazovsky  1874

Айвазовський І.К.

  • Народження

    Народження
    Айвазовський народився 29 липня 1817 року у бідній вірменській сім'ї. Родина жила у Феодосії. І попри бідність батьків, художника з дитинства оточувало багатство природи. Хлопчик просто як губка вбирав у себе красу і малював. Грошей на полотно і фарби, звісно ж, не було, тож Айвазовський малював вугіллям на білих стінах.
  • Period: to

    Навчання в Академії Містецтв

    За підтримки О. Казначеєва у 1833 р. 16-річний Ованес вирушив до Петербурга. Його малюнки стали підставою до зарахування в Академію мистецтв – авторитетного навчального закладу.
    В академії Ованеса почали називати на російський манер – Іваном.
    За винятковий талант живописця і яскраві успіхи йому – як виняток з правил – скорочують академічний курс на два роки. Закінчивши у 1837 р. курс навчання із золотою медаллю першого ступеня, Іван Костянтинович одержав право на поїздку за кордон.
  • Шедеври, створені за кордоном

    Шедеври, створені за кордоном
    Морські пейзажі цього періоду (1840-1844р.р.), такі, як «Буря», «Неаполітанська затока місячної ночі» і «Хаос» були захоплено прийняті публікою. За картину «Хаос», куплену музеєм Ватикану, Папа Григорій XVI вручив Айвазовському золоту медаль. Його слава прокотилася всією Європою.
  • Period: to

    Поїздка за кордон

    За кордон Іван Костянтинович поїхав у 1840 році вже сформованим майстром-мариністом.
    Ця поїздка, мала великий вплив на російського художника, так як він не тільки зміг познайомитися з шедеврами західноєвропейської культури, а й потрапити в коло блискучих російських талантів. У Римі художник дуже багато працював, копіюючи картини старих майстрів, а також писав улюблені картини. П'ятдесят великих творів народилися з-під пензля Айвазовського в Італії.
  • Повернення на Батьківщину

    Повернення на Батьківщину
    В 1844 році, після чотирьох років перебування за кордоном, Айвазовський повернувся на батьківщину визнаним майстром, академіком Римської, Паризької й Амстердамської академій мистецтв.
    Після повернення на Батьківщину, за видатні успіхи в живописі військово-морське відомство присудило йому звання художника Головного морського штабу з правом носіння адміралтейського мундира. У цей час художнику ледь виповнилося 27 років.
  • Особисте життя Айвазовського

    Особисте життя Айвазовського
    Особисте життя великого живописця сповнена злетів і падінь. В його долі було три кохання, три жінки. У 1848 році Іван Костянтинович по великій любові одружився з Юлією Гревс, дочки англійця, колишнього придворного медика Миколи I. У цьому шлюбі у Айвазовського народилося чотири дочки: Олександра, Марія, Олена і Жанна.
  • Period: to

    Розквіт творчості

    1860-1870-ті роки по праву вважаються розквітом творчості художника. За цей період Айвазовський багато подорожував. В1867 році він написав серію полотен, присвячених повстанню жителів острова Крит. А в 1868 році художник виконав пейзажі, що зображують передгір'я Кавказу, а також вид на гори з Чорного моря.
  • Феодосійська картинна галерея

    Феодосійська картинна галерея
    Феодосія багато чим зобов'язана Айвазовському. Міський концертний зал, археологічний музей, порт і навіть залізниця – у всіх цих проектах художник брав найактивнішу участь. Завдяки його зусиллям у Феодосії було відкрито художню школу. А найбільшим подарунком майстра рідному місту стала Феодосійська картинна галерея, що носить тепер його ім'я.
  • Не морем єдиним

    Не морем єдиним
    Усі ми знаємо Айвазовського, як автора картин на морську тематику. Його морські пейзажі справді захоплюють. Розглядаючи їх, здається відчуваєш бриз соленої води, крики чайок та морський вітер. Мабуть, немає більш талановитого художника-мариніста, ніж Айвазовський. Але це далеко не усі досягнення художника!
  • Остання любов художника

    Остання любов художника
    Останню любов художник зустрів уже в похилому віці: в 1881 році йому було 65 років, а його обраниці - всього 25 років. Анна Микитівна Саркізова стала дружиною Айвазовського в 1882 році і була з ним до самого кінця. Її краса увічнена чоловіком в картині "Портрет дружини художника".
  • Вершина творчості

    Вершина творчості
    У 1898 році Іван Костянтинович написав картину «Серед хвиль», що стала вершиною його творчості. Він зобразив стихію – грозове небо й бурхливе море, вкрите хвилями, що немов киплять у зіткненні одна з одною. Цей твір – плід довгої й завзятої праці всього життя художника.
  • Смерть художника

    Смерть художника
    Іван Костянтинович Айвазовський помер 19 квітня 1900 року. Похований у рідному місті, в дворі церкви Сурб Саргіс, де він був хрещений і де вінчався. Надгробний напис говорить: «Народився смертним, залишив по собі безсмертну пам'ять».
    За своє довге творче життя художник створив понад шість тисяч картин, безліч графічних малюнків, акварелей, сепії, влаштував близько 125 персональних виставок, кошти від яких витрачав на благодійність.